ASUS Extreme AX1300PRO SILENT - grafická karta pro PCIe s výjimečnou technologií odvodu tepla

Technologie ReverseCool využívá bezventilátorovou konstrukci pro vysoce účinné nehlučné chlazení.
ASUS Extreme AX1300PRO SILENT - grafická karta pro PCIe s výjimečnou technologií odvodu tepla

Praha; 26. ledna 2006 – Společnost ASUSTeK Computer Inc (ASUS), přední dodavatel vysoce kvalitních grafických řešení, dnes představila grafickou kartu EAX1300PRO SILENT/TD/256M. Tato karta je nejen připravena pro práci v režimu CrossFire, ale používá také technologii ReverseCool®, patentovanou společností ASUS, která přináší vysoce účinné chlazení při absolutním tichu 0 dB. Karta EAX1300PRO SILENT/TD/256M, opatřená výkonným procesorem ATi RADEON® X1300PRO a vybavená mnoha speciálními funkcemi ASUS, poskytuje jedinečný vizuální zážitek.

„Těší nás, že můžeme dodávat jedno ze světově nejlepších grafických řešení pro sběrnici PCI Express,“ řekl Kent Chien, ředitel ASUS Graphics Business. „Uvedením série EAX1300, vybavené procesorem RADEON a chladicími technologiemi ASUS, umožňují ATI a ASUS zákazníkům pocítit naplno výhody sběrnice PCI Express.”

ReverseCool – bezventilátorová a nehlučná technologie chlazení
Extreme AX1300PRO SILENT/TD/256M používá jedinečné řešení chlazení, kde jsou grafický procesor a chladič umístěny na zadní straně grafické karty, takže se dostávají přímo do proudu vzduchu ventilátoru procesoru počítače, což umožňuje rychlý rozptyl tepla.

Kromě větší plochy pro tepelnou výměnu má přídavný chladič rozevírací konstrukci, která uživatelům umožňuje otevírat chladič pro účinnější ventilaci podobně jako „véčkový“ mobil. Díky působení ventilátoru procesoru počítače se nová grafická karta ASUS obejde bez vlastního ventilátoru a umožňuje tichý provoz při 0 dB.

Kromě špičkových grafických parametrů nabízí tato karta také exkluzivní funkce, jaké najdete jen u řešení ASUS:

ASUS GameReplay: Trénink vede k dokonalosti a platí to také o hraní. U populárních týmových LAN her, jako jsou Counter Strike a Unreal Tournaments, je klíčem k vítězství strategie. GameReplay nahrává průběh hry do MPEG4 videosouborů, takže si týmy mohou později prohlížet všechny akce a taktiky, aby je vylepšily pro další turnaj. Nahrané soubory se také dají použít jako spořiče obrazovky nebo vkládat na webové stránky.

GameLiveShow: Stejně jako lidé, kteří sdílejí svoje životy a myšlenky prostřednictvím internetu, chtějí zkušení hráči často předvést svoje perfektně prováděné strategie a účinné triky. GameLiveShow je vytvořena k tomu, aby umožnila hráčům přenášet jejich postupy při hraní živě po Internetu. Ostatní hráči se k nim mohou připojit a sledovat experty přímo v akci.

GameFace Messenger: Je to uživatelsky přívětivé rozhraní, podobné jako u populárních komunikačních programů, které slouží pro pořádání online herních konferencí (Gameference) několika hráčů. Stačí se zaregistrovat, přihlásit a zábava může začít. GameFace Messenger je stejně tak snadno použitelný jako ostatní volně dostupné komunikační programy.

Technologie Splendid Video Enhancing: Technologie „Splendid Video Enhancing“ v ovladači grafických karet ASUS detekuje aktivaci a použití grafických aplikací a automaticky optimalizuje kvalitu obrazu tak, aby vypadal co nejlépe. Splendid nabízí pět režimů - standardní, herní, kino, scenérie a noční - pro dosažení nejlepších vizuálních výsledků při různém zobrazení.

Karta EAX1300PRO SILENT /TD/256M je nyní celosvětově dostupná. Další informace najdete na stránkách společnosti ASUS www.asus.com nebo www.asus.cz


O společnosti ASUS
ASUSTeK Computer Inc. je dlouholetým předním výrobcem základních desek a také světovým výrobcem stolních barebone systémů, notebooků, AI zařízení, serverů, grafických karet, širokopásmových modemů, bezdrátových řešení, optických mechanik a síťových zařízení nejvyšší kvality. Se špičkovým technickým zázemím a kancelářemi a pobočkami ve všech koutech světa poskytuje ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM zákazníkům. Společnost je od 1998 v žebříčku „InfoTech 100“ časopisu BusinessWeek.

Váš názor Další článek: Internet Explorer 7 beta 2 na vlastní oči

Témata článku: Video, Kent, Ostatní výrobci, Strike, Herní zážitek, Counter Strike, Herní režim, Jedinečný parametr, Counter


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu