ASUS DSL-AC68U – nejrychlejší modem-router na světě

ASUS DSL-AC68U – nejrychlejší modem-router na světě

ASUS představil dvoupásmový ADSL/VDSL modemový router DSL-AC68U. Zařízení spojuje funkce samostatného bezdrátového routeru a DSL modemového routeru. Využívá rozhraní Wi-Fi 802.11ac nové generace, jehož kombinovaná rychlost v obou pásmech dosahuje 1 900 Mb/s. To zároveň znamená, že jde o nejrychlejší modemový router na světě. Nabízí rychlost 1 300 Mb/s v 5GHz pásmu rozhraní 802.11ac a zároveň 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu rozhraní 802.11n. Zásluhou portu DSL a přepínatelnému portu WAN/LAN router podporuje funkci dvou sítí WAN. Novinka, která je vybavena také rozhraním USB 3.0, nabídne vysoký výkon a snadnou správu. Vhodná je do vytížených domácích sítí, které se používají k mnoha účelům, od online hraní až po přehrávání HD videa. DSL-AC68U se začne v České republice a na Slovensku prodávat koncem září/septembra za 4 999 Kč, resp. 181,90 euro s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

DSL-AC68U je kompatibilní s technologiemi ADSL, ADSL2/2+, VDSL2 a službami využívajícími optická vlákna a kabelové připojení, takže je připraven na nejnovější síťové technologie blízké budoucnosti.

Tři externí antény výrazně zvyšují pokrytí signálem Wi-Fi a významně přispívají k hraní online her bez jakéhokoli zpoždění a plynulému přehrávání multimédií prakticky kdekoli v domě. Funkce ASUS AiRadar s technologií pro univerzální přizpůsobení vyzařovacího diagramu přináší stabilitu bezdrátového připojení. Její vysoká energetická účinnost zlepšuje pokrytí v porovnání se standardními routery až o 50 %. Technologie pro přizpůsobení vyzařovacího diagramu rovněž vylepšuje sílu signálu a výkon dokonce i pro starší klientská zařízení specifikace 802.11a/b/g/n.

Router DSL-AC68U využívá dva samostatné procesory – jeden pro bezdrátové připojení a druhý pro kabelové připojení. Nehrozí tedy poklesy výkonu, kterými trpí běžné routery. Provedení se dvěma procesory také zvyšuje dosah a stabilitu signálu. I v nejvytíženějších domácích sítích je zaručeno plynulé přehrávání HD videa, nízká latence u online hraní a VoIP telefonování a rychlé stahování souborů.

Snadné nastavení a pohodlí s technologií AiCloud

Router DSL-AC68U je vybaven portem USB 3.0, který umožňuje až desetkrát rychlejší přenosy než USB 2.0. Lze jej využít ke sdílení souborů, tiskáren nebo 3G/4G modemů. V kombinaci s technologií ASUS AiCloud promění router DSL-AC68U domácí síť v osobní cloud umožňující snadné streamování a sdílení obsahu do smartphonů, PC a tabletů.

Grafické uživatelské rozhraní ASUSWRT dává uživateli téměř neomezenou kontrolu nad nastavením sítě. Základní nastavení zvládnou i nováčci během 30 sekund. Zkušení uživatelé mohou využívat i další funkce, jako je monitorování provozu, správa šířky pásma Quality of Service (QoS) nebo podporu technologie IPv6, několik bezdrátových SSID a zabezpečený přístup k VPN.

Témata článku: DSL, Vdsl, Wi-fi signál, Vysoký dosah

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí