ASUS DRW-1608P2 - dokonalejší řešení pro ukládání dat

Praha; 18. srpna 2005 - Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel optických zařízení pro ukládání dat, dnes představila dvouformátovou interní DVD vypalovačku DRW-1608P2, která nabízí vylepšenou 8X DVD+/-R technologii pro dvouvrstvá média, 16X zápis na DVD+/-R a také 2X čtení DVD-RAM a umožňuje pracovat s více datovými formáty pro zajištění jednoduchého ukládání a sdílení dat.
ASUS DRW-1608P2 - dokonalejší řešení pro ukládání dat

Dokonalejší řešení pro zvýšení kapacity a efektivity ukládání dat

S rostoucí popularitou digitální multimediální zábavy se zvyšuje také zájem o lepší kvalitu uchování dat a větší kapacitu pro ukládání videa a zvuku. ASUS DRW-1608P2 podporuje nejnovější dvouvrstvou technologii zápisu, která takřka zdvojnásobí kapacitu DVD+R z 4,7 GB na 8,5 GB, což umožňuje archivovat až 4 hodiny kvalitního videa. Navíc lze s novou technologií zápisu do dvou vrstev dosáhnout plné kapacity na jedné straně disku, takže disk není třeba obracet.

 

Přizpůsobení pro širokou škálu formátů médií je také velmi důležité. ASUS DRW-1608P2 umožňuje čtení a nahrávání médií formátu DVD-R/RW i DVD+R/RW a nabízí až 16X zápis na DVD-R i DVD+R. Díky podpoře obou formátů vytváří DRW-1608P2 DVD disky, které mohou být čteny a přehrávány ve většině DVD-ROM mechanik a DVD přehrávačů. Zařízení umožňuje také 2X čtení DVD-RAM, 6X přepis DVD-RW, 8X přepis DVD+RW, 16X čtení DVD-ROM, 40X zápis CD-R, 32X přepis CD-RW a 40X čtení CD-ROM, čímž zajišťuje flexibilní a rychlý provoz.

 

Společnost ASUS DRW-1608P2 zavedla některé inovativní technologie, které jsou používány pouze v optických zařízeních ASUS, například:

 

FlextraLink™ - Zajišťuje, že už žádný další disk nepřijde nazmar

S inovativními technologiemi má vypalovačka špičkové schopnosti pro ukládání dat. FlextraLink™ odstraňuje problémy s podtečením bufferu a zabraňuje tak vzniku nepoužitelných disků, zatímco FlextraSpeed™ zvyšuje přesnost a spolehlivost při zápisu a přepisu na široké škále certifikovaných medií. Po celou dobu nahrávacího procesu FlextraLink™ neustále hlídá stav datového bufferu a FlextraSpeed™ zároveň monitoruje nahrávané medium a volí nejvhodnější rychlost zápisu, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita záznamu. Obě speciální technologie ASUS využívají minimum systémových prostředků, díky čemuž zůstává PC stále plně akceschopný a je k dispozici pro jiné aplikace i během procesu nahrávání.

 

FlextraSpeed™ – Nahrávejte optimální rychlostí

FlextraSpeedTM neustále monitoruje nahrávané medium a nastavuje optimální rychlost nahrávání pro zajištění nejlepší kvality záznamu. Výsledkem je zvýšená přesnost a spolehlivost čtení, zápisu i přepisu při použití široké škály certifikovaných medií v různých formátech. Optimální provozní rychlost také účinně snižuje hlučnost, prodlužuje životnost motoru a snižuje zátěž CPU.

 

Technologie DDSS II – Vysoce kvalitní záznam dat

DRW-1608P2 využívá také patentovanou technologii ASUS DDSS II, která minimalizuje vliv vibrací způsobených motory, komponentami a skříněmi PC. Stabilizuje snímací hlavu horizontálně i vertikálně, čímž dosahuje přesnějšího sledování stopy a potlačení vibrací způsobených motory s vysokými otáčkami. Airflow Field Modification (AFFM) je další unikátní technologie snižující hluk a vibrace při používání vysokorychlostní mechaniky. AFFM slouží pro kompenzaci nerovnoměrného proudění vzduchu uvnitř mechaniky, protože rovnoměrné rozdělení tlaku vede k tiššímu a stabilnějšímu provozu.

 

Specifikace

-16X zápis DVD-R/6X přepis DVD-RW/16X zápis DVD+R/8X přepis DVD+RW/8X zápis DVD±R (DL)/2X čtení DVD-RAM /16X čtení DVD-ROM/40X zápis CD-R/32X přepis CD-RW/40X čtení CD-ROM

- Možnost vertikální a horizontální montáže

- Podporuje DAO, TAO, SAO, Packet Write

- Podporuje Windows XP/NT/ME/2000/98SE

- Mnoho formátů: DVD-ROM, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-Video, DVD-RAM, CD-R, CD-RW, CD-DA, CD-ROM Mode1, CD-ROM/XA Mode2, Photo CD, CD-I, CD-Extra, CD-Text

- Prodáváno s nejnovějším softwarem NERO a ULEAD

 

Chcete-li získat další informace o optických zařízeních pro uchování dat a dalších kvalitních produktech ASUS, navštivte webové stránky společnosti na adrese http://www.asus.com.

 

O společnosti ASUS

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace
a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Váš názor Další článek: Ke stažení: bezpečnost především

Témata článku: Inovativní technologie, Zápis, Čtení


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky