ASUS A8N-SLI – jediná základní deska na trhu se softwarovou konfigurací technologie SLI

Brno, 4. 3. 2005 - Uvedení technologie SLI (Scalable Link Interface), která umožňuje připojení dvou grafických karet prostřednictvím technologie PCI-Express, vneslo do světa grafického zpracování zcela nový rozměr, který se stal pro výrobce základních desek dosud nepokořenou výzvou. Všichni si položili stejnou otázku – existuje způsob, který by uživateli usnadnil přepínání mezi režimy jedné či dvou aktivních grafických karet?
ASUS A8N-SLI – jediná základní deska na trhu se softwarovou konfigurací technologie SLI

Nová základní deska ASUS A8N-SLI Premium na tuto otázku odpověď našla. Tou se stal program AI (ASUS Intelligence) Selector, který na rozdíl od tradičních řešení využívajících hardwarového zapojení karet úzce spolupracuje s integrovaným okruhem PCI Express Switch z dílen společnosti Pericom Semiconductor. Přepnutí mezi režimem jedné či dvou aktivních karet je nyní záležitostí několika klepnutí myši.

Poprvé se program AI Selector představuje ve spojení se základní deskou A8N-SLI Premium, která je vylepšenou verzí jiné oblíbené základní desky ASUS – desky A8N-SLI Deluxe. Uživatelé, kteří se pro tuto novou verzi rozhodnou, již nebudou muset otevírat kryt počítače a řešit přepínání mezi oběma grafickými režimy hardwarově. Deska A8N-SLI Premium je v současnosti jedinou základní deskou na trhu, která je vybavena programovatelným integrovaným obvodem pro přepínání mezi oběma režimy.

AI Selector dává uživatelům na výběr následující grafické režimy:
1.  Režim jedné grafické karty
2.  Režim dvou grafických karet (SLI)
- Dvě identické grafické karty s podporou technologie SLI zapojené v režimu SLI
- Dvě grafické karty fungující zcela nezávisle a poskytující více výstupů na obrazovku

Díky technologii AI Selector mohou uživatelé volit mezi zapojením dvou karet PCI-Express x8 v režimu SLI nebo jedné karty PCI-Express x16 a tímto způsobem optimalizovat celkový výkon systému potřebám konkrétních aplikací nebo akčních 3D her.

„Deska A8N-SLI Premium, která využívá technologii AI Selector, představuje vrchol současného vývoje. Z hlediska svých možností je nejlépe konfigurovatelnou platformou pro jednu či dvě grafické karty,“ řekl Joe Hsieh, ředitel divize ASUS Motherboard Business. „Je nám radostí nabídnout toto inovační řešení všem těm, kteří se v otázce grafického výkonu nespokojí pouze s kompromisy.“

Základní deska A8N-SLI Premium je již volně dostupná na trhu. Více informací o této desce nebo jiných produktech značky ASUS naleznete na webových stránkách společnosti na adrese www.asus.com nebo na www.asus.cz.

Společnost ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) představuje čelního dodavatele komplexních řešení. Do jejího portfolia spadají notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky špičkovým vývojovým oddělením, zastoupením a pobočkám po celém světě představuje společnost ASUSTeK komplexního poskytovatele inovačních řešení pro zákazníky, prodejce či OEM/ODM zákazníky. Společnost je již po několik let největším hráčem na poli výrobců základních desek a grafických karet. V kategorii výrobců notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a širokého spektra ostatních produktů se společnost ASUS pohybuje v první desítce.

Společnost Pericom Semiconductor Corporation (NASDAQ: PSEM) nabízí svým zákazníkům po celém světě komplexní řešení postavená na bázi křemíku. Hlavními trhy, na kterých společnost Pericom působí, je oblast výpočetní techniky, komunikací a průmyslu. Rozsáhlé portfolio společnosti zahrnující nejvyspělejší analogové, digitální i smíšené integrované okruhy hrají klíčovou roli při přenosu, směrování a překladu vysokorychlostních signálů, které neustále se zvyšující rychlosti a nároky na šíři datového pásma vyžadují. Sídlo společnosti se nachází ve městě San Jose ve státě Kalifornie v USA; vývojová centra a obchodní zastoupení jsou rozprostřeny po celém světě. Více informací o společnosti Pericom naleznete na adrese www.pericom.com.

Pro další informace kontaktujte:
PR agentura AETNA
Marek Hadra
Public Relations
Údolní 410/60, 602 00 Brno
Tel.: 05/43 42 78 30, Fax: 05/43 42 78 37

Váš názor Další článek: Blokovat volání přes internet je v USA nežádoucí

Témata článku: Notebooky, Tradiční režim, Optické spektrum, Public Relations, Premium, Vývojový režim, Režim, Celý kryt


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu