Asseco Slovakia - strategický investor ve společnosti BERIT

Asseco Slovakia -  strategický investor ve společnosti BERIT

Společnost BERIT se stává součástí skupiny ASSECO, významného mezinárodního poskytovatele komplexních služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií. Majoritním vlastníkem akcií se stala společnost Asseco Slovakia, která před necelými dvěma měsíci uskutečnila akvizici největšího českého producenta podnikových informačních systémů (ERP), LCS International.

Společnost Asseco Slovakia podepsala v úterý 19. června 2007 akviziční smlouvu o nabytí akcií společnosti BERIT, v níž získala 55% podíl. Asseco Slovakia tak na českém trhu pokračuje ve svých expanzivních plánech a rozšiřuje své portfolio poskytovaných služeb také o oblast geografických a provozně-technických informačních systémů. Celá transakce ještě podléhá schválení PMÚ na Slovensku a ÚOHS v České republice.

Společnost Asseco Slovakia projevila zájem o firmu s produkty GIS a TIS, které dosud portfolio skupiny ASSECO nezahrnovalo. Vzhledem k úspěšné spolupráci společnosti BERIT s polským členem skupiny ASSECO došlo postupně  ke sblížení strategických záměrů obou partnerů. Akvizice BERITU by měla pomoci oběma stranám obchodně  proniknout s produkty TOMS a LIDS na nové zahraniční trhy, především do zemí, v nichž je ASSECO v současné době přítomno (Polsko, Slovensko, Česká republika, Rumunsko).

„Jsme rádi, že k transakci došlo. Pro naši firmu to znamená, že se stává součástí silné IT skupiny působící na území řady evropských států. Umožní nám to posílit pozice jak v ČR, tak i mimo republiku. V současné době společnost  působí velmi aktivně v Německu a Švýcarsku. Jako součást skupiny ASSECO očekáváme uplatnění firemních produktů a řešení v Polsku, na Slovensku a výhledově v dalších zemích, kam skupina plánuje expanzi. Z naší strany do skupiny ASSECO přinášíme SW produkty a technologie, které umožní rozšířit záběr aplikací skupiny do oblastí GIS a TIS. Navíc přidáme zkušenosti se západním trhem, kde máme od roku 1997 dvě dceřiné společnosti a kde jsme velmi úspěšní,“ řekl Petr Kaláb, předseda představenstva a generální ředitel BERIT, a.s.

Jozef Klein, generální ředitel Asseco Slovakia vyjádřil spokojenost, že jednání s BERITem vyvrcholila podpisem smlouvy. „Asseco Slovakia tak v krátkém čase podepsalo akviziční smlouvu se dvěma významnými českými společnostmi a svým současným i potencionálním klientům tak může poskytnout širší portfolio služeb,“ řekl. „Po schválení celé  transakce s LCS a BERIT plánujeme obě společnosti přesunout pod řízení Asseco Czech Republic, které by, spolu s oběma těmito firmami, mělo být koncem tohoto roku po vzoru Asseco Poland a Asseco Slovakia kotováno na Varšavské burze cenných papírů. Věřím, že naše plány se podaří úspěšně dokončit a skupina ASSECO Group se tak bude moci nadále rozšiřovat a posilovat své postavení na trhu ICT.“

BERIT, a.s. působí na českém trhu již od roku 1991 a je známý zejména svými SW produkty a řešeními v oblasti geografických (LIDS) a provozně-technických (TOMS) informačních systémů. Společnost byla založena jako s.r.o. bez zahraniční kapitálové účasti. Ke změně právní formy a následné transformaci společnosti došlo v první polovině roku 1999. Na zahraničních trzích působí BERIT ve spolupráci s distribučními partnery v Polsku, na Slovensku, v Německu a ve Švýcarsku. Kromě informačních technologií a řešení LIDS a TOMS, nabízí BERIT systém komplexních vzájemně navazujících služeb. Jde o standardní služby související s dodávkou softwarových řešení, jako jsou systémová integrace, implementace, školení, hotline, maintenance, servis a jiné. Mezi nejvýznamnější zákazníky v České republice patří velké společnosti, jako např. ČEZ, E.ON, ČÚZK, Škoda Auto a na zahraničních trzích N-ERGIE Norimberg, Ludwigshafen, Erdgas Südbayern Mnichov, VW, Audi, Mercedes Benz, BMW, BASF, Bayer, SIG Geneve.

Témata článku: Audi, Basf, Bayer, Bmw, Klein, Maintenance, Mercedes, Mercedes-Benz, VW, Slovensko, Švýcarsko, Současný systém, Český trh, Současný trh, Významná součást, Úspěšný produkt

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí