Asseco Czech Republic a LCS posilují vedení

Asseco Czech Republic a LCS posilují vedení

Zásadní změny na vrcholových pozicích chystají k 1. srpnu letošního roku společnosti Asseco Czech Republic a LCS International, která je od května součástí skupiny ASSECO. Dosavadní generální ředitel Asseco Czech Republic, Marian Pijarski se k tomuto datu stane prezidentem společnosti a místopředsedou představenstva. Na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva Asseco Czech Republic bude jmenován Jan Přerovský. Na uvolněnou pozici generálního ředitele a předsedy představenstva LCS bude jmenován Stanislav Sýkora, dosavadní ředitel divize Helios Orange a člen představenstva společnosti LCS International.

Po akvizici LCS a společnosti BERIT přistupují nyní akcionáři Asseco Czech Republic ke kroku, jehož cílem je postupná konsolidace českého trhu informačních technologií a celkové posilování konkurenceschopnosti skupiny ASSECO. Od 1. srpna 2007 se proto rozhodli pro uvedené posílení na vrcholových pozicích. Další změny se budou týkat dozorčí rady LCS International, jejímž předsedou se současně stane Jan Přerovský.

„Mým cílem nyní je posílit synergie společností skupiny ASSECO a tím i pozici celé skupiny na českém trhu a prostřednictvím IPO do konce letošního roku úspěšně vstoupit na kapitálový trh,“ říká Jan Přerovský. „Tento krok znamená, že sice odcházím z exekutivní pozice v LCS, ale v roli předsedy dozorčí rady budu i nadále přispívat k rozvoji společnosti, kterou jsem pomáhal budovat od základů až do dnešní podoby a považuji jí za své dospívající dítě,“ dodává.
 
Marian Pijarski k tomu říká: „Dnešní strategie skupiny ASSECO je namířena na expanzi, nové akvizice. Jejím cílem je nejen posílení pozice na českém trhu, ale především budováni konkurenceschopných kompetenčních center v evropském měřítku. Realizace těchto cílů vyžaduje jiný přístup k rozdělení kompetencí v rámci Asseco Czech Republic. Moje působení na českem trhu se bude nadále soustřeďovat na vedení strategických projektu se současným aktivním podílem
na vytváření strategií v rámci „Rady ředitelů“ skupiny ASSECO.“

Stanislav Sýkora k nadcházejícím změnám podotýká: „Vzhledem k tomu, že jsem byl posledních patnáct let spolutvůrcem vývoje LCS, chci pochopitelně navázat na stávající koncepci. Současně věřím, že díky úzké spolupráci s ostatními členy skupiny ASSECO se LCS stane lídrem konsolidace českého trhu ERP a podaří se jí také úspěšně proniknout na zahraniční trhy.“

Společnosti skupiny ASSECO zůstávají podle původního záměru vlastníků i nadále samostatné, avšak předpokládá se maximální posílení synergických efektů mezi nimi. Záměrem vlastníků je i to, aby jednotliví manažeři skupiny v budoucnu zastávali takové pozice, na nichž by dokázali dokonale zhodnotit své schopnosti a zkušenosti ve prospěch celé skupiny.

Témata článku: Czech Republic, Generální ředitel, Zásadní role, Stan, Orange, Rado, Pozice

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje