ASRock uvádí desky s X99

ASRock uvádí desky s X99

Jen nedávno přišly na svět výkonné desky s chipsetem X79 a už je tady nový zlom v překonávání rychlostní bariéry. ASRock uvádí novou řadu desek Super Alloy X99. Dnes se rodí dlouho očekávaná X99 postavená na architektuře Haswell-E, v prestižní hráčské sérii Fatal1ty/Killer a Nick Shih overclocking sérii.

Prémiový chipset se objeví ve třech produktových řadách ASROCK, jako X99 Extreme6, X99 OC Formula a Fatal1ty X99 Professional. Skladba desek X99 OC Formula a Fatal1ty X99 Professional nemá ve světě páru. Obě mají neuvěřitelné 12 fázové napájení s 24 Dual-N mosfety, které dokáží dodat neskutečných 1300W! Obě jsou také vybaveny párem zásuvek M.2 - jednou pro slot Ultra M.2 PCIe Gen3 x4 a podruhé pro M.2 PCIe Gen2 x4 & SATA3, takže lze připojit najednou až dva disky M.2.

Klepněte pro větší obrázek

X99 v Super Alloy

Prestižní desky Extreme rozšiřují kolekci s komponenty z lehkých slitin s názvem Super Alloy. Tvoří je, mimo jiné, výkonný chladič z hliníkové slitiny XXL Aluminum Alloy Heat Sink, Ultra Dual-N MOSFET (UDN) s efektivnějším příkonem Vcore a nižším Rds (on), Premium 60A Power Choke s trojnásobnou saturací proudu, vysoce-magnetický a teplu odolný design Premium Memory Alloy Choke a platinové kondenzátory 12K Platinum pro stabilní výkon a nejdelší životnost v oboru - až 12 000 hodin.

Většina desek s X99 používá design s 12 fázovým napájením pro stabilní výkon při co nejnižší teplotě, aby je jejich uživatelé mohli bez větší námahy přetaktovat a vytěžit z nich maximum. ASRock pohání až 10 nových konektorů Thunderbolt AIC pro nejnovější technologii Thunderbolt 2. Nové desky jsou také kompatibilní s DDR4 Quad-Channel ECC * a UDIMM/RDIMM paměťmi s maximální kapacitou 128GB. Nová generace Ultra M.2 nabízí nejen nejrychlejší přenos PCIe Gen3 x4 32Gb/s, ale přes interface M.2 umožňuje připojit i zařízení SATA3 6Gb/s. Majitel desky zároveň získává roční přístup ke službě ASRock Cloud na Orbweb.ME, která mu umožní na dálku se připojit ke svému PC z mobilních zařízení.

Server-grade deska X99 WS

ASRock také přináší i všestrannou server-grade desku s označením X99 WS. Obsahuje Server-Grade Power Design (All Switching), jeden set pro transformaci napětí 3.3V na 1.5V, a jeden na transformaci z 3.3V na 1.8V, pro zvýšení energetické účinnosti v porovnání s lineárním designem. Díky ultra tenkému designu se deska vejde do šasi standardu 1U. Na zadní straně desky vidno použití ultrakrátkých šroubů a také zadní stěna CPU nepřekračuje více než 3mm. Gigabitové síťové regulátory Intel Dual LAN (I217LM a I210) s nízkou spotřebou podporují Windows server OS a mohou být použity pro systémové konfigurace serveru a pracovní stanice. Uživatelé se mohou těšit na PCIe Gen3 speed 4-Way SLI/CrossFireX v módu x8/x8/x8/x8. Pokud hledáte maximální výkon a stabilitu, určitě upřete pozornost na X99 WS.

Žádne lagy s Fatal1ty / Killer X99

Nové a výkonné desky v řadách Fatal1ty a Killer uspokojí přání každého hráče. Desky používají síťový čip Killer LAN, takže hru by neměly rušit žádné lagy. Mimo to jsou desky řady Killer zatím jediné hráčské desky s cloudovou službou na trhu.

Série Fatal1ty v sobě spojuje několik hardwarových výhod pod kódovým označením Gaming Armor, s cílem zajistit výkon a stabilitu systému pro plynulou hru. Čistší zvuk přináší vylepšený integrovaný audio systém Purity Sound 2 s pozlacenými kondenzátory Nichicon 12K. Klávesnici s myší ovládnete pomocí utility Key Master. Nelze opomenout ani přibalenou licenci na nástroj pro živé vysílání a streamování XSplit Broadcaster & Gamecaster, kterou získá majitel desky Fatal1ty nebo Killer zdarma na tři měsíce.

Série Nick Shih X99 pro přetaktování 

Dnes bola uvedená aj najsilnejšia zbraň pre overclockerov - X99 OC Formula. Dosky od Nicka Shiha možno spoznať podľa typickej žlto-čiernej farebnej kombinácii. Neviditeľná vrstva ochranného povlaku chráni dosky pred vodivými kvapalinami, prachom, koróziou a extrémnymi teplotami. Tieto špičkové dosky sú vyzbrojené s 12 fázovým dizajnom napájania s 24 Dual-N MOSFET-mi, ktoré dokážu vygenerovať 1300W! S rýchlou pamäťou DDR4 3400+(OC), novým systémom napájania, chladenia a konektivitou je aj extrémne pretaktovanie o čosi jednoduchšie a iste zaujme aj taktovacích veteránov.

Dnes byla představena i nejsilnější zbraň pro overclockery - X99 OC Formula. Desky od Nicka Shiha lze poznat podle typické žluto-černé barevné kombinaci. Neviditelná vrstva ochranného povlaku chrání desky před vodivými kapalinami, prachem, korozí a extrémními teplotami. Tyto špičkové desky jsou vyzbrojeny 12 fázovým designem napájení s 24 Dual-N MOSFETy, které dokáží vygenerovat 1300W! S rychlou pamětí DDR4 3400+ (OC), novým systémem napájení, chlazení a konektivitou je i extrémní přetaktování o něco jednodušší a jistě zaujme i taktovací veterány.

 

Další článek: Nové osmijádro Core i7-5960X v detailech a testech

Témata článku: Dual, Tieto, Desky, Přibalená klávesnice, Nick, Armor, Stabilní teplota, Super, Killer, Deska, Pro Premium, Heat, Extrémní systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší