Asociace.BIZ změnila název

Praha 28. května 2007 - Asociace.BIZ – Asociace dodavatelů internetových řešení, o.s., je nový název sdružení IT společností a internetových agentur specializujících se na vývoj internetových/intranetových řešení a on-line marketing.
Asociace.BIZ změnila název

Ve světě je pro tyto společnosti obecně přijímáno označení „interactive agencies“. České prostředí je ale odlišné. Pojem „agentura“ je zde velmi blízký svému původnímu latinskému významu - zastupitelství. Zastupitelství nebo také jednatelství, které zprostředkovává a zastupuje. Tento význam však vystihuje služby poskytované členy Asociace.BIZ pouze částečně, reprezentuje zejména oblast návrhů on-line marketingových konceptů, jejich kreativní produkci a zprostředkování nákupu on line médií. Pojem „agentura“ má však velmi daleko k oblasti vývoje software: e-shopům, intranetům a portálovým technologiím, obecně označovaným jako „internetová řešení“.

Asociace.BIZ od svého založení používala označení „Asociace.BIZ – poskytovatelé internetových řešení“. Řada klientů si ovšem pod tímto pojmem jako první vybavila „poskytovatele připojení k internetu“, tedy ISP.

Nový název „Asociace.BIZ – Asociace dodavatelů internetových řešení“ má lépe vyjádřit šíři služeb sdružených společností v oblasti internetu a interaktivních médií. Tedy v oboru, který spojuje technologický vývoj software pro tato média na jedné straně a marketingová a kreativní interaktivní řešení na straně druhé.

Témata článku: Software, Původní klient, Technologický vývoj, Původní společnost, Intranet, Marketingový název, Význam

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje