Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí poprvé vykročila za hranice České republiky

30. listopadu 2005
Seznam.cz spojí své dva freemaily
Praha, 30. listopadu 2005 – Dne 24. listopadu se v hlavním městě Ukrajiny Kyjevě uskutečnila bilaterální česko – ukrajinská konference na téma Trendy a strategie pro rozvoj informačních a komunikačních technologií. Organizátorem konference za českou stranu byla APVTS, za ukrajinskou asociace TELAS, Institut pro informační společnost a Telecom-Club, generálním partnerem konference byl člen APVTS společnost TTC Marconi a dalšími partnery Český Telecom, ČD - Telematika, Sitel a Micos.
Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí poprvé vykročila za hranice České republiky

Za APVTS se konference zúčastnil předseda Asociace Ing. Svatoslav Novák, který kromě moderování přednáškových bloků představil ve svém příspěvku ukrajinským partnerům principy regulace českého telekomunikačního trhu a podíl APVTS na jeho tvorbě. V samostatném příspěvku se dále zaměřil na otázky propojení pevných a mobilních sítí a vyzdvihl roli profesní asociace jako jednoho z klíčových partnerů v procesu vytváření spravedlivých podmínek na trhu. Otázkám legislativy elektronických komunikací byl věnován příspěvek předsedy legislativní komise APVTS, Ing. Ladislava Chrudiny.  

 

APVTS se na konferenci profilovala jako potenciální zkušený poradce pro budoucí regulaci ukrajinského telekomunikačního a informačního trhu a partner asociací telekomunikačních firem TELAS a Telecom-Club.

 

Česká APVTS může díky svým šestiletým zkušenostem s vývojem na českém trhu přispět k řešení důležitých témat, která mají na rozvoj telekomunikačního trhu naprosto zásadní vliv, jako jsou např. analýzy struktury trhu a vytvoření profesní organizace, vytvoření národního regulačního rámce v souladu s pravidly EU, vytvoření dokumentů nových služeb a jejich zavádění.  

 

Ohlas účastníků na prezentovaná témata byl velmi pozitivní. Předseda APVTS Svatoslav Novák k tomu říká: „ V diskuzi na konferenci bylo jednoznačně vidět, že firmy  podnikající v telekomunikacích mají obrovský zájem o informace z českého trhu. Musím konstatovat, že regulační prostředí a liberalizace na Ukrajině má několikaleté zpoždění oproti ČR. Určitě se budeme snažit rozvinout spolupráci.  Je to jeden z kroků, o kterém  Asociace již déle přemýšlela a tato konference uvedla náš nápad o překročení českých hranic do života. Věřím, že naše spolupráce bude pokračovat.“

 

Konference byla rovněž příležitostí pro české telekomunikační a technologické firmy, jak se rozhlédnout po ukrajinském trhu a zvážit vstup na tento a podobné trhy.

 

O Asociaci provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí

APVTS vznikla v roce 1999 za účelem vytváření optimálních podmínek pro rozvoj činnosti provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí v České republice.
Základním cílem Asociace je podpora a ochrana rovného a otevřeného telekomunikačního trhu v České republice.
APVTS má 37 členů.

Více na: www.apvts.cz

Témata článku: Novák, Český trh

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí