Apple uvádí sadu aplikací iLife ’08 na český trh

11. září 2007
BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB
Apple uvádí sadu aplikací iLife ’08 na český trh

Praha, 5. září 2007 – Společnost Apple uvedla iLife ’08, dosud nejvýznamnější upgrade své oceňované sady aplikací pro digitální životní styl, který obsahuje novou verzi aplikace iPhoto a zcela přepracovanou aplikaci iMovie. Aplikace iPhoto ’08 automaticky organizuje knihovny fotografií podle událostí, které umožňují uživatelům snáze spravovat rostoucí kolekce snímků. iMovie ’08 přináší zcela nový způsob rychlého vytváření filmů a jejich sdílení online. iPhoto i iMovie se hladce integrují s novou službou .Mac Web Gallery, kde mohou zákazníci služby .Mac snadno vystavovat webová alba se svými fotografiemi a filmy. Součástí sady iLife ’08 je také aplikace iWeb ’08 s webovými miniaplikacemi jako Google Maps, jež umožňují uživatelům vytvářet ještě dynamičtější webové stránky, a GarageBand ’08 s novou funkcí Magic GarageBand, která umožňuje hudebníkům i laikům zábavně a snadno vytvářet výborně znějící skladby.

„Apple dostal iLife ’08 na novou úroveň, která je roky napřed před vším, co je k dispozici pro PC,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti  Apple. „Domníváme se, že iLife ’08 dává uživatelům počítačů Mac ještě více důvodů k oblibě svých počítačů a uživatelům PC ještě více důvodů ke změně platformy.“

iPhoto ’08 automaticky seskupuje všechny fotografie do událostí, z nichž každá obsahuje fotografie za jediný den a je reprezentována jednou ikonou. Prostým nastavením ukazatele myši nad událost mohou uživatelé pohotově procházet všechny obsažené fotografie. Jednodenní událost si mohou uživatelé rozdělit na několik událostí, například na narozeninovou party dopoledne a svatbu večer, nebo mohou události za několik dní sloučit do jediné události, například víkendové lyžování.

Fotografie, které sice nechtějí vidět každý den, ale zároveň je nechtějí smazat, mohou skrýt. Jednotné hledání uživatelům umožňuje okamžitě prohledat všechny fotografie napříč všemi událostmi na základě hodnocení, data a klíčových slov. S novými fotografickými motivy navrženými společností Apple si uživatelé mohou na domácí tiskárně vytisknout obrázky, které stojí za zarámování. Také si mohou objednat alba pro uložení s přizpůsobitelnými obálkami a profesionálními deskami s elegantním fóliovým tiskem. Dále nová alba s měkkými deskami a spirálovou vazbou, které lze při prohlížení snadno rozkládat, nebo nové větší kalendáře na zeď.

iMovie ’08 představuje zcela přepracovaný software pro vytváření filmů, který umožňuje uživatelům nově využívat jejich knihovnu filmů, vytvářet filmy v řádu minut místo hodin a jednoduše sdílet filmy se členy rodiny, přáteli či celým světem. Aplikace iMovie ’08 dokáže importovat video z nejnovějších AVCHD, HDV a DV kamer i z digitálních fotoaparátů a zobrazuje celou video knihovnu uživatele, ať je uložena na interních nebo externích discích. Náhled jakéhokoli videoklipu mohou uživatelé zobrazit jednoduše nastavením myši nad klip, přičemž jej mohou intuitivně přehrávat dopředu i pozpátku jakoukoli rychlostí, i rychleji než v reálném čase. Video mohou uživatelé vybírat stejně snadno jako text a film vytvoří prostým přetažením vybraného klipu do projektu. Potom mohou snadno přidat hudební doprovod z iTunes, namluvit hlasový komentář a přidat elegantní efekty a filmové titulky. Prostřednictvím několika klepnutí myší pak iMovie ’08 umožňuje přenášet filmy do přístrojů iPod, iPhone nebo Apple TV, případně je sdílet s celým světem na službě YouTube.

Pro členy služby .Mac navíc Apple uvádí vynikající novou funkci .Mac Web Gallery. Ta je plně integrována s aplikacemi iPhoto ’08 a iMovie ’08 a umožňuje uživatelům sdílet jejich fotografie a filmy na webu pomocí několika klepnutí myší. .Mac Web Gallery automaticky vytvoří web s galeriemi fotografií a filmů, které lze prohlížet na jakémkoli moderním počítači nebo telefonu iPhone. Fotografie mohou být staženy ve formátu pro tisk až do velikosti 40 x 50 cm a filmy si mohou návštěvníci promítat v rozlišení vyšším než DVD.

Aplikace iWeb ’08 nabízí nové funkce pro vytváření interaktivních webových stránek s živými webovými widgety, například Google Maps, cílenými reklamami Google AdSense a fotografiemi nebo filmy z galerií .Mac Web Gallery. Uživatelé mohou na své webové stránky přidávat také internetové video, zpravodajství, zprávy o počasí a další obsah z jakéhokoli webu, který podporuje kousky kódu HTML (HTML snippets). Nová šablona My Album umožňuje uživatelům snadno uspořádat fotoalba a videa na jednu jednoduchou webovou stránku pro prohlížení. Nová verze aplikace iWeb obsahuje širokou paletu skvěle vypadajících motivů od společnosti Apple, které mohou uživatelé kdykoli změnit a experimentovat s grafickým provedením webových stránek i po jejich zveřejnění. Členové služby .Mac mohou nyní hostovat webové stránky z aplikace iWeb ve svých vlastních doménách.

Novinkou v aplikaci GarageBand ’08 je zábavná, snadno použitelná funkce Magic GarageBand, jejíž pomocí mohou hudebníci i laici hravě vytvářet skladby. Uživatelé si mohou vybrat z devíti hudebních žánrů a interaktivně ovládat „hráče“ kapely na virtuálním pódiu výběrem nástroje a hudebního partu každého hráče. Tímto způsobem mohou vytvářet tisíce možných písňových kombinací. Mohou hrát na zabudované softwarové nástroje, nebo k hudebnímu doprovodu nahrát svůj zpěv. Nová verze aplikace GarageBand také nabízí nové funkce pro vyspělejší hudebníky, například nahrávání několika pokusů pro zaznamenání nejlepšího provedení hudebního úseku, úpravy pro vyjmutí, kopírování a vkládání úvodů, slok a refrénů a podporu 24bitových zvukových rozhraní.

Váš názor Další článek: BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB

Témata článku: Apple, Nova, Google AdSense, Album, Jediný důvod, Magic, Uživatelé, Apple Mac, Nový iPhone, Celá knihovna, Celý film, Filmy, Film, AdSense, Nová aplikace, Laika, Hudební služba, Fotoalba, Nový uživatel, Nová fotografie, Živý snímek, Alba, Elegantní počítač


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 43

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize