Apple uvádí nový iPod U2

Praha – 4. července 2006 – V rámci svého pokračujícího partnerství se skupinou U2 a Universal Music Group (UMG) uvedla společnost Apple nový iPod U2 Special Edition. Ten je založen na 30GB iPodu páté generace a má kapacitu až 7 500 písní, 25 000 fotografií nebo přes 75 hodin videa.
Apple uvádí nový iPod U2

Má výrazný černý kryt z nerezové oceli, červený ovladač Click Wheel a vygravírované podpisy členů kapely U2. Zákazníci s přehrávačem iPod U2 získají také 30 minut exkluzivního videa U2, které si budou moci stáhnout z obchodu iTunes Music Store*. Nový iPod U2 je okamžitě k dispozici za 11.999 Kč vč. DPH a recyklačních poplatků.

„Jsme nadšeni, že pokračujeme ve spolupráci s jednou z největších světových kapel a přinášíme fanouškům U2 zvláštní edici nejlepšího digitálního hudebního přehrávače na světě,“ řekl Greg Joswiak, viceprezident společnosti Apple pro celosvětový marketing produktů iPod. „S výrazným novým designem a černým krytem z nerezu bude nový iPod U2 zaručeně hit.“

Dokonalou integraci s hudebním obchodem a hudební knihovnou iTunes zajišťuje patentovaná technologie Apple Auto-Sync, která automaticky stahuje digitální hudbu, podcasty, fotografie, audioknihy, domácí filmy, hudební videa a televizní pořady do přehrávače iPod U2 a udržuje jeho obsah aktuální, kdykoli je iPod přes USB 2.0 připojen k počítači se systémem Mac nebo Windows. Baterie nového iPodu U2 při přehrávání hudby vydrží až 14 hodin.

Cena a dostupnost

Nový 30GB iPod U2 je nyní k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 11.999 Kč vč. DPH a recyklačních poplatků. Můžete jej zakoupit prostřednictvím Apple Store (store.apple.cz), v Apple Center MacSource (Zlatý Anděl 344, Praha 5), v nově otevřeném obchodě Apple v Bontonlandu (Palác Koruna, Václavské náměstí 1, Praha 1), u dalších autorizovaných prodejců Apple nebo ve vybraných maloobchodních řetězcích. Prodává se se sluchátky do uší, kabelem USB 2.0, pouzdrem a propojovací kolébkou. Zákazníci s přehrávačem iPod U2 získají také kupón na 30 minut exkluzivního videa skupiny U2, které si budou moci stáhnout z obchodu iTunes Music Store.

* exkluzívní video skupiny U2 je k dispozici pouze pro zákazníky v zemích, kde je obchod iTunes Music Store dostupný  

iPod vyžaduje počítač Mac s portem USB 2.0, operačním systémem Mac OS X 10.3.9 nebo novějším a přehrávačem iTunes 6; nebo PC s portem USB 2.0, systémem Windows 2000, XP Home nebo Professional (SP2) a přehrávačem iTunes 6.

Fotografie ke stažení ve velkém rozlišení: http://www.apple.com/pr/products/ipod/ipod.html

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh. V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

 

Společnost CZECH DATA SYSTEMS značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

Témata článku: Apple, iPod, Televizní sluchátka, Nerezová ocel, Apple iPod, USB Modem, Sluchátka za uši

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji