Apple uvádí nový iMac s procesorem Intel Core Duo

12. ledna 2006
Bývalý ministr Mlynář obviněn
MACWORLD EXPO, SAN FRANCISCO – 10. ledna 2006 — Společnost Apple uvedla nový počítač iMac s operačním systémem Mac OS X založený na novém procesoru Intel Core Duo, který přináší dvakrát vyšší výkon než předchůdce. iMac se svým charakteristickým designem nyní obsahuje dvoujádrový procesor, vestavěnou videokameru iSight pro snadné uskutečňování videokonferencí a přelomovou mediální aplikaci Front Row s dálkovým ovládáním Apple Remote, jež dovoluje uživatelům jednoduše a intuitivně ovládat přehrávání multimediálního obsahu přes celou místnost.
Apple uvádí nový iMac s procesorem Intel Core Duo

Nový iMac se dodává s novou generací sady aplikací iLife ’06, kterou tvoří nové verze oceňovaných aplikací pro digitální životní styl iPhoto, iMovie HD, iDVD, GarageBand a zcela nová aplikace iWeb, v níž lze snadno vytvářet atraktivní webové stránky s fotografiemi, blogy a podcasty. Tyto stránky pak lze prostřednictvím služby .Mac jednoduše publikovat na internetu. Nový iMac se začíná prodávat ode dneška a je prvním představitelem nové generace počítačů Mac s procesory Intel, které Apple postupně uvede v průběhu letošního roku.

„iMac si už získal pověst ‚zlatého standardu stolních počítačů,‘ takže doufáme, že i nový iMac si zákazníci skutečně oblíbí – zvlášť když je až dvakrát rychlejší než předchozí generace,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Nový iMac s operačním systémem Mac OS X a nejnovějšími dvoujádrovými procesory Intel pod kapotou přináší výkon, který zákazníkům vyrazí dech.“

iMac je vybaven průlomovou mediální funkcí Front Row s dálkovým ovládáním Apple Remote, která umožňuje uživatelům jednoduše přehrávat obsah uložený v počítači – skladby v knihovně iTunes, prezentace fotografií z aplikace iPhoto, videa, televizní pořady, podcasty, filmy ve formátech iMovie, DVD a oblíbené filmové trailery z webu apple.com.

Nový iMac obsahuje zabudovanou videokameru iSight pro pohotové uskutečňování videokonferencí pomocí aplikace Apple iChat AV či nahrávání video podcastů a filmů iMovie v aplikacích iLife `06. Díky procesoru Intel Core Duo poskytuje zabudovaná videokamera iSight až čtyřikrát vyšší rozlišení než předchozí model. Každý iMac také obsahuje novou zábavnou aplikaci Photo Booth, která umožňuje uživatelům rychle pořizovat snímky zabudovanou videokamerou iSight, přidávat zábavné vizuální efekty a sdílet obrázky.

Ceny a dostupnost
Nový iMac bude na českém trhu k dispozici v průběhu února v ceně od 48,750 Kč vč. DPH a recyklačních poplatků a můžete ho zakoupit v nově otevřeném Apple Center (http://www.kinetik.cz/aca/) v ulici Zlatý Anděl 344 (vedle vchodu do metra Anděl ), prostřednictvím internetového obchodu Apple (http://store.apple.cz), v prodejnách Apple a u autorizovaných prodejců.
Fotografie nového počítače iMac najdete zde: http://www.apple.com/pr/products/imac/imac.html
Další informace najdete zde: http://www.apple.com/imac/

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh. V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

Společnost Czech Data Systems značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

Váš názor Další článek: Bývalý ministr Mlynář obviněn

Témata článku: Apple, Revoluce, Nová generace, Apple Mac, Oblíbený procesor, Nová aplikace, První Macintosh, Trailer, Nová fotografie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší