Apple uvádí MacBook Pro

12. ledna 2006
Bývalý ministr Mlynář obviněn
MacBook Pro s procesorem Intel Core Duo je až čtyřikrát rychlejší než PowerBook G4.
Apple uvádí MacBook Pro

MACWORLD EXPO, SAN FRANCISCO – 10. ledna 2006 — Společnost Apple uvedla nový přenosný počítač MacBook Pro s novým procesorem Intel Core Duo, který přináší až čtyřikrát vyšší výkon než PowerBook G4. Nový MacBook Pro, první přenosný počítač Apple s procesorem Intel, má elegantní hliníkový kryt s tloušťkou jen 2,5 cm, váží 2,5 kg, obsahuje vestavěnou videokameru iSight pro videokonference na cestách a software Front Row s dálkovým ovladačem Apple Remote pro jednoduché a intuitivní přehrávání multimediálního obsahu prakticky kdekoli. Další novinkou počítače MacBook Pro, který se bude dodávat o února, je magnetický konektor napájení MagSafe, jenž byl vytvořen právě pro mobilní uživatele a společnost Apple jej přihlásila k patentování.

„MacBook Pro přináší výkon dvouprocesorového stolního počítače v elegantním provedení tenkého notebooku,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Nový MacBook Pro s dvoujádrovým procesorem Intel Core Duo nabízí výkon ne jednoho, ale dvou procesorů G5 v nejatraktivnějším tenkém designu na světě.“

Nový procesor Intel Core Duo poskytuje dvoujádrový výkon v energeticky úsporném provedení, takže se ideálně hodí do tenkého a lehkého počítače, jako je MacBook Pro. V uznávaných srovnávacích testech je MacBook Pro až čtyřikrát rychlejší než produkt, který nahrazuje, tedy PowerBook G4.

Každý nový MacBook Pro obsahuje zabudovanou videokameru iSight pro videokonference s aplikací Apple iChat AV či nahrávání video podcastů a filmů iMovie v aplikacích iLife `06. MacBook Pro také obsahuje zábavnou aplikaci Photo Booth, která umožňuje uživatelům rychle pořizovat snímky zabudovanou videokamerou iSight, přidávat zábavné vizuální efekty a sdílet obrázky.

Nový MacBook Pro je první přenosný počítač s přelomovou multimediální funkcí Front Row a dálkovým ovladačem Apple Remote, který z něj v podstatě dělá přenosné kino. Front Row umožňuje uživatelům jednoduše a kdekoli přehrávat obsah uložený v počítači – skladby v knihovně iTunes, prezentace fotografií z aplikace iPhoto, videa, televizní pořady, podcasty, filmy ve formátu iMovie, disky DVD a oblíbené filmové trailery z webu apple.com. Přehrávání mohou ovládat až na vzdálenost devíti metrů.

Další novinkou nového počítače MacBook Pro je magnetický napájecí konektor MagSafe, jenž byl vytvořen právě pro mobilní uživatele a byl také přihlášen k patentování. Napájecí konektor MagSafe spojuje počítač s napájecí šňůrou magneticky a podstatně zjednodušuje nabíjení baterie přenosného počítače. Pokud se napájecí šňůra napne, konektor MagSafe ji bezpečně odpojí, což zabraňuje pádu notebooku ze stolu v případě nechtěného trhnutí za napájecí šňůru.

Nový MacBook Pro má o 67 procent jasnější 15palcový displej, který má nyní stejné hodnoty jasu jako obrazovky Apple Cinema Display. Používá zcela novou systémovou architekturu se sběrnicí procesoru taktovanou na 667 MHz, jež je čtyřikrát rychlejší než sběrnice počítače PowerBook G4, a s pamětí DDR2 SDRAM 667 MHz rozšiřitelnou až na 2 GB, která je dvakrát rychlejší než paměť předchůdce.

Ceny a dostupnost
Nový 15palcový MacBook Pro se bude v ČR k dispozici od února v cenách od 74.800 Kč vč. DPH a recyklačních poplatků a bude k dispozici prostřednictvím webového obchodu Apple Store (http://store.apple.cz), můžete ho zakoupit v nově otevřeném Apple Center (http://www.kinetik.cz/aca/) v ulici Zlatý Anděl 344 (vedle vchodu do metra Anděl ), v obchodech společnosti Apple a u autorizovaných prodejců.

MacBook Pro je dostupný ve dvou konfiguracích:

MacBook Pro Better:
=====================

- tloušťka 2,54 cm - hmotnost 2,5 kg
- 15.4" displej s rozlišení 1440 x 900 a 67% větším jasem než u předchozích displejů.
- Intel Core Duo 1.67GHz s 2MB Level 2 Smart Cache
- 667MHz Front Side sběrnice
- 512 MB of DDR2 RAM s frekvencí 667MHz
- ATI Mobility Radeon X1600 s 128MB GDDR3 Video paměti a podporou dual-link DVI
- 80GB 5400 ot/min pevný disk s technologií senzoru pohybu pro vyšší bezpečnost dat při pádu počítače
- Štěrbinová optická mechanika Superdrive s osminásobnou rychlostí zápisu
- Vestavěná kamera iSight
- Front Row a dálkové ovládání Apple Remote
- Express Card 34 zásuvka
- MagSafe zásuvka
- Mac OS X 10.4.4
- iLife `06

MacBook Pro Best:
=====================

- tloušťka 2,54 cm - hmotnost 2,5 kg
- 15.4" displej s rozlišení 1440 x 900 a 67% větším jasem než u předchozích displejů.
- Intel Core Duo 1.83GHz s 2MB Level 2 Smart Cache
- 667MHz Front Side sběrnice
- 1 GB of DDR2 RAM s frekvencí 667MHz
- ATI Mobility Radeon X1600 s 256MB GDDR3 Video paměti a podporou dual-link DVI support
- 100GB 5400 ot/min pevný disk s technologií senzoru pohybu pro vyšší bezpečnost dat při pádu počítače
- Štěrbinová optická mechanika Superdrive s osminásobnou rychlostí zápisu
- Vestavěná kamera iSight
- Front Row a dálkové ovládání Apple Remote
- Express Card 34 zásuvka
- MagSafe zásuvka
- Mac OS X 10.4.4
- iLife `06


Co je MagSafe:
=====================

Jde o novou magnetickou zásuvku, která dovoluje snadné a bezpečné připojení napájecího adaptéru. Zároveň dovoluje snadné odpojení lehkým tahem za šňůru. Omezuje tak na minimální míru nebezpečí, že počítač bude stržen na zem např. zakopnutím o napájecí kabel.

Připojitelnost:
=====================

MacBook Pro je vybaven následujícími zásuvkami a připojeními:

- 2x USB 2.0
- 1x FireWire 400
- 1x Express Card 34
- 1x DVI-I s podporou dual link
- 1x Gigabit Ethernet
- 1x optický zvukový vstup
- 1x optický zvukový výstup
- 1x MagSafe
- AirPort Extreme
- Bluetooth 2.0 + EDR

MacBook Pro je nejpokročilejší přenosný počítač s tloušťkou 2,5 cm na světě:

- tloušťka 2,54 cm
- až 4x rychlejší než PowerBook G4
- vestavěná kamera iSight
- Front Row a Apple Remote
- mimořádné vlastnosti přenosného počítače

Fotografie nového MacBook Pro najdete na: http://www.apple.com/pr/products/macbook/macbook.html
Další informace najdete na:http://www.apple.com/macbookpro/

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh. V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

Společnost Czech Data Systems značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

Váš názor Další článek: Bývalý ministr Mlynář obviněn

Témata článku: Video, Apple, Nechtěná data, Revoluce, Elegantní počítač, Apple Macbook, Zásuvka, Front, Trailer, DDR2, Tenký film, Dual, Nový procesor, Vestavěná kamera, Dálkový ovladač, Airport, Side, Dálkové ovladače


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu