Apple spolupracuje s leteckými společnostmi na integraci iPodu

Praha, Česká republika – 20. listopadu 2006 – Společnost Apple oznámila, že spolupracuje s leteckými společnostmi Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United na integraci přehrávače iPod s palubními zábavními systémy. Těchto šest aerolinek začne svým pasažérům nabízet sedadla s konektory pro iPod, jejichž pomocí si budou moci přehrávače během letu dobíjet a také sledovat uložená videa na displeji opěradla před sebou.
Apple spolupracuje s leteckými společnostmi na integraci iPodu

„Neexistuje lepší společník na cestování než iPod. Nyní cestující budou moci své iPody nabíjet během letu a dokonce sledovat filmy a televizní pořady z iPodu na displejích opěradel před sebou,“ řekl Greg Joswiak, viceprezident celosvětového marketingu produktů iPod. „Jsme nadšeni ze spolupráce s Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United na lepší podpoře pro uživatele iPodu během letu.“

 

Možnost připojení iPodu v letadle bude pro pasažéry Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United k dispozici od poloviny roku 2007. Kromě toho Apple spolupracuje se společností Panasonic Avionics Corporation na vývoji palubního připojení pro iPod i pro další aerolinky.

 

Ekosystém přehrávačů iPod výborně prosperuje – pro iPod je k dispozici více než 3 000 doplňků od módních krytů až po reproduktorové systémy a více než 70 procent amerických automobilů modelového ročníku 2007 v současné době nabízí možnost připojení iPodu.

 

iPod spolu s aplikací iTunes má vedoucí pozici v revoluci digitální hudby, poskytuje nejlepší možnosti poslechu hudby na cestách, doma, v autě a teď i v letadle. S téměř 70 milióny prodaných kusů je iPod nejoblíbenějším přehrávačem digitální hudby a videa na světě          a internetový obchod iTunes Store je největším online hudebním obchodem. Prodal už více než 1,5 miliardy písní. iTunes Store (www.itunes.com) nabízí přes 3,5 miliónu písní, 65 000 podcastů, 20 000 audioknih, 5 000 hudebních videoklipů, 250 televizních pořadů a přes 100 filmů od Walt Disney Pictures, Pixar, Touchstone Pictures a Miramax Films.

 

 

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala
v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh.
V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

 

Společnost CZECH DATA SYSTEMS značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

 

Pro další tiskové informace kontaktujte:

 

Hana Sobková                                                       Ondřej Hampl

Marketing Communication Manager                     Senior Account Manager

CZECH DATA SYSTEMS, Apple IMC                         Mmd Public Relations Czech Republic

Sokolovská 352/215, 190 00 Praha 9                   Nitranská 6, 101 00 Praha 10

T: +420 284 000 711                                             T: +420 224 251 555                 

F: +420 284 000 766                                             F: +420 224 254 364     

sobkova@apple.cz                                               hampl@mmd.cz

Váš názor | OCZ PC2-9200 FlexXLC Edition: rychlé DDR2 paměti s vodním chlazením

Témata článku: Apple, iPod, Apple iPod, Continental, Pictures, FR, Palubní systém, Prodaný film, Pixar, Distance, Emirates, Air France, Delta, Walt Disney

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší