Apple spolupracuje s leteckými společnostmi na integraci iPodu

Praha, Česká republika – 20. listopadu 2006 – Společnost Apple oznámila, že spolupracuje s leteckými společnostmi Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United na integraci přehrávače iPod s palubními zábavními systémy. Těchto šest aerolinek začne svým pasažérům nabízet sedadla s konektory pro iPod, jejichž pomocí si budou moci přehrávače během letu dobíjet a také sledovat uložená videa na displeji opěradla před sebou.
Apple spolupracuje s leteckými společnostmi na integraci iPodu

„Neexistuje lepší společník na cestování než iPod. Nyní cestující budou moci své iPody nabíjet během letu a dokonce sledovat filmy a televizní pořady z iPodu na displejích opěradel před sebou,“ řekl Greg Joswiak, viceprezident celosvětového marketingu produktů iPod. „Jsme nadšeni ze spolupráce s Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United na lepší podpoře pro uživatele iPodu během letu.“

 

Možnost připojení iPodu v letadle bude pro pasažéry Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United k dispozici od poloviny roku 2007. Kromě toho Apple spolupracuje se společností Panasonic Avionics Corporation na vývoji palubního připojení pro iPod i pro další aerolinky.

 

Ekosystém přehrávačů iPod výborně prosperuje – pro iPod je k dispozici více než 3 000 doplňků od módních krytů až po reproduktorové systémy a více než 70 procent amerických automobilů modelového ročníku 2007 v současné době nabízí možnost připojení iPodu.

 

iPod spolu s aplikací iTunes má vedoucí pozici v revoluci digitální hudby, poskytuje nejlepší možnosti poslechu hudby na cestách, doma, v autě a teď i v letadle. S téměř 70 milióny prodaných kusů je iPod nejoblíbenějším přehrávačem digitální hudby a videa na světě          a internetový obchod iTunes Store je největším online hudebním obchodem. Prodal už více než 1,5 miliardy písní. iTunes Store (www.itunes.com) nabízí přes 3,5 miliónu písní, 65 000 podcastů, 20 000 audioknih, 5 000 hudebních videoklipů, 250 televizních pořadů a přes 100 filmů od Walt Disney Pictures, Pixar, Touchstone Pictures a Miramax Films.

 

 

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala
v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh.
V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

 

Společnost CZECH DATA SYSTEMS značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

 

Pro další tiskové informace kontaktujte:

 

Hana Sobková                                                       Ondřej Hampl

Marketing Communication Manager                     Senior Account Manager

CZECH DATA SYSTEMS, Apple IMC                         Mmd Public Relations Czech Republic

Sokolovská 352/215, 190 00 Praha 9                   Nitranská 6, 101 00 Praha 10

T: +420 284 000 711                                             T: +420 224 251 555                 

F: +420 284 000 766                                             F: +420 224 254 364     

sobkova@apple.cz                                               hampl@mmd.cz

Váš názor Další článek: OCZ PC2-9200 FlexXLC Edition: rychlé DDR2 paměti s vodním chlazením

Témata článku: Apple, iPod, Air France, Apple iPod, Pixar, Delta, Walt Disney, Palubní systém, Distance, Pictures, FR, Continental, Emirates, Prodaný film


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF