Apple slaví úspěchy na trhu školství v Anglii a v oblasti EMEA

Praha – 14. listopadu 2006 — Společnost Apple potvrdila, že se stala druhým nejúspěšnějším dodavatelem osobních počítačů na školním trhu v Anglii. Podle údajů analytické agentury Gartner, je její podíl na celkovém trhu osobních počítačů v anglickém školství (mimo serverový trh) nyní 14,7%. Hlavně díky silnému prodeji přenosných počítačů MacBook tak odsunula na třetí místo společnost Dell s 14,1%. Společnost Apple současně oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí svého finančního roku, obsadila v prodejích osobních počítačů první místo na trhu školství v Evropě, Středním východě a Africe (EMEA).
Apple slaví úspěchy na trhu školství v Anglii a v oblasti EMEA

Analytička společnosti Gartner Isabelle Durand potvrdila: „Je to vůbec poprvé, kdy se Apple s 11,6% podílem na školním trhu ve třetím čtvrtletí roku 2006 stal jedničkou na trhu školství v oblasti EMEA. Ve stejném období roku 2005 dosáhl 9,6% podílu.“

 

Dále dodala: „Společnosti Apple se opravdu dařilo a dosáhla 32% růstu na školním trhu v oblasti EMEA, přičemž průměrný růst na tomto trhu byl 9,2%.“  Isabelle Durand věří, že růst společnosti Apple na trhu školství je výsledkem jejího současného zaměření na tento segment.

 

Apple a školství v ČR

 

Společnost Apple byla vždy celosvětově známá svým zaměřením na školství a výuku. Obliba počítačů Apple roste i v českém školství a pro své žáky je pořizuje stále více škol. Motivovat studenty je však v dnešní době velmi složité. Jedním z řešení této situace může být program Apple Výuka 1-na-1. Princip této výuky spočívá v poskytnutí mobilního počítače každému studentovi, který na něm může pracovat jak ve škole tak i doma a má možnost být neustále připojen k internetu a komunikovat tak se spolužáky a učiteli.

 

Tento rok začaly Výuku 1-na-1 využívat i dvě brněnské školy – Gymnázium v Řečkovicích a Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše.  Především druhá zmíněná škola se do tohoto stylu výuky aktivně zapojila a pro své žáky zajistila deset MacBooků. V rámci Výuky 1-na-1 zahájila projekt nazvaný Počítačová podpora projektové výuky a mezipředmětových vztahů. Hlavním záměrem tohoto projektu bylo pořídit výpočetní techniku, která bude podporovat tvůrčí činnosti žáků. Více informací o tomto projektu najdete na školních stránkách Gymnázia Brno www.jaroska.cz/mac.

 

 

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala
v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh.
V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

 

Společnost CZECH DATA SYSTEMS značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

 

Váš názor | Připojte se! Nepřipojím! Start projektu „Připojte se“ a první rozpaky

Témata článku: Apple, Distance, Wrap

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší