Apple představuje nový Mac Pro až s 12 procesorovými jádry

Apple představuje nový Mac Pro až s 12 procesorovými jádry

Společnost Apple® dnes představila novou řadu počítačů Mac® Pro až s 12 procesorovými jádry a až o 50 procent vyšším výkonem než předchozí generace.* Nový Mac Pro s nejnovějšími čtyřjádrovými a šestijádrovými procesory Intel Xeon, zcela novou grafikou ATI a volitelnými až čtyřmi 512GB disky SSD nadále poskytuje neuvěřitelný výkon a rozšiřitelnost pro nejnáročnější zákazníky a profesionály.). Výkonové testy byly provedeny s konkrétními počítačovými systémy a odrážejí přibližný výkon počítače Mac Pro.

„Nový Mac Pro je nejvýkonnější a nejkonfigurovatelnější Mac, jaký jsme kdy vyrobili,“ řekl Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového produktového marketingu společnosti Apple. „Nový Mac Pro až s 12 jádry překonává náš předchozí nejvýkonnější systém až o 50 procent a s více než miliardou možných konfigurací si zákazníci mohou vytvořit přesně takový systém, jaký chtějí.“

Srdcem výkonu nového počítače Mac Pro jsou čtyřjádrové a šestijádrové procesory Intel Xeon nové generace s taktem až 3,33 GHz. Konstrukce těchto vícejádrových procesorů je postavena na jediném čipu, takže každé jádro může sdílet až 12 MB mezipaměti třetí úrovně při vyšší rychlosti zpracování. Větší propustnost a nižší latenci paměti zajišťuje integrovaný paměťový řadič, technologie Turbo Boost umožňuje dynamicky zvýšit rychlost procesoru až na 3,6 GHz a Hyper-Threading umožňuje vytvořit až 24 virtuálních jader. Mac Pro se nyní dodává s grafickými procesory ATI Radeon HD 5770 s 1 GB paměti a na objednávku si zákazníci mohou počítač nechat vybavit ještě rychlejším procesorem ATI Radeon HD 5870 s 1 GB paměti.

Zákazníci počítačů Mac Pro mají poprvé možnost objednat si 512GB disky SSD poskytující vrcholnou spolehlivost a neskutečný výkon. Díky možnosti nainstalovat do interních diskových pozic až čtyři jednotky SSD může nový Mac Pro poskytovat mimořádně vysokou propustnost a rychlost přístupu k diskům – dvakrát vyšší, než jakou průměrně poskytují standardní diskové jednotky.** Mac Pro je vybaven dvěma výstupy Mini DisplayPort a jedním portem dual-link DVI. Přidaný výstup Mini DisplayPort umožňuje zákazníkům připojit dva monitory LED Cinema Display bez další grafické karty nebo adaptéru a port dual-link DVI podporuje starší displeje s rozhraním DVI až do rozlišení 2560 x 1600 pixelů.

Každý Mac Pro se dodává s inovativní myší Apple Magic Mouse a zákazníci si také mohou volitelně objednat nový Apple Magic Trackpad. Magic Trackpad přináší do světa stolních počítačů intuitivní gesta Multi-Touch™ z trackpadů počítačů MacBook. Na skleněném povrchu bezdrátového zařízení Magic Trackpad mohou uživatelé hladce posouvat stránky nahoru a dolů se setrvačností, svíráním a rozevíráním prstů měnit úroveň zoomu, otáčet obrázky konečky prstů a třemi prsty listovat webovými stránkami nebo fotkami. Magic Trackpad lze nakonfigurovat pro podporu jednotlačítkových nebo dvoutlačítkových příkazů a podporuje jak klepnutí, tak kliknutí stisknutím.

V souladu se závazkem společnosti Apple vůči životnímu prostředí představuje řada stolních počítačů Apple špičku v zeleném designu. Mac Pro splňuje přísné požadavky specifikace Energy Star 5.0 a dosáhl statusu EPEAT Gold.*** Skříň počítače Mac Pro je vyrobena z vysoce recyklovatelného hliníku a její vnitřní konstrukce je úspornější z hlediska materiálu. Interní kabely a součástky počítače Mac Pro neobsahují PVC a celý počítač neobsahuje žádné bromované zpomalovače hoření. Nová nabíječka Apple Battery Charger poskytuje pohodlný a ekologicky šetrný prostředek, jak mít vždy po ruce sadu čerstvě nabitých baterií pro Magic Trackpad, Magic Mouse a Wireless Keyboard. Apple Battery Charger se dodává se šesti akumulátory s dlouhou životností.

Každý Mac se dodává s nejvyspělejším operačním systémem na světě Mac OS® X Snow Leopard® a s inovativní sadou aplikací společnosti Apple pro správu fotek, střih filmů, tvorbu a výuku hudby iLife®. Snow Leopard staví na dekádě inovací a úspěchu systému OS X stovkami vylepšení, jádrovými technologiemi a integrovanou podporou serveru Microsoft Exchange. Sada iLife obsahuje aplikaci iPhoto® pro snadnou organizaci a správu fotek podle vyfocených osob a míst pořízení, iMovie® s účinnými a snadno použitelnými funkcemi, jako je Precision Editor, stabilizace videa a vyspělé možnosti přetahování myší, a GarageBand®, která přináší zcela nový způsob výuky hry na klavír a kytaru.

Mezi volitelné profesionální aplikace společnosti Apple patří Aperture®, Final Cut® Express, Final Cut Studio®, Logic® Express a Logic Studio®.

Ceny a dostupnost
Informace o cenách a dostupnosti vám poskytnou místní autorizovaní prodejci a distributoři společnosti Apple.

Nový čtyřjádrový Mac Pro obsahuje:

 • jeden čtyřjádrový procesor Intel Xeon W3530 2,8 GHz s 8 MB plně sdílené mezipaměti L3;
 • 3 GB paměti 1066 MHz DDR3 ECC SDRAM rozšiřitelné na 16 GB;
 • ATI Radeon HD 5770 s 1 GB paměti GDDR5;
 • dva výstupy Mini DisplayPort a jeden port DVI (dual-link) (adaptéry se prodávají zvlášť);
 • 1TB pevný disk Serial ATA 3Gb/s s rychlostí 7200 rpm;
 • 18x jednotku SuperDrive® s podporou dvouvrstvých médií (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW);
 • čtyři sloty PCI Express 2.0;
 • pět portů USB 2.0 a čtyři porty FireWire® 800;
 • AirPort Extreme® 802.11n;
 • Bluetooth 2.1+EDR
 • klávesnici Apple Keyboard s numerickými klávesami a myší.
   

Nový osmijádrový Mac Pro obsahuje:

 • dva čtyřjádrové procesory Intel Xeon E5620 2,4 GHz s 12 MB plně sdílené mezipaměti L3 na procesor;
 • 6 GB paměti 1066 MHz DDR3 ECC SDRAM rozšiřitelných na 32 GB;
 • ATI Radeon HD 5770 s 1 GB paměti GDDR5;
 • dva výstupy Mini DisplayPort a jeden port DVI (dual-link) (adaptéry se prodávají zvlášť);
 • 1TB pevný disk Serial ATA 3Gb/s s rychlostí 7200 rpm;
 • 18x jednotku SuperDrive s podporou dvouvrstvých médií (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW);
 • čtyři sloty PCI Express 2.0;
 • pět portů USB 2.0 a čtyři porty FireWire 800;
 • AirPort Extreme 802.11n;
 • Bluetooth 2.1+EDR
 • klávesnici Apple Keyboard s číselnými klávesami a myš Magic Mouse.

Možnosti konfigurace na objednávku:

 • jeden čtyřjádrový procesor Intel Xeon W3565 3,2 GHz pro čtyřjádrový Mac Pro;
 • jeden šestijádrový procesor Intel Xeon W3680 3.33 GHz pro čtyřjádrový Mac Pro; 
 • dva šestijádrové procesory Intel Xeon X5650 2.66 GHz (12 jader) pro osmijádrový Mac Pro;
 • dva šestijádrové procesory Intel Xeon X5670 2,93 GHz (12 jader) pro osmijádrový Mac Pro; 
 • dvě karty ATI Radeon HD 5770 s 1 GB paměti GDDR5;
 • jedna karta ATI Radeon HD 5870 s 1 GB paměti GDDR5;
 • až 16 GB paměti DDR3 ECC SDRAM pro čtyřjádrový Mac Pro;
 • až 32GB paměti DDR3 ECC SDRAM pro osmijádrový Mac Pro; 
 • až čtyři jednotky SSD s kapacitou 512 GB; nebo 
 • až čtyři 1TB nebo 2TB pevné disky Serial ATA s rychlostí 7200 rpm; 
 • karta Mac Pro RAID;
 • dvoukanálová a čtyřkanálová karta 4Gb Fibre Channel;
 • až dvě jednotky 18x SuperDrive s podporou dvouvrstvých médií.

Mezi doplňky počítače patří: Magic Trackpad, Apple Battery Charger, myš s kabelem Apple Mouse, bezdrátová klávesnice Apple Keyboard, Mini DisplayPort to DVI Adapter, Mini DisplayPort to Dual-Link DVI Adapter (pro 30palcový displej s rozhraním DVI), Mini DisplayPort to VGA Adapter, AppleCare® Protection Plan; předinstalovaný software Mac OS X Snow Leopard Server; iWork®, Logic Express 9, Final Cut Express 4 a Aperture 3. Celá nabídka volitelných součástí a doplňků je k dispozici na www.apple.com/uk/macpro.

* Na základě testů provedených společností Apple v červenci 2010 s dvanáctijádrovými prototypy Mac Pro 2,93 GHz a prodávanými osmijádrovými počítači Mac Pro 2,93 GHz. Všechny počítače byly nakonfigurovány se 6 GB paměti RAM. Zkušební soubor Maxwell: sculpture.mxs (www.benchwell.com)

** Na základě testů provedených společností Apple v červenci 2010 s dvanáctijádrovými prototypy Mac Pro 2,93 GHz a prodávanými osmijádrovými počítači Mac Pro 2,93 GHz. Všechny počítače byly nakonfigurovány se 6 GB paměti RAM. Na základě výkonnosti renderingu v programu Maxwell Render 2.0.3 se souborem Benchwell sculpture.mxs. Výkonové testy byly provedeny s konkrétními počítačovými systémy a odrážejí přibližný výkon počítače Mac Pro.

***EPEAT je nezávislá organizace, která pomáhá zákazníkům porovnávat výkonové charakteristiky přenosných a stolních počítačů z hlediska ochrany životního prostředí. Produkty splňující všech 23 povinných kritérií a alespoň 75 procent volitelných kritérií získávají ocenění EPEAT Gold. Program EPEAT byl vytvořen americkým úřadem EPA a vychází ze standardu IEEE 1680 pro posuzování osobních počítačů z hlediska životního prostředí. Další informace najdete na webu www.epeat.net

Další článek: Černobíle: Kinect, nebo Move a Wii?

Témata článku: Cute, Apple Mac, Keyboard, Mini, Battery, Serial, Adapter, Logic, Dual, Intel HD, Magic, DDR3, Airport, Mac Mini, Maxwell, Leopard, Mini počítač, Nový procesor, Snow, Apple macbook pro na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky