Apple představuje novou základnovou stanici AirPort Extreme s 802.11n

MACWORLD, San Francisco — Praha — 10. ledna 2007. Společnost Apple představila novou základnovou stanici AirtPort Extreme, jednoduché a elegantní řešení pro bezdrátové sítě dosahující až pětinásobného výkonu a dvojnásobného dosahu oproti předchozí verzi Airport Extreme.
Apple představuje novou základnovou stanici AirPort Extreme s 802.11n

Nový AirPort Extreme podporuje standard 802.11n*, což rozšiřuje možnosti využití bezdrátové sítě a umožňuje rychleji a snadněji streamovat digitální obsah a přenášet velké soubory. Nová základnová stanice AirPort Extreme nabízí elegantní štíhlý design s přípojkami pro síťové počítače, tiskárnu a USB disk pro rychlé a jednoduché sdílení souborů nebo zálohování cenných dat.

"Nový AirPort Extreme je nejvýkonnější a nejsnáze ovladatelná základnová stanice pro Wi-Fi, jakou jsme kdy vytvořili," řekl Philip Schiller, senior vice prezident společnosti Apple pro celosvětový marketing produktů. "Díky pětinásobnému výkonu a dvojnásobnému dosahu nyní můžete přenášet větší soubory vyšší rychlostí a připojit se k internetu a svým oblíbeným digitálním médiím z mnoha míst svého domu, která předtím byla mimo dosah."

Díky anténám MIMO (Multiple In Multiple Out) a technologii 802.11n nyní nabízí AirPort Extreme větší propustnost dat a rozšiřuje dosah bezdrátového připojení na více míst doma, ve firmě i ve škole. Schopnost pracovat v pásmu 2,4 GHz nebo 5Ghz navíc snižuje riziko interference s dalšími zařízeními a mobilními telefony, které pracují v pásmu 2,4 Ghz. AirPort Extreme je zpětně kompatibilní s počítači Mac i PC vybavenými předchozími generacemi technologie 802.11b/g.

Základnová stanice AirPort Extreme přináší nový jednoduchý čtvercový design s délkou strany pouhých 16,5 cm a výškou 3,3 cm. Nabízí vestavěný USB port pro bezdrátový tisk na USB tiskárně nebo připojení jakéhokoli externího USBdisku, který lze využít pro sdílení souborů nebo zálohování cenných dat z několika síťových počítačů. Nový software AirPort Utility, který se dodává s AirPort Extreme, umožňuje velmi jednoduché nastavení bezpečné bezdrátové sítě pro až 50 současně připojených uživatelů během několika minut. Uživatelé mohou také nastavit bezpečnostní omezení, například omezení přístupu k internetu pro počítače svých dětí.

Základnová stanice AirPort Extreme nabízí: 

  • bezdrátové sítě 802.11n
  • antény MIMO (Multiple In Multiple Out)
  • dvoupásmové antény pro frekvenci 2,4 GHz a 5 Ghz
  • tři porty 10/100 Ethernet LAN
  • jeden port 10/100 Ethernet WAN
  • jeden USB port
  • Wi-Fi Protected Access (WPA/WPA-2), 128bitové šifrování WEP a vestavěný NAT firewall

Nová základová stanice AirPort Extreme bude k dispozici v únoru tohoto roku na Apple Store CZ (http://store.apple.cz) a u autorizovaných prodejců.

Téměř všechny počítače Mac nabízené v současné době** podporují 802.11n po aktualizaci prostřednictvím software 802.11n Enabler, který se dodává spolu se základnovou stanicí AirPort Extreme.

--------------

* Základnová stanice AirPort Extreme je založena na přibližné specifikaci IEEE 802.11n a je kompatibilní s IEEE 802.11a, IEEE 802.11b a IEEE 802.11g. Kdosažení nejvyšších přenosových rychlostí je třeba, aby všichni uživatelé měli počítač podporující 802.11n. Skutečný výkon závisí na dosahu, stavu signálu,okolních podmínkách, velikosti sítě a dalších faktorech.

** Všechny počítače Mac s procesory Intel Core 2 Duo a Intel Xeon s výjimkou základního počítače 17" iMac s procesorem Intel Core 2 Duo 1,83 GHz podporují technologii 802.11n.

Váš názor Další článek: Vydělejte na chybách ve Windows Vista

Témata článku: Software, Apple, Jednoduché sdílení, Oblíbený procesor, Extreme, Schiller, Dosah, Nabízený soubor, Stanice, USB Wi-fi, Omezená schopnost, Vestavěná anténa, Tiskárny k počítači, Nové místo, Připojení tiskárny k pc, Airport


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky