Apple představuje novou základnovou stanici AirPort Extreme s 802.11n

MACWORLD, San Francisco — Praha — 10. ledna 2007. Společnost Apple představila novou základnovou stanici AirtPort Extreme, jednoduché a elegantní řešení pro bezdrátové sítě dosahující až pětinásobného výkonu a dvojnásobného dosahu oproti předchozí verzi Airport Extreme.
Apple představuje novou základnovou stanici AirPort Extreme s 802.11n

Nový AirPort Extreme podporuje standard 802.11n*, což rozšiřuje možnosti využití bezdrátové sítě a umožňuje rychleji a snadněji streamovat digitální obsah a přenášet velké soubory. Nová základnová stanice AirPort Extreme nabízí elegantní štíhlý design s přípojkami pro síťové počítače, tiskárnu a USB disk pro rychlé a jednoduché sdílení souborů nebo zálohování cenných dat.

"Nový AirPort Extreme je nejvýkonnější a nejsnáze ovladatelná základnová stanice pro Wi-Fi, jakou jsme kdy vytvořili," řekl Philip Schiller, senior vice prezident společnosti Apple pro celosvětový marketing produktů. "Díky pětinásobnému výkonu a dvojnásobnému dosahu nyní můžete přenášet větší soubory vyšší rychlostí a připojit se k internetu a svým oblíbeným digitálním médiím z mnoha míst svého domu, která předtím byla mimo dosah."

Díky anténám MIMO (Multiple In Multiple Out) a technologii 802.11n nyní nabízí AirPort Extreme větší propustnost dat a rozšiřuje dosah bezdrátového připojení na více míst doma, ve firmě i ve škole. Schopnost pracovat v pásmu 2,4 GHz nebo 5Ghz navíc snižuje riziko interference s dalšími zařízeními a mobilními telefony, které pracují v pásmu 2,4 Ghz. AirPort Extreme je zpětně kompatibilní s počítači Mac i PC vybavenými předchozími generacemi technologie 802.11b/g.

Základnová stanice AirPort Extreme přináší nový jednoduchý čtvercový design s délkou strany pouhých 16,5 cm a výškou 3,3 cm. Nabízí vestavěný USB port pro bezdrátový tisk na USB tiskárně nebo připojení jakéhokoli externího USBdisku, který lze využít pro sdílení souborů nebo zálohování cenných dat z několika síťových počítačů. Nový software AirPort Utility, který se dodává s AirPort Extreme, umožňuje velmi jednoduché nastavení bezpečné bezdrátové sítě pro až 50 současně připojených uživatelů během několika minut. Uživatelé mohou také nastavit bezpečnostní omezení, například omezení přístupu k internetu pro počítače svých dětí.

Základnová stanice AirPort Extreme nabízí: 

  • bezdrátové sítě 802.11n
  • antény MIMO (Multiple In Multiple Out)
  • dvoupásmové antény pro frekvenci 2,4 GHz a 5 Ghz
  • tři porty 10/100 Ethernet LAN
  • jeden port 10/100 Ethernet WAN
  • jeden USB port
  • Wi-Fi Protected Access (WPA/WPA-2), 128bitové šifrování WEP a vestavěný NAT firewall

Nová základová stanice AirPort Extreme bude k dispozici v únoru tohoto roku na Apple Store CZ (http://store.apple.cz) a u autorizovaných prodejců.

Téměř všechny počítače Mac nabízené v současné době** podporují 802.11n po aktualizaci prostřednictvím software 802.11n Enabler, který se dodává spolu se základnovou stanicí AirPort Extreme.

--------------

* Základnová stanice AirPort Extreme je založena na přibližné specifikaci IEEE 802.11n a je kompatibilní s IEEE 802.11a, IEEE 802.11b a IEEE 802.11g. Kdosažení nejvyšších přenosových rychlostí je třeba, aby všichni uživatelé měli počítač podporující 802.11n. Skutečný výkon závisí na dosahu, stavu signálu,okolních podmínkách, velikosti sítě a dalších faktorech.

** Všechny počítače Mac s procesory Intel Core 2 Duo a Intel Xeon s výjimkou základního počítače 17" iMac s procesorem Intel Core 2 Duo 1,83 GHz podporují technologii 802.11n.

Témata článku: Software, Apple, Připojení tiskárny k pc, Stanice, Nabízený soubor, Airport, Extreme, USB Wi-fi, Dosah, Tiskárny k počítači, Schiller, Omezená schopnost, Oblíbený procesor, Jednoduché sdílení, Nové místo, Vestavěná anténa

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje