Apple oznamuje předběžné výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí

CUPERTINO, Kalifornie – 18. října 2006 — Společnost Apple oznámila předběžné finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2006, které skončilo 30. září 2006. Tyto předběžné výsledky mohou být předmětem významných úprav v důsledku pravděpodobného nového podání historických výsledků.
Apple oznamuje předběžné výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí

Společnost vykázala tržby ve výši 4,84 miliardy dolarů a čistý čtvrtletní zisk 546 milionů dolarů, což je 0,62 dolaru na akcii. Pro srovnání, ve stejném čtvrtletí loňského roku dosáhla společnost tržeb 3,68 miliardy dolarů a čistého čtvrtletního zisku 430 milionů dolarů, neboli 0,50 dolaru na akcii. Hrubá marže byla 29,2%, což představuje nárůst z 28,1% za shodné období loňského roku. Mezinárodní prodej tvořil v tomto čtvrtletí 40% tržeb.

Apple během posledního čtvrtletí prodal 1,61 milionu počítačů Macintosh a 8,729 milionu přehrávačů iPod, což meziročně představuje 30% nárůst prodeje Maců a 35% nárůst prodeje iPodů.

„Toto úspěšné čtvrtletí uzavírá mimořádný rok pro Apple. To, že se nám podařilo prodat více než 39 milionů iPodů a 5,3 milionu Maců a zároveň zvládnout nepředstavitelně komplikovaný přechod na novou architekturu, je něco, na co jsme všichni velmi hrdí,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Rok 2007 bude z hlediska nových produktů zřejmě jedním z nejzajímavějších roků v historii společnosti Apple.“

„Jsme rádi, že jsme tento rok uzavřeli s více než deseti miliardami dolarů v hotovosti a že se nám v posledních dvou letech podařilo zvýšit naše roční tržby o jedenáct miliard dolarů,“ řekl Peter Oppenheimer, finanční ředitel společnosti Apple. „V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2007 očekáváme tržby mezi 6,0 a 6,2 miliardy dolarů a zisk na akcii mezi 0,70 a 0,73 dolaru.“

 

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala
v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh.
V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

 

Společnost CZECH DATA SYSTEMS značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

 

Váš názor | PasswordSafe: svěřte svá hesla bezpečnému sejfu

Témata článku: Apple

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší