Apple oznamuje iPod Radio Remote

12. ledna 2006
Bývalý ministr Mlynář obviněn
Nový doplněk spojuje výhody dálkového ovládání s možností poslouchat FM rádio.
Apple oznamuje iPod Radio Remote

MACWORLD EXPO, SAN FRANCISCO – 10. ledna 2006 — Společnost Apple představila doplněk iPod Radio Remote, který spojuje výhody dálkového ovládání s možností poslechu FM rádia na přehrávačích iPod nano a iPod páté generace (video). iPod Radio Remote je praktickou pomůckou pro přeskakování mezi skladbami a nastavování hlasitosti iPodu i případě, kdy se přehrávač nachází v kapse nebo v batohu. Zároveň umožňuje poslouchat FM rádio, přičemž se na obrazovce iPodu zobrazují informace o stanici a přehrávané skladbě.

„iPod Radio Remote spojuje dvě skvělé funkce v jednom elegantním doplňku,“ řekl Greg Joswiak, viceprezident společnosti Apple pro celosvětový marketing produktů iPod. „iPod Radio Remote je jak ideální dálkový ovladač, tak nejlepší doplněk pro poslech FM rádia na iPodu.“

Vedle produktu iPod Radio Remote a více než 2 000 doplňků pro iPod je nově k dispozici iPod AV Connection Kit a sluchátka iPod nano In-Ear Lanyard Headphones. iPod AV Connection Kit obsahuje vše potřebné pro připojení iPodu k televizi a prohlížení fotografií nebo přehrávání videa, případně pro připojení ke stereo systému a hlasitý poslech hudby. Zároveň přehrávač dobíjí. Nová sluchátka In-Ear Lanyard Headphones spojují nejlepší vlastnosti sluchátek iPod nano Lanyard Headphones a sluchátek Apple In-Ear Headphones. Poskytují pohodlí, styl a vysokou kvalitu zvuku.

Ceny a dostupnost
Součástí dodávky produktu iPod Radio Remote je pár sluchátek Apple s kratším kabelem, který přesně doplňuje délku kabelu k ovladači iPod Radio Remote. Předpokládaná cena se bude pohybovat kolem 1,590 Kč vč. DPH. Pro stanice, jejichž vysílání odpovídá standardu RDS (Radio Data System), zobrazuje iPod informace o stanici a skladbě. iPod AV Connection Kit obsahuje kolébku iPod Universal Dock, dálkový ovladač Apple Remote, kabel iPod AV pro připojení k audiovizuálním přístrojům, konektor pro připojení dokovací kolébky ke kabelu USB 2.0 a napájecí adaptér iPod USB. Tento doplňkový balíček je kompatibilní se všemi modely přehrávačů iPod s dokovacím konektorem a jeho předpokládaná cena bude 3.190Kč vč. DPH. součástí balení sluchátek iPod nano In-Ear Lanyard Headphones jsou tři různě veliké krytky, aby sluchátka zákazníkovi pohodlně a bezpečně seděla. Uvedené doplňky budou v ČR k dispozici prostřednictvím webového obchodu Apple Store (http://store.apple.cz), můžete je zakoupit v nově otevřeném Apple Center (http://www.kinetik.cz/aca/) v ulici Zlatý Anděl 344 (vedle vchodu do metra Anděl), v obchodech společnosti Apple a u autorizovaných prodejců.

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh. V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

Společnost Czech Data Systems značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

Témata článku: Apple, iPod, Apple iPod, Dock, FM Radio, iPod Nano, Kite, Nano, Radio, Radio 1, Dálkové ovladače, Nejlepší sluchátka, Nejlepší televize, Sluchátka k počítači, Sluchátka k televizi, Sluchátka s rádiem, Televize Nova ulice, Elegantní počítač, Přehrávané video, Dálkový ovladač, Doplňky, Dokovací konektor, Poslech, Sluchátko, Revoluce

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Marek 7. 3. 2006 12:53:38
    Právě jsem volal do Apple Center (http://www.kinetik.cz/aca/), kde mi...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?