Aplikace SAP budou využívat privátní cloudy na vBlocku

Aplikace SAP budou využívat privátní cloudy na vBlocku

Levi Strauss již otestoval SAP na platformě vBlock a snížil tak svoje náklady

Společnost SAP se rozhodla využít přínosy cloud computingu a virtualizace, aby uživatelům pomohla snížit náklady na implementaci a provoz IT systémů. Pomocí koalice Virtual Computing Environment (VCE), vytvořené společnostmi Cisco, EMC a VMware, a jejího infrastrukturního balíčku Vblock budou moci uživatelé software SAP začít využívat privátní cloud computing. Mezi první uživatele, u kterých proběhlo testování jeho možností, patří společnost Levi Strauss & Co.

„Kombinace možností našich podnikových aplikací s nabídkou globálních technologických lídrů, jako jsou Cisco, EMC a VMware, přináší výrazný pokrok ve využívání virtuálních privátních cloudů. Díky našemu partnerství pomůžeme zákazníkům urychlit vývoj aplikací a snížit celkové náklady na implementaci a provoz IT systémů,“ řekl Vishal Sikka, technologický ředitel a člen představenstva SAP odpovědný za technologie a inovaci.

Výsledky testu ve spolupráci s Levi Strauss & Co ukázaly, že pokud se používá software SAP na platformě Vblock, snižují se náklady na provoz systémů. Řešení Vblock je integrovaná platforma, která v sobě kombinuje technologie pro virtualizaci, sítě, výpočetní výkon, ukládání dat, bezpečnost a správu od společností Cisco, EMC a VMware. Balíček vBlock obsahuje Unified Computing System a Multilayer Director Switches (MDS) od Cisco, EMC Symmetrix V-Max a EMC CLARiiON CX4 Storage Systems a platformu vSphere od VMware.

Testy zároveň ukázaly, že se podařilo snížit investiční náklady na hardware a software v důsledku používání škálovatelných serverů a nástrojů pro virtualizaci. Současně se snížily implementační náklady v důsledku snížených nároků na plánování, jednoduchého nastavení virtuálních systémů a používání předkonfigurovaných šablon.

„Z obchodních i IT perspektivy jsou výsledky velmi významné a přesvědčivé, jasně ukazují, jak by nám mohlo prostředí privátního cloudu pomoci lépe spravovat náš systém SAP a zároveň omezit náklady. Také jsme viděli, že můžeme dosáhnout větší pružnosti našich obchodních aplikací a rychleji splnit požadavky našich interních uživatelů.Toho všeho jsme dosáhli tím, že jsme lépe využili naši infrastrukturu, aniž by byl obětován výkon, bezpečnost a dostupnost,“ řekl Tom Peck, Senior Vice President a CIO ve společnosti LeviStrauss & Co.

Témata článku: Technologická společnost, Cloud Computing, Výpočetní hardware, Strauss

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje