Aplikace měsíce: Meerkat

Aplikace měsíce: Meerkat

Jako se stal Facebook, po něm Twitter, Instagram, Whatsapp či Viber hitem uplynulých let, je mobilní aplikace Meerkat doslova nejaktuálnějším trendem. Z běžného programu, který běžel jako součást sociální sítě Twitter, se stala v posledních dnech nejrychleji rostoucí sociální síť na planetě.

“Aplikace Meerkat reflektuje dnešní rychlou dobu,” říká Veronika Kliská, manažerka komunikace a značky u virtuálního operátora LAMA mobile. “Kouzlo aplikace spočívá v její aktuálnosti. Nyní již samostatná síť pracuje s videem ve Vašem telefonu a přenáší natáčený materiál živě do on-line prostředí. Můžete tak sdílet aktuální pocity s Vašimi přáteli na síti. Funguje to podobně, jako Skype, ale s nekonečně mnoho uživateli. Před čtyřmi měsíci byla doplňkovou aplikací, dnes je to sociální síť o statisících uživatelích, převážně zatím ve Spojených státech,” dodává Kliská.

Významně se na jejím vývoji promítá I hlad po co nejsyrovějších a nejaktuálnějších záběrech. Proto se podle komentátorů stane i hojně využívanou při nastávajících prezidentských volbách v USA. Mezi nejslavnější uživatele sítě se zařadil například herec Ashton Kutcher, který byl z projektu tak nadšený, že se stal i akcionářem, ještě v jeho začátcích. Mezi uživateli jsou již registrováni například herec Jared Leto, kandidátka na prezidenta Spojených států Hillary Clintonová nebo spoluzakladatel portálu Youtube.com, Chad Hurley.

“Meerkat zatím běží pouze na operačním systému iOS, tedy pouze u produktů společnosti Apple, ale pokud přijde rychle s řešením i pro Android a Windows Phone, máme tu nový hit v rámci sociálních sítí a sdíleného videa,” dodává Kliská. 

Témata článku: Ashton Kutcher, Natáčení videí, Lama, Sociální síť, Chad, YouTube

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje