Anywhere odstartovala TOGAF ROADSHOW po vysokých školách

Anywhere odstartovala TOGAF ROADSHOW po vysokých školách

Společnost Anywhere s.r.o., poskytovatel softwarových řešení a konzultačních služeb v oblasti IT, zahájila v pondělí 15. března na půdě Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni svou TOGAF ROADSHOW. Série přednášek napříč Českou republikou přiblíží studentům technických a ekonomických oborů se zaměřením na IT metodiku TOGAF, mezinárodně uznávaný rámec pro řízení Enterprise Architektury.

Studenti ZČU se jako vůbec první mohli zúčastnit přednášky „TOGAF 9 – mezinárodně uznávaný rámec pro řízení Enterprise Architektury“, která se konala v rámci TOGAF ROADSHOW společnosti Anywhere. Roadshow bude nyní pokračovat do Prahy, Pardubic a Brna.

„Roadshow společnosti Anywhere přináší studentům vysokých škol především důležitý kontakt s praxí a aktuálními trendy v současné podnikové architektuře,“ říká Andrew Tomsky, Enterprise Architekt konzultant společnosti Anywhere, který vede přednášky v rámci TOGAF ROADSHOW, a dodává: „Během přednášek se snažím studenty zapojit do diskuse a vtáhnout je do skutečného světa, který je čeká po absolvování vysoké školy. Účast studentů, profesorů a IT pracovníkůplzeňské univerzity nám ukazuje, že jdeme správnou cestou a o naše přednášky je zájem.“

Dalšími místy konání TOGAF ROADSHOW jsou:

  • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze - 19.3.
  • Vysoká škola ekonomická v Praze – 22.3.
  • Univerzita Pardubice – 24.3.
  • Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze – 29.3.
  • Vysoké učení technické v Brně – 2.4.
  • Unicorn College – v týdnu 5. - 9. 4.

Během přednášek se studenti mimo jiné seznámí historií a vývojem metodiky TOGAF, principy dohledu a řízení podnikové architektury, metodou ADM (metoda pro vývoj, implementaci a údržbu podnikové architektury) nebo se základy podpory podnikové architektury (řízené repositáře a metamodely). Posluchačům stačí základní znalosti IT a povědomí o řízení IT.

Další článek: Příští týden se v Brně uskuteční Google Hackathon

Témata článku: Technický vývoj, Studenti, Rámec

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší