Antivirový program AVG ve verzi LINUX chrání britský Národní institut pro zrakově postižené (RNIB)

Antivirový program AVG ve verzi pro operační systém LINUX se stal jednoznačným vítězem výběrového řízení na dodávku bezpečnostního software, které vyhlásil britský Královský Národní Institut pro zrakově postižené osoby (Royal National Institute of the Blind – RNIB). Tato organizace je nejvýznamnějším sociálně-charitativním spolkem ve Velké Británii, která pomáhá nevidomým a slabozrakým při řešení jejich každodenních problémů.
Antivirový program AVG ve verzi LINUX chrání britský Národní institut pro zrakově postižené (RNIB)

AVG pro LINUX je podle manažera pro počítačovou bezpečnost RNIB Lise Thorleyho programem, který bez výjimek splnil veškerá očekávání, je stabilní a dostatečně dimenzovaný. V krátkém testovacím období se produkt společnosti GRISOFT projevil jako naprosto spolehlivý a velmi výkonný a přitom za nejvýhodnější cenu včetně technické podpory. V dřívější době spoléhal IT management institutu na antivirové systémy, nainstalované přímo na pracovních stanicích. Vzhledem ke stále rostoucímu počtu zavirovaných zpráv však bylo nutno otázky bezpečnosti přehodnotit a vyhlásit tendr, který skončil pro AVG úspěchem.

Veškeré servery RNIB, které jakýmkoli způsobem přistupují k internetové síti, jsou na platformě LINUX v různých distribucích. Pro klíčové řešení jej management zvolil kvůli robustnosti, relativní bezpečnosti a zejména kvůli ceně. Rozpočet pro IT je totiž v případech charitativních organizací ve srovnání s komerčním sektorem vždy omezenější. LINUX je levnější a díky nízkým hardwarovým nárokům tedy není nutno kupovat novu výpočetní techniku. Servery, které již nedokáží uspokojivě pracovat s programy od společnosti Microsoft, dokáží navíc bez potíží totéž pod operačním systémem LINUX dalších několik let. Sdružení tedy ušetří nemalé prostředky, které může využívat na mnohem důležitější projekty ve své činnosti.

RNIB provozuje rozsáhlou síť s více než 30 pobočkami po celé Velké Británii a zaměstnává přes 1000 lidí včetně dobrovolníků. GRISOFT působí na oborovém trhu bezpečnostního software od roku 1991, jeho systém AVG je držitelem řady mezinárodních certifikátů a je nainstalován zhruba na 30 milionech počítačů po celém světě.

Váš názor Další článek: Podívejte se na virtuální průlety nad turistitckými trasami

Témata článku: Software, AVG, Linux, Antivirus, Spolehlivý způsob, Lisa, Nemalá cena, Komerční činnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší