ANTISPYWAROVÉ KOALICE BOJUJE PROTI SPYWARU

Washington, D.C., Praha - Antispywarová koalice (Anti-Spyware Coalition, ASC), sdružení technologických společností a veřejných zájmových skupin, oznámilo několik klíčových úspěchů v pokračujícím boji proti nevyžádanému a často nebezpečnému spywaru, který zamořuje počítače uživatelů.
ANTISPYWAROVÉ KOALICE BOJUJE PROTI SPYWARU

Koalice ASC představila svoji konečnou konsensuální definici spywaru, vyvinutou členy koalice včetně hlavních antispywarových společností, softwarových vývojářů a veřejných zájmových skupin. Definice byly dále dotvořeny s využitím 400 připomínek, podaných organizacemi a jednotlivci na webové stránce ASC (http://www.antispywarecoalition.org). Finální dokument, nyní dostupný na webu ASC, poslouží jako základ pro všechny další kroky koalice zaměřené proti spywaru.

 

Koalice oznámila první z těchto kroků: jedná se o dokument ASC na téma „modelování rizik“, nastiňující objektivní kritéria, která dodavatelé antispywaru používají k určení, zda daný software je, či není spyware. Tento dokument, který zachází do značných technických podrobností, pokud jde o specifické chování zvyšující rizika určitých technologií, pomůže uživatelům lépe porozumět, jak fungují produkty chránící jejich počítače. Poskytuje rovněž antispywarovým společnostem vodítka pro jejich vlastní procesy hodnocení softwaru. Přesto ale zachovává nezmenšený trh pro antispywarové technologie.

 

Stejně jako definice spywaru položila základ pro dokument o modelování rizik, je dokument o modelování rizik předstupněm pro eventuální vývoj „nejlepších postupů“ celého bezpečnostního odvětví. Jak v  případě dokumentu obsahujícího definice, tak i tento dokument bude zpřístupněn pro veřejné okomentování, a to do 27. listopadu 2005 na webu ASC.

 

ASC také oznámila svoji první veřejné zasedání naplánované na 9. února 2006, v hotelu Hyatt Capitol Hill ve Washington DC. Toto setkání nabízí veřejnosti,
organizacím a firmám, kteří přímo s ASC nespolupracují, příležitost dozvědět se o nejnovějších antispywarových aktivitách, vyslovit svoje obavy a problémy týkající se spywaru a podílet se na jejich řešení. Mezi hlavní řečníky, kteří potvrdili svoji účast, patří předsedkyně FTC Deborah Majoras a novinář Walt Mossberg z Wall Street Journal. Podrobnosti o akci jsou k dispozici na webu ASC.

 

O Antispywarové koalici: ASC (Anti-Spyware Coalition) je skupina, která si klade za cíl nalezení shody v definicích a nejlepších postupech týkajících se spywaru a dalších potenciálně nevyžádaných technologií. Tvoří ji antispywarové softwarové společnosti, vysokoškolští učitelé a zájmové skupiny spotřebitelů. ASC se pokouší spojovat různé pohledy na problém kontroly spywaru a dalších potenciálně nevyžádaných technologií.

 

Inc. se sídlem v Santa Clara v Kalifornii je lídr v oblasti řešení  Intrusion Prevention a Risk Managementu. McAfee dodává inovativní a osvědčená řešení a služby,  které chrání systémy a sítě po celém světě.  S  vysokými odbornými znalosti firmy McAfee z oboru bezpečnosti mohou zákazníci z řad domácích uživatelů, podniků, vlád i dodavatelů poskytujících servisní služby blokovat útoky, předcházet narušení a průběžně sledovat i zlepšovat svoje zabezpečení. www.mcafee.com

Témata článku: Mossberg, Spyware, Washington DC

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí