Antispamový firewall Barracuda má nové funkce

Praha 8. srpna 2005 – Americká společnost Barracuda Networks aktualizovala celou řadu Barracuda Spam Firewall o novou verzi firmware 3.3. Novinka je k dispozici i na českém trhu, kde antispamové firewally Barracuda distribuuje společnost Gesto Communications. Nový firmware nabízí několik vylepšení - například zdokonalenou Bayesian analýzu, analýzu úmyslu (Intent Analysis) v reálném čase a bezpečné LDAP.
Antispamový firewall Barracuda má nové funkce

Zdokonalení Bayesian analýzy umožňuje nový algoritmus pro globální a individuální databáze, který vylepšuje přesnost systému a jeho schopnost se učit. Firmware 3.3 obsahuje nové pluginy pro Microsoft Outlook a Lotus Notes, které zvyšují přesnosti Bayesian analýzy - lépe umožňuje uživatelům rozlišit spam od normální pošty a automaticky tvoří whitelist odesílatelů založený na předchozích odeslaných e-mailech. Nové pluginy dále snižují čas potřebný na zpracování e-mailu a též počet špatně rozpoznaných e-mailů.

“Bayesian filtrování je jedním z nejpřesnějších způsobů obrany proti spamu," říká Dean Drako, prezident Barracuda Networks. "Nové pluginy umožňují uživateli přímo trénovat Bayesian filtr. Barracuda Spam Firewall je tak ještě více přizpůsobený nastavení e-mailů jednotlivých uživatelů."

Updaty Intent analýzy umožňují dynamické kontroly vložených URL adres a DNS serverů pro identifikaci blokovaných IP adres zapsaných v hlavičce e-mailu nebo textu zprávy v reálném čase. Jako přídavek k blokováni spamu od IP adres podezřívaných z rozesílání spamu tato rozšíření zlepší celkovou bezpečnost zákazníků před e-maily obsahujícími nebezpečné odkazy a URL adresy - jsou eliminovány dříve, než se dostanou do sítě uživatelů.

Do firmware 3.3 byl přidán také vylepšený LDAP pro kontrolu adresáta a ochranu heslem během jednorázové transakce. Mimo jiné umožňuje:

  • Zobrazování statutu doručení e-mailu
  • Nastavitelné karanténní zadržovací praktiky
  • Multi-bytové subjekty hledající mezinárodní znakové sady
  • Přídavné logy filtrující a analyzující možnosti
  • Podpora proxy

Barracuda Networks nedávno oznámila podporu příkazu STARTTLS a integraci klíčových technik filtrace odchozích zpráv. I tato vylepšení jsou obsažena v firmware 3.3.


Barracuda Spam Firewall firmware 3.3 bude k dispozici novým i současným uživatelům za nulový příplatek.

 

O Barracuda Networks, Inc.

Společnost Barracuda Networks, Inc., je hlavním světovým poskytovatelem podnikových antispamových a také antispywarových firewallů. Má více než 14 tisíc zákazníků, například Adaptec, Barnes & Noble, Caltrans, CBS, Georgia Institute of Technology, IBM, NASA, Pizza Hut, Union Pacific Railroad Company nebo americké ministerstvo financí.

 

Firewally společnosti Barracuda jsou k dispozici i na českém trhu, kde je distribuuje pražská společnost Gesto Communications.

Kontakt: Gesto Communications, Ing. Jiří Línek, tel: (+420) 271 735 344, (+420) 271 731 481, (+420) 267 310 034, secretary@gestocomm.cz,

Korunní 106, 101 00 Praha 10,

www.gestocomm.cz

Váš názor Další článek: Discovery: On-line videopřenos z přistání

Témata článku: Microsoft, Pizza, Pacific, Union, Firmware, Barracuda, Georgia, Black List


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky