ANECT představil nové řešení pro evidenci a správu ICT

ANECT představil nové řešení pro evidenci a správu ICT

Společnost ANECT představila novou aplikaci Elektronická provozní dokumentace (ePD) pro centrální evidenci, dokumentaci a vizualizaci ICT prostředí a majetku. Aplikace umožňuje ke každému evidovanému majetku navázat související informace technického, servisního a logistického charakteru. Díky výstupům z ePD lze provádět evidenční, plánovací a kontrolní činnosti. Výstupy jsou užívány pro podporu kapacitního plánování a poskytují přehledné reporty a grafické mapy s detaily o jednotlivých prvcích ICT včetně vzájemných vazeb.

„Organizace v privátní i ve státní sféře intenzivně řeší problematiku dosažitelnosti, komplexnosti a aktuálnosti dokumentace o provozovaných ICT systémech, tedy jak přehledně a jednoznačně tento majetek evidovat a provázat s provozními informacemi. Nejvíce se užitná hodnota aplikace projeví u společností, které často realizují rozsáhlé změny v ICT majetku nebo řeší přesuny zařízení z lokality do lokality. Je velmi obtížné udržet si přehled o stavu ICT majetku. Na trhu nebylo prakticky možné nalézt ucelené a spolehlivé řešení pro komplexní evidenci a dokumentaci nejen aktivních a pasivních prvků ICT infrastruktury, ale též vzájemných vazeb a závislostí mezi nimi,“ řekl Vítězslav Mačuda, obchodní ředitel společnosti ANECT.

Elektronická provozní dokumentace (ePD) od společnosti ANECT umožňuje snadno zpracovat evidenci hmotného a nehmotného majetku. K definovanému majetku lze evidovat a navázat jak majetkové, tak technické informace, které lze zabezpečenou formou sdílet pomocí internetového prohlížeče.

Pomocí ePD lze také sledovat životní cyklus daného zařízení od jeho zakoupení, uvedení do provozu, servisních zásahů, stěhovaní až po jeho vyřazení z evidence. Uživatel tak získává podrobnou a aktuální evidenci a popis vlastního ICT prostředí a získané informace může následně využít například pro podporu plánování investic do ICT. Aplikace ePD byla navržena a naprogramována tak, aby podporovala snadnou integraci data z různých zdrojů do jednoho celku spolu s výkresovými amapovými podklady.

„Začleněním prvku pro automatické aktualizace technických a obchodních dat do celého systému se výrazně zvyšuje přesnost údajů o jednotlivých zařízeních a snižuje se tak množství chyb způsobených lidským faktorem. Uživatelé určitě ocení i úsporu interních zdrojů, které by jinak byly potřeba na sběr a aktualizace informací o ICT prvcích,“ dodává Vítězslav Mačuda.

Aplikace ePD poskytuje jednoduché a uživatelsky přívětivé webové rozhraní, které zajišťuje snadnou ovladatelnost a přístupnost funkcí pro vstup, prezentaci a analýzu dat. To umožňuje zapojit do procesu využívání, tvorby a údržby datové základny ePD široké spektrum uživatelů.

Další článek: Prestižní restaurace vyměnila jídelní lístky za iPady

Témata článku: Evidence, Podrobná data, Jednotlivé prvky, Podrobná analýza, Přehledné prostředí, Lidský zdroj, Kontrolní systém, Lidské zdroje, Podrobný stav


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu