ANECT navrhl a realizoval informační a komunikační systém pro Open Gate – Boarding School

Společnost ANECT a.s. navrhla a zrealizovala informační a komunikační systém pro víceleté gymnázium kolejního typu Open Gate Boarding School. Zahrnuje komunikační a systémovou infrastrukturu včetně řešení bezpečnosti, správy a dohledu, aplikace pro obsluhu všech činností školy a jednotný informační kanál pro přístup k informacím uživatelů.
ANECT navrhl a realizoval informační a komunikační systém pro Open Gate – Boarding School

Komunikační infrastruktura Open Gate umožňuje pedagogům, zaměstnancům školy, studentům i třetím stranám zpřístupnit a sdílet informační zdroje v rámci školního informačního systému,  bezpečně přistupovat k veřejné sdílené síti internet a používat běžné aplikace typu elektronické pošty, webových stránek či interaktivní komunikace, provozovat IP telefonii a videotelefonii v rámci areálu školy se zajištěním konektivity do JTS a ke GSM operátorům, využívat dočasného bezdrátového připojení s možností datové a hlasové komunikace a integrovat specializované aplikace, například ovládání dveřních systémů přes web či pomocí IP telefonů.

Komunikační infrastruktura informačního systému využívá produkty a technologie společnosti Cisco Systems a je kombinací modulárního a hierarchického modelu, složeného z následujících modulů: areálové síťové infrastruktury, správy a dohledu, IP telefonie a videokonference, připojení k internetu, vzdáleného přístupu, farmy aplikačních serverů.

Open Gate - Boarding School je první osmileté nestátní gymnázium kolejního typu v České republice. Výuka v Open Gate probíhá podle vlastních učebních materiálů, schválených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Velká část výuky probíhá v anglickém jazyce a tím se stává velmi dobrou přípravou pro další studium v zahraničí. Studium je mimo jiné ukončeno mezinárodní jazykovou zkouškou IELTS, která je uznávána na většině zahraničních univerzit. Partnerem školy je Nadace Educa zajišťující buď plnou nebo částečnou finanční podporu dětem se studijními předpoklady ze sociálně slabších vrstev či dětských domovů. Plné školné hradí zhruba jedna desetina studentů. Povinným vybavením každého studenta je školní uniforma, která  zvýrazňuje  příslušnost ke škole a zároveň potírá sociální rozdíly mezi studenty.

Společnost ANECT si vysoce cení příležitosti podílet se na tak výjimečném projektu jakým je Open Gate Boarding School, který umožňuje studentům získat  středoškolské vzdělání v podnětném prostředí a v atmosféře důvěry v jejich schopnosti. Věříme, že osvojené dovednosti jim v budoucnu umožní dosáhnout profesionálních i osobních úspěchů.ANECT a.s.je významným dodavatelem informačních a komunikačních systémů a aplikací se zaměřením na konvergentní sítě, jejich služby a bezpečnost. Jako systémový integrátor působí zejména v segmentech veřejné správy, komerčních a finančních institucí a telekomunikačních operátorů. Poskytuje profesionální služby od konzultací a auditů přes návrh řešení, řízení projektů, vývoj aplikací, dohled a správu sítí, až po outsourcing. http://www.anect.com.

Váš názor Další článek: Máte rádi Linux? Podpořte živého tučňáka v charitativní akci

Témata článku: Bezpečnost, Profesionální segment, Modulární návrh, Farm, Veřejná síť, Komunikační aplikace, Veřejná komunikace, Gate

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší