Anect dosáhl v roce 2006 zisku před zdaněním ve výši 62,3 milionů korun

Společnost ANECT, přední český dodavatel informačních a komunikačních řešení, dosáhla v roce 2006 zisku před zdaněním ve výši 62,3 milionů korun, což je o 4 procenta více než v roce 2005. Celkový obrat společnosti loni poklesl o přibližně 5 procent na úroveň 729 milionů korun. Jednou ze strategických změn roku 2006 se pro společnost stalo získání majoritního podílu ve firmě iCom Vision, která úspěšně působí na trhu mobilních řešení.
Anect dosáhl v roce 2006 zisku před zdaněním ve výši 62,3 milionů korun

„Růst zisku odpovídá našemu střednědobému plánu, jen za poslední dva roky se nám jej podařilo zdvojnásobit,” komentoval výsledky Miroslav Řihák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ANECT a.s.

Přes mírný pokles celkového obratu, který byl způsoben nižším prodejem zboží, se společnosti nadále dařilo zvyšovat podíl služeb s vysokou přidanou hodnotou. Tržby z prodeje těchto služeb, mezi něž patří především servis, konzultace a projekty, vzrostly za poslední dva roky o více než 40 procent.

Jednou ze strategických změn v roce 2006 bylo pro ANECT získání majoritního podílu ve firmě iCom Vision, která nabízí komplexní mobilní řešení včetně služeb mobilní bezpečnosti, zábavy nebo plateb. Od tohoto kroku ANECT očekává další obohacení vlastního portfolia služeb a efektivní zhodnocení volných finančních prostředků.

Témata článku: Vision

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky