Analýza JMP Securities doporučuje Ciscu prodat ztrátový optický byznys

Analytici společnosti JMP Securities LLC hodnotili výkonnost největších společností působících na světovém trhu komunikačních zařízení. Zpráva zkonstatovala pro rok 2006 nečekaně dobrý vývoj u většiny společností a pozitivně hodnotila celkový růst trhu, na kterém se daří 24 výrobcům komunikačních řešení. Z nich 13 zaznamenalo překvapivě perspektivní výsledky.
Analýza JMP Securities doporučuje Ciscu prodat ztrátový optický byznys

Analytická zpráva hodnotila také některé významné společnosti na trhu komunikačních zařízení, konkrétně: CIENA, Cisco Systems, Brocade a McDATA. Závěr studie a doporučení analytiků zní: celkově nečekaný nárůst u většiny společností, ale leader trhu Cisco Systems byl měl zvážit prodej svého optického byznysu z důvodů jeho ztrátovosti.

JMP Securities LLC připravila komplexní analýzu vycházející z veřejně dostupných zdrojů a údajů, a ve svých doporučeních použila názory analytiků, kteří jsou v úzkém kontaktu s hlavními hráči na trhu a zákazníky. Pod zprávu se podepsali Samuel Wilson a Jonathan Curtis.

V případě Cisco Systems se na jedné straně objevují slova chvály na celkovou výkonnost společnosti, ale na druhé straně zaznamenáte upozornění na pokles tržeb optické divize společnosti v roce 2006 o 22 procent, přestože optický segment trhu rostl v témže období o 15 procent. JMP předpokládá, že případný prodej ztrátového byznysu optické divize Cisco Systems by potěšil akcionáře a dovolil alokovat finanční zdroje na jiné, vysoce rostoucí trhy a trhy s vyššími maržemi.

Zpráva také poukazuje na skutečnost, že Cisco přesunulo svou optickou divizi do pomaleji rostoucí podnikové skupiny, kde najdeme směrovače a přepínače. Hovoří také o jednáních Cisca se společností CIENA o případném partnerství, které by Ciscu dovolilo doplnit mezery v portfoliu, přesto koupě CIENA není podle reportérů na pořadu dne. Obrat CIENA v roce 2006 měl podle studie vzrůst o 30 procent.

Zpráva hovoří také o zvýšené aktivitě managementu CIENA, jako o pokusu o splnění interních plánů obratu a také hovoří o úspěchu společnosti u telekomunikačního operátora. BellSouth, která chce rozšiřovat v budoucnosti svou síť a zajímá se o řešení CIENA CNX5-Plus.

Analytici z JMP předpokládali v posledním kvartále 2006 velice složitou situaci u McDATA z důvodu spojování společnosti s další firmou Brocade – zákazníci dočasně zmrazili své objednávky právě v reakci na tuto transakci. Navíc se v tomto případě negativně projeví agresivní marketing Cisca.

Váš názor Další článek: Další phishing v češtině: tentokrát cílem e-maily na Seznamu

Témata článku: Byznys, Samuel, Jonathan, Leader, Rostoucí skupina, Nečekaná situace, Významný hráč, Wilson


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky