Americké letectvo uzavřelo s HP smlouvu na dodávku počítačů

Americké letectvo uzavřelo s HP smlouvu na dodávku počítačů

Společnost HP dnes oznámila, že si ji letectvo Spojených států amerických (U.S. Air Force, USAF) vybralo za dodavatele osobních počítačů a pracovních stanic. Dle požadavků USAF je součástí dodávky od HP také několik speciálních modelových konfigurací, které vyhovují vojenským standardům a prošly vojenskými testy. Realizací této zakázky, která probíhá v rámci programu USAF CCS (Client, Computing and Servers) Quantum Enterprise Buy (QEB), se navýší stávající počet výpočetních technologií od HP využívaných na základnách ve Spojených státech, Evropě i Asii. Celkově již společnost HP dodala USAF více než jeden milion osobních počítačů a pracovních stanic a je tak hlavním dodavatelem těchto technologií v rámci programu QEB.

„HP slouží již déle než sedmdesát let jako hlavní dodavatel a osvědčený inovátor technologií pro americkou armádu a federální vládu,“ říká John Solomon, senior viceprezident divize tiskáren a osobních počítačů a generální ředitel společnosti HP pro Severní, Střední a Jižní Ameriku. „Americkému letectvu hodláme i nadále dodávat nejkvalitnější produkty a řešení a pomáhat tak úspěšnosti jeho misí.“

Součástí nákupu realizovaného v rámci programu QEB budou pracovní stanice HP Z820 a HP Z420 Workstation, mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8560w Mobile Workstation, kancelářský osobní počítač HP Compaq 6005 Pro Business PC, notebooky HP ProBook 6460b, HP EliteBook 2560p a tablet HP EliteBook 2760p.

Vysoce výkonné a univerzální pracovní stanice a stolní počítače

Pracovní stanice HP Z820 Workstation nabízejí díky dvoujádrovým procesorům nové generace nadstandardní výkon, podporu až šestnácti procesorových jader a nejmodernější grafiku v profesionálním standardu. Výkon jednojádrového procesoru pracovní stanice HP Z420 Workstation lze snadno rozšířit díky přístupné sestavě typu mini-tower až na osm procesorových jader.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny pracovní stanice HP modelové řady Z mají certifikaci ENERGY STAR®, jsou registrovány jako „zlaté“ (nejvyšší třída) dle standardu Electronics Products Environmental Assessment Tool (EPEAT™) a z více než devadesáti procent své váhy jsou recyklovatelné.

Univerzální mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8560w Mobile Workstation je navržena a testována podle přísných vojenských standardů pro odolnost proti pádu, vibracím, prachu, nadmořské výšce a vysokým teplotám(1) a nabízí vysoký procesorový výkon v kombinaci s grafikou testovanou a certifikovanou pro náročné aplikace.

Osobní počítače pro kancelářské využití HP Compaq 6005 Pro Business PCse budou dodávat ve dvou konfiguracích lišících se typem provedení – buď kompaktní small form factor, nebo microtower. Obě splňují požadavky zabezpečeného produktu podle USAF – jsou osazeny bezpečným hardwarem, softwarem a firmwarem. Oba modely jsou ve zlaté třídě podle standardu EPEAT a jsou energeticky úsporné.

Lehké, přenosné a odolné notebooky a tablety

HP ProBook 6460b Notebook PC se 14“ obrazovkou má plnohodnotnou klávesnici a celou řadu vylepšení zvyšujících odolnost, mezi které patří rám displeje z broušeného hliníku, šasi ze slitiny s vyšším obsahem hořčíku a dolní plášť s drenážními žlábky, které odvedou rozlitou tekutinu a jsou tak schopny ochránit počítač při polití menšího rozsahu.

HP EliteBook 2560p Notebook PC je model vybavený odlehčeným monitorem o úhlopříčce 12,5“, procesorem na standardní napětí, plnohodnotným hardiskem a optickou mechanikou. Tablet HP EliteBook 2760p s obrazovkou o úhlopříčce 12,1“ nabízí uživateli funkce ekvivalentní běžnému kancelářskému notebooku, ale jeho výhodou je flexibilita tabletu spočívající mj. také v možnosti ovládání a psaní stylusem či prsty. Oba modely HP EliteBook nabízejí procesory nové generace a hardisk s rychlostí 7 200 otáček za minutu i SSD disk pro delší výdrž baterie, vyšší odolnost, tišší chod a menší zahřívání.

Témata článku: Assessment, CCS, HP Elitebook, HP Notebook, HP Probook, Mini PC, Solomon, Tower, Mini notebooky s úhlopříčkou 10, Stanice, Vysoká třída, Osobní váha, Hlavní dodavatel, Speciální sestava, Hliníkové šasi, Vysoká odolnost, Americká stanice

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí