AMD představuje všestranný čipset AMD 890GX pro zábavu ve vysokém rozlišení na prakticky jakékoli konfiguraci PC

AMD představuje všestranný čipset AMD 890GX pro zábavu ve vysokém rozlišení na prakticky jakékoli konfiguraci PC

Společnost AMD a její partneři dodávající základní desky dnes uvedli na trh grafickou kartu ATI Radeon™ HD 4290 s čipsetem AMD 890GX, které představují všestranné, cenově dostupné a výjimečně energeticky úsporné řešení pro jedinečný vizuální zážitek z práce na počítači ve vysokém rozlišení.

Čipset AMD 890GX vytyčuje novou cestu, jak využít variabilitu různých grafických konfigurací, přičemž samozřejmostí je DirectX® 10.1 na základní desce a podpora dvou vysoce výkonných grafických karet ATI Radeon™ zajištěná technologií ATI CrossFireX™. Stejná základní deska AMD 890GX, jakou lze použít k vytvoření praktického domácího kina na stolním počítači pomocí integrované grafické karty ATI Radeon HD 4290, může být ještě doplněna kartou ATI Radeon™ HD 5450 pro výkon s využitím dvou grafických karet, nebo ji lze pomocí grafické karty ATI Radeon™ HD 5870 s vizuálním realismem DirectX® 11 upgradovat na výkonnou herní stanici.

Pomocí integrované grafické karty ATI Radeon HD 4290 se mohou rodina i přátelé těšit z ještě plynulejšího přehrávání Blu-ray™ ve vysokém rozlišení i v kvalitě 1080 řádků včetně dual streamu při přehrávání v módu PiP (Picture in Picture) na Blu-ray™ 1.1.1 Filmy na standardních DVD lze sledovat v kvalitě, která se díky DVD upscalingu blíží vysokému rozlišení a kvalitu videí a filmů ve standardním nebo nízkém rozlišení, přehrávaných na HD displejích dále zvýší postprocessing. Grafická karta ATI Radeon™ HD 4290 je navržena k dekódování a přehrávání Blu-ray™ a dalšího obsahu v HD kvalitě ve formátech MPEG2, VC-1, a H.264.

Čipset AMD 890GX podporuje rozhraní pevného disku SATA 3.0 6 Gbps, která napomáhá urychlení práce s aplikacemi, zkrácení doby nabíhání systému a rychlejšímu zpracování informací, prohlížení videí a fotografií ve vysokém rozlišení a dalším funkcím.2Technologie SATA 3.0 na čipsetu AMD 890GX může přispět ke zvýšení výkonu v aplikacích a rovněž rychlost přístupu k datům ve Windows 7 v kombinaci s SSD disky s rozhraním SATA 3.0 s vysokou teoretickou propustnostía při použití více disků v konfiguracích RAID.

Mnoho základních desek s čipsety AMD 890GX podporuje rozhraní SuperSpeed USB 3.0, které rychle synchronizuje a přenáší multimediální soubory na nové generace zařízení USB 3.0.2 Díky podpoře USB 3.0 a SATA 3.0 jsou tyto platformy vybaveny pro nástup nové generace vysokorychlostních pevných disků, HD videokamer a multimediálních přehrávačů. Čipset AMD 890GX obsahuje také podporu pro síťový výstup Gigabit Ethernet, technologii HyperTransport™ 3.0 a PCI Express® Generation 2.0 pro vytvoření systému navrženého pro rychlý tok dat, který zajistí rychlejší přenos pracovních dokumentů, herních a multimediálních souborů.

První z čipsetů AMD řady 8, využívající tyto technologie, slouží jako základ pro technologii VISION pro desktopové platformy AMD, které budou ohlášeny ve druhém čtvrtletí roku 2010 a jsou navrženy, aby byly kompatibilní s očekávaným šestijádrovým procesorem AMD Phenom™ II X6.

Témata článku: Integrovaná technologie, Pipa, Vysoká kvalita, Přehrávané video, Herní karta, Herní zážitek, Základní konfigurace, Blu Ray, Blu-Ray, Vysoké rozlišení, Herní obsah, Standardní gigabit, Herní použití, Různá móda, Ati Radeon, Grafické rozhraní, Přehrávaný film, Výkonný SSD, AMD Radeon

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje