Amazon používá české technologie

Největší internetový obchod na světě využívá softwarovou infrastrukturu umožňující elektronickou výměnu dat od společnosti Systinet
Amazon používá české technologie

PRAHA – 2. října 2003 – Společnost Systinet, poskytovatel softwarové infrastruktury pro webové služby, oznámila podepsání smlouvy se společností Amazon.com. o poskytování softwarové infrastruktury pro webové služby. Amazon.com, největší internetový obchod na světě, získá na základě smlouvy celopodnikovou licenci na technologii Systinet WASP (Web Applications a Services Platform). Technologii využije k propojení svých systémů s třetími stranami pomocí brány založené na protokolou SOAP. Jedná se o jednu z dosud vůbec největších implementací technologií webových služeb.

Díky technologiím společnosti Systinet probíhá celý proces objednávání zboží na webových stránkách Amazon.com elektronicky, bez nutnosti lidského zásahu. Zákazníci jednoduše vyplní objednávkový formulář a informace se přes SOAP rozhranní dostane až do systému příslušného prodejce, který objednávku vyřídí. Výhodou platformy Systinet WASP je její škálovatelnost, která umožňuje společnosti Amazon.com reagovat na rychle rostoucí obchodní požadavky. Obchodní partneři společnosti Amazon.com navíc mají k dispozici jednoduchý, levný a bezpečný mechanismus, který je propojuje s důmyslnou maloobchodní infrastrukturou společnosti Amazon.com.

„Systinet je pro nás důležitý strategický partner,” uvedl John Rossman, ředitel pro integraci prodejců společnosti Amazon.com. „Produkty společnosti Systinet, které jsou založené na nejnovějších standardech, lze snadlo integrovat s naší stávající infrastrukturou a nám i našim partnerům tak velmi zefektivňují vzájemnou spolupráci.”

„Amazon.com je jedna z prvních společností, pro které se technologie webových služeb staly klíčovou součástí jejich obchodního modelu. A nás velmi těší, že jsme tuto důležitou smlouvu získali,” uvedl Roman Staněk, zakladatel a ředitel společnosti Systinet. „Naše spolupráce se společností Amazon com. je dalším důkazem výrazného růstu zájmu o webové služby, a to jak ze strany podniků, tak i dodatavelů softwaru, kteří zabudovávají webové služby do svých softwarových produktů.”

Sada produktů Systinet WASP je kompletním řešením pro tvorbu, nasazení, zabezpečení a správu webových služeb. Systinet WASP Server for Java a WASP Server for C++, prostředí pro provoz webových služeb, plně podporují zavedené standardy, včetně SOAP 1.1, SOAP 1.2 a WSDL 1.1.

 

O Amazon.com
Společnost Amazon.com, která patří mezi Fortune 500 společnosti a má sídlo v Seattlu, otevřela virtuální dveře svého internetového obchodu v červenci 1995. V současné době disponuje nejšírším sortimentem zboží, které si zákazníci mohou objednat prostřednictvím Internetu, a to za velmi výhodné ceny. Amazon.com nabízí jak nové, tak i použité zboží všeho druhu jako např. oblečení a módní doplňky, sportovní vybavení, elektronika, počítače, kuchyňské vybavení a domácí potřeby, knihy, hudba, DVD, kamery, fotoaparáty, videohry, mobilní telefony, hračky, software, cestovní služby, předplatné časopisů nebo outdoorové vybavení.

 

O Systinet Corporation
Systinet je poskytovatel softwarové infrastruktury pro tvorbu webových služeb (Web Services). Produkty společnosti Systinet využívají podniky k tvorbě, nasazení, zabezpečení a správě webových služeb. Platformu WASP (Web Applications and Services Platform), která je založená standardech jako XML, SOAP, WSDL, UDDI a WASP UDDI, používá více než 35 000 vývojářů z celého světa. Produkty WASP jsou k dispozici pro Java a C++, jsou interoperabilní s ostatními implementacemi webových služeb jako např. s Microsoft.NET a jsou kompatibilní s celou řadou platforem a serverů. Mezi zákazníky společnosti Systinet patří firmy jako Amazon.com, Deutsche Telekom, FileNet, Interwoven, JP Morgan, Mercator nebo SAIC. Společnost Systinet, která byla založena v roce 2000, je soukromá společnost se sídlem v Cambridge, Massachusetts. Má více jak 95 zaměstnanců. V březnu 2002 Systinet získal investici 21 milionů USD od Venture kapitálového a investičního fondu Warburg Pincus. Další informace najdete na http://www.systinet.com.

 

Váš názor Další článek: Říjnová kumulativní záplata pro Internet Explorer

Témata článku: Web, Amazon, Wasp, Outdoorová kamera, Webová služba, Warburg, Sportovní kamera, Amazon.com, Zavedení předplatného, Soap, Mobilní objednávání


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11