ALTRON představí na odborném kongresu Datacenter World 2008

ALTRON představí na odborném kongresu Datacenter World 2008

Následující tři dny bude Praha hostit odbornou konferenci Datacenter World 2008. Od úterý 20. května do čtvrtka 22. května bude žít Hotel Praha především energetickou náročností datových center a optimalizací spotřeby elektrické energie při jejich provozu. Garantem setkání je již tradičně společnost ALTRON, která na kongresu představí svůj unikátní koncept OptiStructure Mobile. „Termín 'All In One' snad nejpřesněji vystihuje podstatu naší novinky, neboť se bez nadsázky jedná o plně funkční mobilní datacentrum,“ shrnuje jednoduše Petr Ding, pre-sales support manager společnosti ALTRON.

Mobilní Datacentrum s názvem OptiStructure Mobile totiž představuje komplexní řešení datového centra včetně technologické infrastruktury, chlazení, napájení, rackových stojanů pro výpočetní techniku, spolu s hasicím, monitorovacím a zabezpečovacím systémem. To vše je koncentrováno do jediného kontejnerového krytu a tvoří plně funkční autonomní celek, který lze jednoduše dovézt na vybrané místo, připojit k běžné přípojce, nainstalovat výpočetní techniku s požadovaným výkonem a následně spustit.

OptiStructure Mobile od ALTRONu vyřeší akutní potřebu datového centra, ať už jako dočasné východisko s výhledem na budoucí výstavbu stabilního datacentra, nebo například v případech, kdy konkrétní budovy nedovolují výstavbu nebo rekonstrukci, ať kvůli neúměrně vysokým investicím, z technických důvodů nebo třeba kvůli památkové ochraně budovy. Mobilní datacentrum také ocení firmy, které v budoucnu plánují přestěhování společně s dalšími technologiemi (například v oblasti průmyslové výroby), stejně jako firmy menší a střední velikosti, pro které může být OptiStructure Mobile dlouhodobou trvalou náhradou stabilního datacentra.

Na vývoji této novinky pracovali specialisté ALTRONu od začátku letošního roku a v současné době je kompletně zpracováno několik základních řešení mobilního datacentra, které se liší především výkonovou hustotou IT. Představeny budou i možné varianty řešení modulárního datacentra.

Unikátní mobilní datové centrum, které se odborné veřejnosti na kongresu představí i jako reálný exponát, ale nebude jediným tématem odborné konference Datacenter World 2008. „Zatímco loňské setkání se neslo v duchu komplexních řešení architektury datových center, v současnosti je již tento trend považován za standardní. Jako středoevropský leader v oblasti podpůrné technologické infrastruktury cítíme potřebu přinášet odborné veřejnosti informace o nejnovějších trendech v této oblasti. Téma letošního kongresu se proto v duchu fenoménu GREEN IT zaměřilo na optimalizaci spotřeby elektrické energie při navrhování a provozu datecenter,“ vysvětluje motivaci podpory kongresu Jana Jaroměřská, marketingová ředitelka skupiny ALTRON.

Posluchači se mohou v průběhu třídenní konference těšit na tři základní tematické bloky. První den se odborníci v přednáškách zaměří na zásady navrhování a výstavby datacenter. Tématem druhého dne bude provoz datových center vzhledem ke garanci dostupnosti především kritických aplikací s non-stop provozem. Závěrečný den kongresu bude věnován energetickým úsporám a fenoménu GREEN IT. Specialisté upozorní na dopady provozu datacenter na životní prostředí, shrnou vývoj energetického zatížení na rack a nastíní možnosti účinné optimalizace spotřeby energie při provozu datových center. Součástí každého bloku bude i prezentace případové studie.

Více informací o kongresu, o programu a přednáškách najdete také na webových stránkách altron.kongres.cz.

Váš názor Další článek: Core 2 Duo E7300: nové dvoujádro od Intelu

Témata článku: Autonomní provoz, Altron, Green, Vysoká náročnost, Funkční koncept, Technologický vývoj, Vybraný specialista, Elektrická energie, Odborná veřejnost


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 2

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 167


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11