Altron navyšuje základní jmění

30. července 2001
Skleněné počítače zítřka
Valná hromada akciové společnosti Altron rozhodla o navýšení základního jmění z 16 na 20 mil. Kč. Kromě toho společnost vydala nové akcie na jméno, které byly rozděleny mezi stávající akcionáře. Mezi další klíčová rozhodnutí Valné hromady patří zajištění dostatečných externích finančních zdrojů pro další rozvoj a expanzi společnosti.
Altron navyšuje základní jmění

Roční účetní závěrka za rok 2000 byla na valné hromadě akcionářů odsouhlasena bez připomínek. ”Navýšení základního jmění naší společnosti jsme zajistili vlastními prostředky,” sdělil ředitel společnosti Milivoj Uzelac a dodal, že ”účastníci Valné hromady Altronu kromě toho rozhodli o zvýšení rezervního fondu, výplatě dividend a rozdělení  zisku za rok 2000.”

 

Pro navýšení základního jmění se akcionáři Altronu rozhodli zejména s ohledem na posílení ekonomické stability společnosti a na postupné zvyšování rankingu podle mezinárodních i českých kapitálových hledisek.

 

”Dalším klíčovým bodem jednání Valné hromady bylo schválení strategie společnosti Altron, a.s. na období 2001-2002 a dlouhodobý výhled společnosti do roku 2005,” říká dále ředitel společnosti M. Uzelac. ”Půjde o ještě intenzivnější expanzi a rozvoj společnosti. Na pole systémové integrace jsme už v roce 2000 vstoupili, teď bychom chtěli  zastřešovat širší souvislosti v oblasti dodávek řešení záložních technologií a především nadále rozšiřovat naše služby. Našim cílem je vytvoření pracovní pohody elektronických systémů a to pro nás znamená zajistit: za prvé kvalitní napájení elektrickou energií a za druhé odvod ztrátového tepla a zajištění optimální vlhkosti. Naši vizi se budeme snažit naplnit především zvyšováním podílu prodeje vlastních výrobků a služeb, rozšířením akviziční činnosti a zajištěním dostatečných externích finančních zdrojů,” dodává ředitel Uzelac.

 

Všechny body programu, které valná hromada projednávala, byly schváleny včetně všech navržených změn.

 

Altron, a.s.

Altron, a.s. je největší firmou na českém a slovenském trhu orientovanou na problematiku kompletních dodávek v oblasti záložních systémů. Altron je firma s desetiletou zkušeností a  poskytuje své služby nejrenomovanějším firmám na území celé České i Slovenské republiky. Nabízí svým zákazníkům produkty a řešení s vysokou přidanou hodnotou a příznivou cenou. Jde především o záložní zdroje, motorgenerátory, bezúdržbové baterie, služby a servis, monitoring a komunikaci s výpočetní technikou. Cílem je kompletní řešení systémů záložního napájení. Při implementaci záložních systémů používá Altron, a.s. produkty předních světových firem jako jsou APC, Best Power, IMV, Caterpillar a rovněž špičkové motorgenerátory Progen z produkce své dceřinné společnosti KVR Technik.

 

Info: Dita Rýdlová, ExMise Public Relations, tel.: 02 – 670 92 550, e-mail: rydlova@exmise.cz

 


 

Váš názor Další článek: Skleněné počítače zítřka

Témata článku: Altron, Caterpillar


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky