Allot uvedl na trh první zařízení pro gigabitové přepínání na sedmé vrstvě OSI modelu

Allot uvedl na trh první zařízení pro gigabitové přepínání na sedmé vrstvě OSI modelu
Allot uvedl na trh první zařízení pro gigabitové přepínání na sedmé vrstvě OSI modelu

Uvedená řada NetEnforcer AC-1000 představuje světovou premiéru prvního gigabitového jednoúčelového zařízení pro řízení kvality služby (QoS) a šířky pásma, jež umožňuje nabízet zákazníkům garantovanou úroveň služeb (SLA – Service Level Agreement). NetEnforcer AC-1000 pracuje na 7.sedmé vrstvě OSI modelu.

 

Operátoři, podniky a univerzity nyní mohou ve svých centrálních sítích použít zařízení, která jim umožní řídit provoz sítí typu Peer-to-Peer (P2P) a další síťový provoz vytvářený síťovými aplikacemi. Řada AC-1000 poprvé dovoluje zabezpečit kvalitu služby i při gigabitových rychlostech, a to vše na sedmé, aplikační vrstvě. Zařízení umí provádět klasifikaci a monitoring a je schopno zpracovat až sto tisíc pravidel. NetEnforcer je postaven z nových vysoce výkonných hardwarových komponent, které navíc dovolují zařízení v budoucnu rozšiřovat, a ze softwarového řešení, které je odpovědné za výpočty a prováděné operace. Řada NetEnforcer AC-1000 posunula předchozí výkonnostní hranici na třikrát vyšší úroveň.

 

Rodina produktů NetEnforcer může nyní mnohem lépe řídit provoz velkých sítí typu P2P a řídit provoz i v těch největších internetových sítích. Poskytovatelé služeb tak získávají prostředek pro poskytování nových služeb. Do tohoto okamžiku nebylo na trhu zařízení, které by podnikovým zákazníkům, poskytovatelům řešení a univerzitním sítím nabízelo dostatečný výkon a spolehlivost.

 

Řada AC-1000 dovoluje zákazníkům monitorovat, klasifikovat a omezovat provoz v sítích založených na protokolu IP, zajistit pravidla QoS, „přiškrtit“ provoz sítí P2P a poskytnout garantovanou úroveň služeb. Gigabitová propustnost zařízení nabízí operátorům a poskytovatelům služeb možnost vybudovat výkonné propojení do dalších sítí a rychlou návratnost investic. Zařízení se umísťuje do centrálních částí sítí a operátorům umožní nabízet nové druhy služeb, jež budou mít významný vliv na jejich obrat, klasifikovat a zpoplatňovat služby podle rozsahu používání sítě. Zařízení lze nasadit také do rozsáhlých sítí s deseti tisíci uživateli, tedy i do společností umístěných v žebříčku Fortune 500.

 

 

Další použití najde zařízení NetEnforcer AC-1000 například v centrálách společností, kam se instalují výkonné komunikační linky pro řízení privátních nebo virtuálních privátních sítí (VPN). K zařízení NetEnforcer AC-1000 lze připojit stovky poboček a regionálních kanceláří, upřednostňovat určité aplikace, jejichž výkonnost je pro podnikatele kritická (například ERP, CRM), a aplikace citlivé na zpoždění (telefonování přes Internet nebo video přenosy) a samozřejmě omezit provoz sítí P2P. Provozu sítí P2P musí čelit zejména manažeři sítí na univerzitách. Například Státní univerzita v Louisianě zjistila, že se datové přenosy typu P2P podílí na celkovém provozu její sítě šedesáti až osmdesáti procenty. Zařízení AC-1000 jim nyní pomáhá vyřešit tento problém tak, že upravuje prioritu aplikací a omezuje příchozí a odchozí provoz P2P.

 

NetEnforcer AC-1000 podporuje u tradičních měděných nebo optických médií síťovou propustnost 155, 310, 622 a 1 Gb/s (je možný licenční upgrade), poskytuje redundanci vyžadovanou operátory a je vybaven schopností automaticky obnovit svou činnost po předchozí chybě. Zařízení je vybaveno vyhrazeným ethernetovým portem, kterým se lze k zařízení připojit mimo běžný provoz a jeho prostřednictvím provádět správu zařízení. Oddělení provozu od správy zařízení má tu výhodu, že zvyšuje bezpečnost při jejich správě.

 

O společnosti Allot Communications

Allot Communications nabízí ve svých produktech řízení provozu a filtrování obsahu sítě. Tyto vlastnosti využijí zejména univerzity, podniky a poskytovatelé Internetu, kteří mají zájem zvýšit výkon aplikací, snížit náklady na síť a chtějí používat aplikace citlivé na zpoždění. Řešení Allot dovolují síťovým podnikovým manažerům zavést služby s garantovanou kvalitou služeb (QoS). Použití takového řešení dokáže propojit byznysová pravidla s odpovídajícími síťovými událostmi, což má dopad na produktivitu uživatelů a snižování nákladů na síť. Poskytovatele služeb bude zajímat zejména možnost zajistit kvalitu služby (QoS) a možnost nabídnout zákazníkům dohodu o úrovni poskytovaných služeb (SLA). Služby založené na řešeních Allot zkracují návratnost investic pomocí správy rozsahu předplacené služby, přiškrcením provozu sítí P2P a díky možnosti nabídnout stálé cenové plány a nové možnosti služeb.

 

Allot Communications má regionální kanceláře v USA, ve Francii, v Singapuru a v Izraeli. Allot je na celém světě reprezentován prostřednictvím svých OEM partnerů a svými distribučními partnery. Více informací najdete na internetové stránce http://www.allot.com.

 

O společnosti VUMS DataCom: VUMS DataCom, spol. s r. o., byla založena v roce 1993 a její působnost pokrývá celé území České republiky. Roční hrubý obrat společnosti má doposud trvale vzestupnou tendenci. VUMS DataCom, spol. s r. o., dodává na trh rozmanité výrobky celé řady špičkových společností, především firem ze skupiny RAD Group. Neustále rozšiřuje nabídku moderních a kvalitních komunikačních řešení a umožňuje svým zákazníkům budovat privátní podnikové i rozsáhlé veřejné datové, hlasové a multimediální sítě.

 

Svou činnost realizuje prostřednictvím týmu vyškolených specialistů s rozsáhlými a dlouholetými zkušenostmi v oblasti páteřních, přístupových i lokálních sítí. VUMS DataCom, spol. s r. o., je výhradním distributorem produktů NetScreen na českém trhu. Bližší informace o společnosti VUMS DataCom, spol. s r. o., najdete na Internetu na adrese http://www.datacom.cz.

 

VUMS DataCom, spol. s r. o.

 

Rozšířená 15

 

182 00 Praha 8

 

Tel.: +420 284 688 680

 

Fax: +420 284 688 665

 

http://www.datacom.cz, info@datacom.cz

 

 

 

Váš názor Další článek: Program: Asmw PC-Optimizer Pro – vše pod jednou střechou

Témata článku: Bezpečnost, Síťový provoz, Louisiana


Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF