Allied Telesyn má podle reportu nejlepší IP DSLAM

30. října 2005
Ke stažení: vypalování na maximum
Rodina produktů iMAP 9000 byla vyhodnocena analytiky společnosti Heavy Reading jako nejlepší IP DSLAM.
Allied Telesyn má podle reportu nejlepší IP DSLAM

Report společnosti Heavy Reading ukázal, že společnost Allied Telesyn International, globální poskytovatel end-to-end IP/Ethernet řešení pro podniky a operátory, je nejlepším dodavatelem v sektoru IP DSLAM.

Systém MiniMAP 9100 byl označen za jedničku na trhu malých OSP (Outside Plant) IP DSLAM. Díky tomu Allied Telesyn předstihl konkurenci a dostal se v hodnocení před výrobce jako Siemens, Paradyne a Corecess. Systém Allied Telesyn iMAP 9700 pak skončil jako druhý v  kategoriích produktů pro CO (Central Office) a velkých OSP DSLAM. Dosáhl tak vyššího hodnocení než tradiční dodavatelé, včetně firem Alcatel, Ericsson, Lucent, Siemens, Nokia či Huawei. Vyplývá to ze zmíněného reportu a důkladné analýzy IP DSLAM trhu i odpovídajících produktů od předních výrobců.

Heavy Reading zjistil, že MiniMAP 9100 disponuje šestinásobnou kapacitou pro přepínání v porovnání s produktem Pannaway, jenž skončil na druhé pozici, a dvanáctinásobnou oproti systému Paradyne, jež se umístil na třetí příčce. MiniMAP 9100 je rychlé zařízení, které v v jediném zařízení dovoluje používat multimediální IP (měděný i optický), agregaci i  přenos. Jde o ideální platformu pro poskytovatele nebo alternativní operátory, jež myslí do budoucna a hodlají nabízet širokopásmové IP služby typu Triple Play s přidanou hodnotou. Ty totiž představují značný potenciál pro generování příjmů. MiniMAP 9100 je ideálním řešením pro vzdálené uzly. To ocení operátoři, kteří dnes umísťují optické spoje hlouběji do přístupových kanálů, aby zkrátili délky měděných smyček. Tak mohou dosáhnout vyšší rychlosti na DSL linkách a současně redukovat počet spojů obsluhovaných v rámci každého uzlu, což se projeví ve vyšší odolnosti.

„MiniMAP získal působivých 879 bodů z 1000,“ komentuje Graham Beniston ze společnosti Heavy Reading. „To znamená vynikající výsledek z hlediska celkového výkonu.“ Beniston poznamenal, že zařízení získalo nejvyšší známky v klíčových kategoriích Ethernet a QoS, což jsou dva základní určující faktory produktové řady Allied Telesyn.  K dalším odlišujícím vlastnostem patří velikost šasi, flexibilita platformy a rodina produktů tvořící end-to-end řešení.

Allied Telesyn byl jediným výrobcem zařazeným v reportu, který byl schopen nabídnout konzistentní a škálovatelnou architekturu pro velká, střední i malá řešení. Allied Telesyn nabízí svoji technologii v různém provedení, takže jsou její funkcionalita a výhody k dispozici napříč celou rodinou iMAP 9000.

"Tento report a hodnotící schéma byly exkluzivně založeny na vstupních údajích přímo od operátorů a výrobců všech velikostí sesbíraných při průzkumu vedeném společností Heavy Reading. Reflektuje tedy pravdivě trh jak z poptávkové, tak z nabídkové strany. Jsme proto velmi potěšeni, že jsme byli vyhodnoceni jako dodavatel číslo jedna na trhu IP DSLAM,“ řekl Rami Houbby, Director, Service Provider Marketing ve firmě Allied Telesyn.

Rodina iMAP 9000 sdružuje IP DSLAM, IP BLC, FTTx přepínač, agregovaný Ethernet se zpožděním pod pod 50ms a služby přístupového přepínače Metro Ethernet do jediné integrované platformy. To se projeví ve snížení počtu síťových uzlů, vyšší spolehlivosti a odolnosti ring architektury. Jen málo výrobců v průzkumu poskytovalo srovnatelnou funkcionalitu a vlastnosti.

Allied Telesyn je jedinečný i z hlediska nabídky end-to-end IP řešení pro přístupové sítě. Jeho IP Multiservice Access Platform, iMAP 9000, je doplňována funkčně bohatou rodinou Customer Premise Equipment (CPE), která zahrnuje inteligentní Multiservice Gateways (iMG 600 Series), routery a širokou paletu ethernetových přepínačů.


O společnosti Allied Telesyn
Společnost Allied Telesyn je členem skupiny Allied Telesis Group (ATI), která byla založena v roce 1987 a nyní má svá zastoupení, s více než 3 000 zaměstnanci, po celém světě. Roční celosvětový zisk společnosti činí více než 600 milionů dolarů. Vedoucí postavení na trhu síťových řešení pro malé, střední i velké podniky si ATI získala díky svým hlavním čtyřem kvalitám: díky podnikatelskému zaměření na síťové technologie pro profesionální trhy, kde se ATI ukázala být jedinou společností schopnou dodávat kompletní řešení typu „end-to-end“ s vynikajícím poměrem ceny a výkonu; díky schopnosti zajistit v rámci firmy celou cestu výrobku od návrhu až po odbyt; díky vývoji komponent a řešení vyhovujících budování flexibilních, výkonných a spolehlivých sítí; a díky uživatelské podpoře zahrnující solidní záruční podmínky i kvalitní servisní služby. Společnost Allied Telesis efektivně propojuje svět IP díky cenově dostupným a vysoce spolehlivým síťovým řešením. Více informací naleznete na internetové adrese: http://www.alliedtelesyn.com.

Váš názor Další článek: Ke stažení: vypalování na maximum

Témata článku: IMAP, Reading, Značné snížení, Ring, Heavy, Malý výrobce, Velká odolnost, Síťová IP, Ideální řešení, Report, Ideální poměr

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší