Allied Telesis uvádí pokročilý L3 modulární přepínač

Allied Telesis uvádí pokročilý L3 modulární přepínač

Chiasso, Švýcarsko. 18. června 2007 – Společnost Allied Telesis, světový poskytovatel bezpečných Ethernet/IP přístupových řešení a přední dodavatel IP Triple Play sítí pro optickou a metalickou infrastrukturu, dnes představila SwitchBlade x908 – nový pokročilý modulární přepínač na 3. vrstvě.

Jedná se o jediný samostatný přepínač na trhu, jehož modulární architektura umožňuje zcela libovolnou konfiguraci stávajících i teprve připravovaných plug-in modulů. Díky tomu se jedná o škálovatelné, na budoucnost připravené řešení, které se přizpůsobí potřebám firmy a přitom jim ušetří prostředky na postupnou modernizaci. Přepínač SwitchBlade x908 je vybaven přenosovým systémem s výkonem 640 Gb/s a kompaktním šasi vysokým pouhé 3U. Vzhledem k tomu, že do každé rackové jednotky lze umístit čtyři různé moduly (tj. celkem 12), zajišťuje SwitchBlade x908 větší flexibilitu, než jakékoliv jiné řešení na trhu. V kombinaci s pokročilými funkcemi řízení kvality služeb QoS (Quality of Service) a podporou napájení po Ethernetu PoE je to ideální řešení pro malé až středně velké firmy, velké podniky a poskytovatele síťových služeb (NSP).

Přepínač SwitchBlade x908 je vybaven širokou škálou QoS funkcí, které jej odlišují od ostatních L3 přepínačů této kategorie. Důsledně zajišťuje efektivní plánování a řazení různých typů přenosů. SwitchBlade x908 rovněž umožňuje precizní řízení šíře pásma až na 1 kb/s. Díky podpoře EPSR (Ethernet Protected Switched Ring) dokáže přepínač vyřešit výpadek spojení během méně než 50 milisekund, což je důležité hlavně pro podniky a poskytovatele síťových služeb. Tento bohatě vybavený přepínač Allied Telesis obsahuje rovněž dva za běhu měnitelné napájecí zdroje a moduly s ventilátory, díky čemuž zajistí nepřetržitý provoz i v případě výpadku jedné napájecí nebo větrací jednotky.

Pro organizace, které hledají vysoce redundantní systém za dostupnou cenu, bude zajímavým řešením sestava dvou zařízení SwitchBlade x908 do stohu, propojeného příslušným 80Gb/s kanálem. Taková konfigurace je funkčním a přitom výrazně levnějším ekvivalentem šasi řešení s duálním řadičem. SwitchBlade x908 nabízí plnou funkční sadu IPv6 a rovněž rozsáhlou podporu multicast přenosů na rychlosti média, díky čemuž je to ideální řešení pro provoz Triple Play služeb v rámci podniku nebo NSP. Díky podpoře různě rychlých optických rozhraní se tento produkt též výborně hodí k agregaci kapacitních uplink spojů a pro nasazení od okrajů, až po páteřní segmenty armádních sítí, kde je alfou a omegou bezpečnost dat.

Pomocí stohovacího modulu Allied Telesis AT-XEM-STK lze propojit až čtyři SwitchBlade x908 přepínače, a získat tak v jediném stohu 336 GbE portů. Díky takové škálovatelnosti mohou menší firmy začít s jedním přepínačem SwitchBlade x908 a s růstem organizace doplňovat další, bez jakýchkoliv velkých investic do páteřní sítě. Sdružování linek napříč zařízeními ve stohu umožňuje předvídatelné a snadné řízení odolnosti, zatímco redundance napájecích jednotek zvyšuje stupeň ochrany před neočekávanými výpadky.

„Přepínač SwitchBlade x908 uživatelům přináší bezkonkurenční flexibilitu a nízké náklady na vlastnictví, protože má na budoucnost připravenou architekturu, do které lze pouze přikupovat další potřebné moduly a rozšiřovat síť jejich pouhým zasunutím,“ uvádí Melvyn Wray, senior vicepresident pro marketing v oblasti EMEA společnosti Allied Telesis. „Díky podpoře různých 10GbE modulů umožňuje připojení kapacitních uplinků do páteřní sítě – a může vlastně sám sloužit jako páteřní zařízení.“

Témata článku: Bezpečnost, Ideální řešení, Různé segmenty, Ideální kombinace, Jediná síť, Omega, Velká odolnost, Ring, Síťová jednotka

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje