Allied Telesis uvádí nový Gigabit Ethernet WebSmart Switch se 48 porty

Allied Telesis uvádí nový Gigabit Ethernet WebSmart Switch se 48 porty

Chiasso, Švýcarsko, 9.7.2007 – Společnost Allied Telesis, světový poskytovatel bezpečných Ethernet/IP přístupových řešení a přední dodavatel IP Triple Play sítí pro optickou a metalickou infrastrukturu, dnes představila nový Gigabit Ethernet přepínač kategorie WebSmart pro menší kancelářské sítě a pracovní skupiny – AT-GS950/48. Nový AT-GS950/48 je osazen 44 10/100/1000T porty a čtyřmi kombinovanými porty s 10/100/1000T nebo optickou konektivitou a volitelně rovněž SFP modulem. Všechny tyto porty jsou umístěny v kompaktním zařízení, což z nového přepínače činí ideální volbu do stísněných prostor, kde je každý kousek prostoru cenný. Nový AT-GS950/48 navíc přináší snadno použitelné webové rozhraní správy, které ještě více zjednodušuje obsluhu těchto přepínačů, a představuje tak výkonné a přitom stále cenově velmi výhodné síťové řešení.

WebSmart přepínač AT-GS950/48 je navržen pro menší sítě, kde je potřeba určitá míra VLAN segmentace, řízení kvality služeb (QoS) a zabezpečení, ale kde se neuplatní komplexní sada nástrojů pro řízení síťového provozu. Síťoví administrátoři mohou zvýšit výkon a úroveň zabezpečení prostřednictvím snadné konfigurace jednotlivých portů a VLAN značení (IEEE 802.1Q). Díky čtyřem prioritním frontám nový přepínač zajistí špičkovou kvalitu služeb a výborně se tak hodí do sítí se smíšeným provozem hlasu, dat a videa. AT-GS950/48 nabízí vyšší úrovně zabezpečení prostřednictvím blokování přístupu neautorizovaných uživatelů přes IEEE 802.1x autentifikaci uživatelů využívající server RADIUS. Vyšší úroveň výkonu nového přepínače Allied Telesis zajišťuje též spojování portů, kdy několik paralelních linek zajišťuje vyšší přenosové kapacity mezi přepínačem a jiným síťovým zařízením. Nový WebSmart přepínač umožňuje rovněž zrcadlení portů užitečné k diagnostice problémů na síti.

Díky podpoře protokolu IGMP mohou uživatelé AT-GS950/48 efektivněji řídit zdroje pro širokopásmové video aplikace a řídit členství v IP multicast skupinách. Mezi další standardy podporované novým přepínačem Allied Telesis patří STP a RSTP (Spanning Tree Protocol a Rapid Spanning Tree Protocol). Ty síť prostřednictvím redundantních linek chrání před výpadkem spojení.

Přepínač AT-GS950/48 přináší takovou kombinaci webové správy, řízení kvality služeb a zabezpečení, jaká se výborně hodí v menších sítích, které nepotřebují komplexní SNMP správu a mají zájem o cenově výhodné řešení.

Témata článku: Video, Radius, Nová linka, Síťový provoz, Rapid, Síťová IP, Nový kousek, Port, Kancelářské potřeby, Ideální kombinace, Porta, Ideální volba

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje