Allied Telesis uvádí nový 48portový Fast Ethernet WebSmart přepínač s gigabitovými uplinky

Allied Telesis uvádí nový 48portový Fast Ethernet WebSmart přepínač s gigabitovými uplinky

Chiasso, Švýcarsko, 16.07.2007 – Společnost Allied Telesis, světový poskytovatel bezpečných Ethernet/IP přístupových řešení a přední dodavatel IP Triple Play sítí pro optickou a metalickou infrastrukturu, dnes uvádí nový Fast Ethernet přepínač AT-FS750/48 kategorie WebSmart. Nový model AT-FS750/48 je osazen 48 10/100TX, 2 SFP a 2 10/100/1000T porty. Díky vysoké hustotě portů se AT-FS750/48 hodí zvláště do prostorově omezených instalací. Nový AT-FS750/48 spojuje jednoduchost neřízených přepínačů s webovou správou se snadnou obsluhou, a představuje tak výkonné a přitom cenově dostupné síťové řešení.

Přepínač AT-FS750/48 zajišťuje silné zabezpečení využívající autentifikaci uživatelů IEEE 802.1x přes server RADIUS, kdy je přístup do sítě povolen výhradně autorizovaným uživatelům. V zájmu dalšího navýšení výkonu nový přepínač Allied Telesis podporuje spojování portů, kdy několik paralelních linek zajišťuje vyšší přenosové kapacity mezi přepínačem a jiným síťovým zařízením. Tato funkce slouží k ochraně před přeplněním gigabitových uplinků. Nový WebSmart přepínač umožňuje rovněž zrcadlení portů, užitečné k diagnostice problémů na síti. Díky virtuálním sítím VLAN řízeným podle portů a značek (IEEE 802.1Q) může AT-FS750/48 síť rozdělit na jednotlivé pracovní skupiny, a zvýšit tak její výkon a bezpečnost. Nový přepínač zajišťuje špičkovou kvalitu služeb (QoS) se čtyřmi prioritními frontami, což je ideální pro prostředí sítí se smíšeným provozem hlasových, video a datových přenosů. 

Díky podpoře protokolu IGMP mohou firmy využívající AT-FS750/48 efektivněji řídit zdroje pro širokopásmové video aplikace a členství v IP multicast skupinách. Mezi další standardy podporované novým přepínačem Allied Telesis patří STP a RSTP (Spanning Tree Protocol a Rapid Spanning Tree Protocol). Ty síť prostřednictvím redundantních linek chrání před výpadky spojení.

AT-FS750/48 je cenově velmi zajímavé zařízení typu „plug-and-play“, což zahrnuje i webovou správu a bezpečnostní funkce. Společnost Allied Telesis každý rok prodá přes 250 000 neřízených přepínačů, jejichž kvalitu, spolehlivost a užitnou hodnotu oceňují lidé po celém světě.

Váš názor | Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Video, Bezpečnost, Gigabitový ethernet, Radius, Rapid, Síťová IP, Porta, Omezená kapacita, Port, Nová linka

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší