Allied Telesis představuje nový samostatný Gigabit Ethernet přepínač na 3. vrstvě

17. června 2007
Open Sound System je OSS
Allied Telesis představuje nový samostatný Gigabit Ethernet přepínač na 3. vrstvě

Chiasso, Švýcarsko, 14. června 2007 – Společnost Allied Telesis, světový poskytovatel bezpečných Ethernet/IP přístupových řešení a přední dodavatel IP Triple Play sítí pro optickou a metalickou infrastrukturu, dnes představila AT-10408XP, nový Gigabit Ethernet přepínač na 3. vrstvě, který agreguje osm 10GbE přepínaných portů. Nový 1RU vysoký přepínač se od ostatních produktů pro trh 10GbE agregace liší právě svými malými rozměry a provedením samostatného zařízení. Většina ostatních prodávaných přepínačů agreguje větší počet 10GbE uplinků v šasi, což znamená, že jsou větší a rovněž dražší. Mezi další vlastnosti, díky nimž AT-10408XP překonává konkurenci, patří použití standardizovaných XFP modulů a umístění všech osmi portů na snadno přístupném čelním panelu.

Nový přepínač Allied Telesis AT-10408XP umožňuje výběr z řady samostatně prodávaných standardizovaných XFP modulů a propojení různých zařízení prostřednictvím optické kabeláže. Díky tomu, že jsou všechny moduly „hot swap“ a na čelním panelu, mohou technici snadno a rychle realizovat všechny upgrady či změny. Společnost Allied Telesis v současné době nabízí následující XFP optická rozhraní: 

  • AT-XPSR short-haul (až 300 m), přes multi-mode optiku
  • AT-XPLR medium-haul (až 10 km), přes single-mode optiku
  • AT-XPER40 long-haul (až 40 km), přes single-mode optiku
  • AT-XPER80 long-haul (až 80 km), přes single-mode optiku

Standardní redundantní napájecí zdroje Allied Telesis se umisťují přímo do zařízení AT-10408XP. Zdroje jsou za běhu měnitelné a nabízeny jsou verze pro střídavé i stejnosměrné napájení. Nové přepínače podporují dva napájecí moduly, takže v případě selhání jednoho ze zdrojů síť běží jako by se nic nestalo. Kromě toho zařízení sleduje vnitřní teplotu a chod ventilace, a zaručuje tak maximální výkon s minimálními výpadky.

Nový AT-10408XP je plně vybavený přepínač na 3. vrstvě, zajišťující směrování na rychlosti média a všechny standardní funkce na 3. vrstvě, včetně RIP (Routing Information Protocol) a OSPF (Open Shortest Path First). Zajišťuje rovněž robustní zabezpečení s IEEE 802.1x autorizací pomocí RADIUS serveru, takže přístup do sítě získají pouze autorizovaní uživatelé. Standardní rozhraní příkazové řádky (CLI) odborníkům usnadní instalaci a konfiguraci.

„Allied Telesis již nějakou dobu nabízí širokou škálu přepínačů na 3. vrstvě s 10 GbE uplinky, ale s novým AT-10408XP přichází zcela nové provedení,” uvádí Melvyn Wray, senior vicepresident pro marketing Allied Telesis v oblasti EMEA. „S trvale rostoucí poptávkou po vyšších přenosových kapacitách na trhu scházel přepínač, který kromě agregace uplinků v jediném zařízení nabídne menší rozměry a nižší cenu a zároveň se s ním bude v terénu snadněji pracovat. AT-10408XP má všechny předpoklady tyto požadavky zcela uspokojit.“

Témata článku: R.I.P., Radius, Single, Swap, Nové zařízení, Standardní gigabit, Napájecí zdroj, Nový zdroj, Minimální konfigurace, Různý terén

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?