Allied Telesis a IBM mění význam slova „televize“

Chiasso, Švýcarsko, 3. 5. 2007 – Společnost Allied Telesis, světový poskytovatel bezpečných Ethernet/IP přístupových řešení a přední dodavatel IP Triple Play sítí pro optickou a metalickou infrastrukturu, dnes oznámila uzavření nové smlouvy o spolupráci se společností IBM. Cílem aliance je vývoj IPTV (Internet Protocol Television) systémů pro telekomunikační společnosti a poskytovatele síťových služeb.
Allied Telesis a IBM mění význam slova „televize“

Na základě tohoto ujednání bude společnost IBM poskytovat obchodní a technické konzultace, implementační služby a příslušné flexibilní financování IBM Global Financing. IBM vytvoří nový integrovaný systém, který operátorům a telekomunikační společnostem poskytne komplexní platformu pro širokopásmové televizní služby, vícekanálovou televizi s vysokým rozlišením, poskytování multimediálního obsahu na vyžádání, provoz on-line her a celé řady dalších interaktivních služeb. Allied Telesis bude hlavním dodavatelem přístupových síťových prvků pro novou generaci řešení širokopásmového přístupu IBM a IBM bude hlavním systémovým integrátorem IPTV řešení Allied Telesis prodávaných v oblasti Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Aliance s IBM povede ke vzniku nové, silné obchodní jednotky s dlouhodobou konkurenční výhodou, která stojí na silných stránkách obou organizací: inovativní nabídce multiservice přístupových produktů Allied Telesis a špičkové světové kvalitě systémové integraci IBM. „Pro obě organizace se jedná o situaci výhra-výhra,“ uvádí Maik Lankau, senior vicepresident pro celosvětový prodej a president pro oblast EMEA společnosti Allied Telesis a dodává: „Vývoj síťového prostředí směrem k IP/ethernetovým paketovým sítím a nové generaci širokopásmových kapacit vytváří v telekomunikačním průmyslu jedinečnou obchodní příležitost pro IBM i Allied Telesis. Společnosti IBM a Allied Telesis mají stejné představy o integrovaných řešeních, technologiích a produktech s jasným zaměřením na inteligentní multiservice infrastrukturu, která umožní plnou konvergenci.“

„IPTV dynamicky roste po celém světě, násobí se počty předplatitelů videoprogramů, rozsah nabízených služeb a úroveň nabízené šíře pásma. Mezi hlavní požadavky poskytovatelů služeb, kteří rozšiřují své širokopásmové sítě, aby mohli spotřebitelům nabízet pestrou škálu komunikačních, informačních a zábavních služeb, patří komplexní řešení zahrnující jak vrstvu služeb, tak potřebnou síťovou infrastrukturu,“ uvádí Rick Thompson, vedoucí analytik společnosti Heavy Reading.

Témata článku: Internet, IBM, Vysoký rozsah, Nový předplatitel, Reading, Celá škála, IPTV, Heavy, Thompson, Celá infrastruktura, Zábavní průmysl, Síťová jednotka

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji