Alias/Wavefront ohlašuje Maya Fusion

24. března 1999
MSIE 5.0: Napsat ‘zi’ stačí
Nové technologické partnerství firem Alias/Wavefront a eyeon Software přináší ideální nástroj pro efekty a kompozice ve filmu a videu na platformě Windows NT.
Alias/Wavefront ohlašuje Maya Fusion

Nové technologické partnerství firem Alias/Wavefront a eyeon Software přináší ideální nástroj pro efekty a kompozice ve filmu a videu na platformě Windows NT.

11.3.1999, Toronto, Kanada - Alias/Wavefront, dceřinná společnost Silicon Graphics Inc., dnes ohlásila technologické partnerství s kanadskou firmou eyeon Software na vývoji produktu nazvaného Maya Fusion - nový revoluční kompoziční a efektový program pro profesionální autory digitálních efektů na platformě Windows NT. Maya Fusion bude předváděn na výstavě NAB v Las Vegas ve dnech 19. - 22. dubna 1999.

Produkt Maya Fusion je zaměřen na autory digitálního obsahu (grafiky, animátory, tvůrce speciálních efektů a kompozicí) požadující profesionální kompoziční a efektové řešení pro vysílací (broadcast) grafiku, HDTV, film a krátkou video produkci. Maya Fusion vznikl ve spolupráci s firmou eyeon Software a vychází z jejího celosvětově uznávaného kompozičního programu Digital Fusion Post. Mnohonásobně oceněný Digital Fusion je leadrem v kompozičních programech na platformě Windows NT, který těží zejména ze své rychlosti oproti konkurenci a multithreading architektury, která na procesorech Intel Pentium dosahuje maximálního výkonu. Program zároveň zůstává otevřeným, podporuje nejen standardní formát plug-inů od firem Ultimatte Corporation (klíčováni) či 5D Limited (Monsters), ale i běžné produkční souborové formáty (EDL, QuickTime 3, OMF...). Díky tomu mohou uživatelé volně přecházet mezi různými hardwarovými platformami, ale i softwarem (videoeditační programy, animační nástroje, 3D atd.) a zefektivnit svou práci.

„Uživatelský interface programu Digital Fusion firmy eyeon Software dává smysl bez obětování high-end schopností,“ říká John-Mark Austin, senior technical director ve společnosti Rhythm+Hues [LIVE] - The boX. „Kombinace a integrace těchto vlastností s možnostmi produktů Maya nastavuje nové technické standardy v oboru digitální produkce.“

Maya Fusion by měl zahrnovat nové funkce pro spojení živého 2D videa s 3D animací postav (character animation) včetně interaktivní „Z-hloubkové“ (Z-depth) kompozice 3D renderovaných obrázků pro snadné, rychlé a přesné umístění těchto obrázků do živého videa.

Cena a dostupnost
Cena Maya Fusion pro Windows NT byla v USA stanovena na 5000 USD (v ostatních zemích se může odlišovat) a program bude dostupný pouze přes síť autorizovaných distributorů firmy Alias/Wavefront. V druhém kvartále tohoto roku by měla být dostupná již verze Maya Fusion 2, upgrade zdarma. Maya Fusion Lite je jednodušší verze, která se bude prodávat společně s produktem Maya Complete (pouze NT verze).

Komentujeme:
Program Digital Fusion již u nás používá Česká televize, QQ Studio Ostrava, Mirage Praha a několik dalších významných zákazníků. Zatím není přesně známo, jaké budou rozdíly mezi produkty Digital Fusion POST (aktuální je verze 2.5) a Maya Fusion, ale počítá se s designovými změnami (grafický interface programu lze velmi jednoduše upravovat) a funkčnost by měla zůstat stejná. A/W je znám svým důrazem na ergonomii ovládání a vzhled uživatelského prostředí, a tak se bude zřejmě maximálně snažit zakomponovat Digital Fusion (resp. Maya Fusion) do koncepce svých produktů Maya, Maya Complete... Toto partnerství poukazuje na fakt, že relativně mladý program Digital Fusion se stal uznávaným standardem v oboru digitální postprodukce a kompozice na platformě Windows NT, a že jej uznává i z historického pohledu největší velikán v oboru špičkové počítačové grafiky.

O firmě SYNTEX Praha:
Společnost Syntex Technologies dnes známá jako SYNTEX Praha byla založena v červnu roku 1994 s cílem dodávat zařízení pro profesionální přepis animací z počítače na video. Za tímto účelem byl navázán kontakt s kanadskou firmou DPS (Digital Processing Systems). Syntex Praha je od konce roku 1997 jediný a výhradní distributor produktů DPS na českém trhu. Dále zastupuje výrobce jako eyeon (kompoziční software pod Windows NT), NewTek (profesionální animační software), in:sync (střihový program Speed Razor), Scala (multimediální prezentace, informační kanály) a několik dalších. Syntex patřil k prvním specialistům na Windows NT v oboru a na této platformě buduje svou komplexní nabídku pro multimédia, digitální video a audio, animaci i postprodukci.

Reference: Česká televize, TV Galaxie, Mirage, QQ Studio Ostrava, UPP...

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Napsat ‘zi’ stačí

Témata článku: Software, Windows, Profesionální grafik, Live TV, Digitální film, Maya, Živé video, Digitální platforma, Interface, Toronto, Živý pohled, Obor, Fusion, Partnerství, Televize program, Scala, Depth, TV Box, Profesionální verze, Mirage, Program televize dnes, Austin, TV Live


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky