Aliance High-Tech pro střední a centrální Evropu

2. března 2001
Co dělat v březnu na Internetu
Divize společnosti Kapsch „Enterprise Networks International“ vytváří se společností Schrack BusinessCom novou průmyslovou alianci
Aliance High-Tech pro střední a centrální Evropu
1. března 2001, Praha. Divize Enterprise Networks společnosti Kapsch a Schrack BusinessCom AG vytvořili společný podnik, který bude nabízet komplexní řešení pro své klienty nejen v Rakousku, ale i na ostatních evropských trzích. Touto aliancí vznikne podnik pro High-Tech řešení s přibližně 700 zaměstnanci a plánovaným obratem okolo 1,5 miliardy ATS, ve kterém se společnost Kapsch AG podílí 74 procenty na společnosti Schrack BusinessCom a zároveň vkládá do společného podniku svou hlavní oblast obchodní činnost Corporate Networks (podnikové sítě) z divize „Enterprise Networks“ (komunikační řešení pro podniky).

Představenstvo nově vzniklé společnosti

Členy představenstva „nové“ firmy Schrack BusinessCom jsou pan Stefan Gubi, Dr. Franz Semmernegg a Ing. Karl Weilguny ze strany Kapsch AG. Oblasti úkolů budou rozděleny takto:

Ing. Karl Weilguny – export a marketing

Stefan Gubi – odbyt tuzemsko

Dr. Franz Semmernegg – finance, personál a organizace.

„Kapsch a Schrack jsou již dlouho vzájemnými kandidáty na společný podnik a jejich sloučením vznikne hráč středo- a centrálně evropské dimenze,“ řekl Ing.Karl Weilguny, ředitel divize Enterprise Networks, Kapsch AG.

Na trzích zemí střední a centrální Evropy má být na základě stávajícího postavení firmy Kapsch a pomocí rozšířené nabídky produktů a řešení příslušně využíván vysoký růstový potenciál, který zde existuje. Nabídky produktů jsou vzájemně kombinovatelné: Oba podniky nabízejí systémovou integraci a komplexní řešení pro jazykovou a datovou komunikaci od základního systému až po komplexní aplikace. Přitom pracují s nejrůznějšími strategickými partnery, kterým se díky alianci také otevírají nové šance.

„Nabízíme komplexní řešení, která jsou perfektně sladěná s potřebami každého jednotlivého zákazníka. Jedním z podstatných aktiv, která vkládá společnost Kapsch AG do podniku, je vysoká vývojová kompetence. Těžištěm se v budoucnu stane další rozvoj oblasti e-business solutions,“ říká pan Karl Weilguny, ředitel divize Enterprise Networks, Kapsch AG.

Další orientací jsou outsourcingová řešení pro zákazníky. Na základě nedostatku zdrojů v odvětvích IT a telekomunikací se zde pro nový podnik otevírá důležitá oblast obchodní činnosti. Požadavky zákazníků budou analyzovány a na základě výsledků analýz společnost Schrack BusinessCom nabídne své řešení přesně na míru a dle požadavků zákazníka.

Kapsch AG má již silnou exportní pozici na důležitých trzích centrální Evropy jako v Maďarsku, České republice, Slovensku, Ukrajině, Polsku a Rusku, které pan Ing. Karl Weilguny označuje za zvláště nadějné trhy pro uplatnění nového podniku. V těchto zemích již pokročil technologický vývoj tak daleko, že lze implementovat High-Tech řešení. Zvláště v České republice klade podnik důraz na integraci hlasových, datových a multimediálních sítí.

V oblasti e-CRM, ale i při zřizování rozsáhlých a efektivních kontaktních center jsme se mohli v České republice etablovat jako podnik s vedoucím postavením na trhu“, řekl pan Ing.Karl Weilguny, ředitel divize Enterprise Networks, Kapsch AG.

Tuto skutečnost vysvětluje okolnost, že podnik jedná nezávisle na výrobcích a tak může pro každé jednotlivé řešení pro zákazníka použít právě ten nejlepší produkt.

Polsko a Rusko jsou nadějnými trhy už na základě velikosti: „Jednáme zde i s lokálními prodejními partnery, abychom mohli plně vyčerpat potenciál,“ říká Ing.Karl Weilguny, ředitel divize Enterprise Networks, Kapsch AG.

Společnost Kapsch AG je v dnešní době známa jako specialista na veřejné a soukromé komunikační sítě a inteligentní dopravní systémové řešení. Společnost je vysoce etablovaným systémovým dodavatelem pro evropské velké zákazníky. Podnik je rozčleněn na tři hlavní oblasti obchodní činnosti:

Public Networks (veřejné sítě)

Corporate Networks (podnikové sítě)

Traffic Control Systems (kontrolní systémy pro dopravu a spoje)

S obratem okolo 5 miliard ATS v roce 2000 a s přibližně 2.500 zaměstnanci, jakož i s investicí do výzkumu a vývoje přesahující 700 milionů ATS patří Kapsch AG ke společnostem, které ovládají evropský trh informačního a komunikačního průmyslu.

Novým partnerem společnosti Kapsch je společnost Schrack BusinessCom AG, která se z největšího rakouského Management Buy Out (dříve Ericsson Schrack BusinessCom) od března roku 1999 začala přibývající měrou rozvíjet do firmy nabízející komplexní řešení v odvětví komunikací se silným zaměřením na služby. Pro individuální požadavky svých klientů v oblasti hlasových a datových služeb nabízí kvalitní řešení na míru.

Váš názor Další článek: Co dělat v březnu na Internetu

Témata článku: Divize, Veřejná komunikace, Veřejná doprava, Ukrajina, Evropský zákazník, Vysoká míra, Společné těžiště, Traffic, Společné řešení, Obchodní ředitel, Veřejná síť, Franz, Centrální oblast, Důležitá oblast, Dimenze, Evropský partner


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky