Alcatel získal kontrakt v hodnotě 120 miliónů eur na řešení inteligentních silnic pro britský Úřad pro dálnice

Paříž, 22. září 2005 – Společnost Alcatel oznámila získání kontraktu v hodnotě přibližně 120 miliónů eur na vybudování a implementaci konvergované vysokorychlostní telekomunikační sítě podél anglických silnic.
Alcatel získal kontrakt v hodnotě 120 miliónů eur na řešení inteligentních silnic pro britský Úřad pro dálnice

Projekt National Roads Telecommunications Services (NRTS) řídí konsorcium GeneSYS, které tímto úkolem pověřil britský Úřad pro dálnice (UK Highways Agency). Nová telekomunikační síť instalovaná podél silnic významně přispěje k vyšší bezpečnosti provozu a informovanosti řidičů. Implementace bude zahájena v roce 2006, přičemž páteřní přenosová síť má být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2007.

 

Britský Úřad pro dálnice v současné době spravuje a udržuje 28 různých komunikačních sítí, v nichž jsou přenášena data z více než 11 000 zařízení umístěných podél silnic. Instalace jediné optické páteřní sítě, založené na protokolu IP, zlepší kvalitu přenosu různých typů informací – například záběrů bezpečnostních kamer podél silnic, informačních zpráv pro řidiče či vzájemné komunikace prvků řízení dopravy – a zároveň zkvalitní poskytování komerčních služeb, například telefonie v krizových situacích, jakými jsou havárie apod.

 

Alcatel byl ve výše zmíněném konsorciu GeneSYS, řízeném Fluor Corporation, ustanoven odborným telekomunikačním partnerem. Fluor Corporation je jedna z největších světových organizací, která se zabývá inženýrskými službami, výstavbou a údržbou. Konsorcium GeneSYS, které dále tvoří společnosti HSBC Infrastructure Fund Management, Telindus, Mott McDonald a PEEK Traffic, provede migraci existujících hlasových, video a datových sítí na jediné konvergované řešení. Konsorcium také zodpovídá za řízení projektu, výstavbu, financování a údržbu.

 

GeneSYS bude poskytovat, koordinovat a spravovat silniční telekomunikační služby (National Roads Telecommunications Services) na celém území Anglie. Motoristům toto řešení přinese nové možnosti – především se jim dostane služeb aktivního řízení provozu na základě aktuální dopravní situace, ale také například distribuce záběrů z kamer podél silnic. Tyto služby využijí také komerční společnosti, jakými jsou poskytovatelé dopravních informací nebo společnosti zabývající se navigačními službami.

 

„Alcatel má široké zkušenosti s realizací složitých projektů, které využívají nejmodernější informační
a komunikační řešení pro potřeby dopravy v 21. století,“ prohlásil Jacques Dunogue, výkonný viceprezident Alcatelu. „Jsme hrdí, že se podílíme na projektu inteligentních silnic, který udělá z anglického dálničního systému jeden z nejvyspělejších v Evropě.“

 

O UK Highways Agency
Highhways Agency je orgánem britské státní správy spadajícím pod Ministerstvo dopravy, který je zodpovědný za provozování, údržbu a zlepšování strategické dopravní sítě ve Velké Británii.

 

O Fluor Corporation

Společnost Fluor poskytuje v globálním měřítku služby inženýringu, nákupu, výstavby, provozu, údržby
a řízení projektů. Společnost Fluor se sídlem v Aliso Viejo v Kalifornii patří mezi 500 největších podniků světa podle časopisu FORTUNE a v roce 2003 měla tržby téměř 9 miliard dolarů. Další informace najdete na www.fluor.com.

 

O řešení společnosti Alcatel

Alcatel poskytne komplexní řešení sítě včetně softwaru a služeb systémové integrace pro všechny provozní a obchodní systémy, které umožní monitorování provozu z jediného řídícího centra v Birminghamu.  Řešení zahrnuje optickou platformu Alcatel 1692 Metrospan, směrovač 7750 Service Router a přepínač hlasového provozu na bázi IP, Omni PCX. Řízení nové páteřní sítě zajistí sada aplikací Alcatel 1350.

 

O společnosti Alcatel
Společnost Alcatel poskytuje telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb a podnikům komunikační řešení umožňující dodávat zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a pomáhá tak svým partnerům a zákazníkům budovat uživatelsky orientovaný svět širokopásmových služeb. Společnost dosáhla v roce 2004 objemu prodeje 12,3 miliardy EUR, zaměstnává 56.000 zaměstnanců a působí ve více než 130 zemích světa.

Témata článku: Dopravní úřad, Birmingham, Peek, Alcatel, McDonald's, HSBC, Traffic, Silnice, Ip kamery

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje