Alcatel v roce 2001 více než zdvojnásobil svůj podíl

27. února 2002
Hammer představen
Jak uvádí Dell`Oro, Alcatel v roce 2001 více než zdvojnásobil svůj podíl na trhu optických přenosových systémů
Alcatel v roce 2001 více než zdvojnásobil svůj podíl

Paříž, Praha, 27. 2. 2002 - Společnost Alcatel (Paříž: CGEP.PA a NYSE: ALA) oznámila, že se jí v roce 2001 podařilo více než zdvojnásobit svůj podíl na trhu optických přenosových systémů, který zahrnuje systémy DWDM a multiplexy SDH/SONET. Uvedla to skupina Dell`Oro, jedna z největších společností, zabývajících se průzkumem telekomunikačních trhů. Alcatel byl jediným prodejcem, kterému se podařilo během roku soustavně zvyšovat svůj podíl na trhu a který nakonec v posledním čtvrtletí roku 2001 obsadil první příčku, a to zejména díky velice úspěšné nabídce produktů nové generace. 

Podle zprávy, vydané skupinou Dell`Oro, se v posledním čtvrtletí roku 2001 společnost Alcatel podílela na trhu optických přenosových systémů  21,5% procenty. Tento výsledek ukazuje, že významnou měrou zvýšila svůj podíl na světovém trhu, ve srovnání s 8,5% podílem, kterého dosáhla v posledním čtvrtletí roku 2000.

"Zpráva společnosti Dell`Oro`s potvrzuje, že naše firma dosáhla v roce 2001 významného úspěchu na poli pozemních optických přenosových systémů, přičemž se jí během jednoho roku podařilo více než zdvojnásobit svůj podíl na trhu i přes jistou obecnou stagnaci", uvedl Christian Reinaudo, prezident pro optické aktivity společnosti Alcatel. "Naše produkty nové generace umožňují zákazníkovi, aby postupně přešel z již existujících služeb na služby budoucnosti, a to s jistotou optimální ceny a dlouhodobé spolehlivosti. Podařilo se nám tedy posílit naši přední pozici v Evropě a Jižní Americe, zvýšit podíl v Asii a Pacifiku a dosáhli jsme průlomu na trhu v USA."

V roce 2001 dodala společnost Alcatel více než 30.000 jednotek optických multiservisních uzlů SDH 135 operátorům, a to zejména pro užití v metropolitních aplikacích. Společnosti Alcatel se také podařilo rozšířit zákaznickou databázi svého produktu SONET add-drop multiplex na americké trhy poskytovatelů služeb. Alcatel instaloval své produkty DWDM celkem v 70 zákaznických sítích po celém světě.


O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel navrhuje, vyvíjí a buduje špičkové moderní komunikační sítě, umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům dodávat svým zákazníkům po celém světě jakýkoliv obsah, ať už hlasový, datový nebo multimediální. Klienti společnosti Alcatel se mohou spolehnout na široké portfolio produktů a řešení, od optických end-to-end přenosových systémů, přes pevné a mobilní sítě až po řešení širokopásmového přístupu, která patří mezi nejlepší ve svém oboru, a umožňují zákazníkům soustředit se na optimalizaci služeb a zvýšení zisků. Společnost dosáhla v roce 2001 obratu v hodnotě 25 miliard EUR a zaměstnává 99.000 zaměstnanců ve více než 130 zemích světa.


O skupině Dell`Oro
Skupina Dell`Oro provádí průzkum trhu a zaměřuje se zejména na strategické konkurenční analýzy v oblasti komunikačních sítí. Čtvrtletní zprávy a pětileté předpovědi, které zpracovává, nabízejí podrobné informace týkající se příjmů, dodávek portů a jednotek a dále průměrných prodejních cen, protože se zprávy týkají zejména trhu a prodejců. Skupina používá přesné analýzy a procesy sloužící k hodnocení, které nemají na poli průzkumu trhu konkurenci. Cílem skupiny je poskytovat přesné a včasné údaje, které umožní jejím zákazníkům dosáhnout úspěchu.

  

Další informace: press@alcatel.cz a internetová adresa společnosti Alcatel: http://www.alcatel.com

Váš názor Další článek: Hammer představen

Témata článku: Podrobná předpověď, Alcatel, Významný podíl, Jistá míra, Sonet, Paříž, Přesná předpověď, Multiplex


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky