Alcatel si nadále udržuje vedoucí pozici na trhu DSL

Společnost dodala přes 25 milionů linek – více než čtyřnásobek množství dodaného kterýmkoli jiným výrobcem
Alcatel si nadále udržuje vedoucí pozici na trhu DSL

Paříž, 3. červen 2003 – Společnost Alcatel, světová jednička v oblasti širokopásmových řešení, si
i nadále udržuje vedoucí pozici na světovém trhu zařízení pro digitální uživatelské linky (DSL), přičemž její tržní podíl činí 37,7 procenta ze všech linek dodaných do konce prvního čtvrtletí roku 2003. Úhrnem společnost Alcatel k 19. květnu 2003 dodala již více než 25 milionů linek. Údaje zveřejnila analytická skupina Dell`Oro Group.

„Počet uživatelů DSL roste velmi rychle a současně se stále rozšiřuje rámec požadovaných služeb.  To nutí současné poskytovatele služeb nacházet odpovídající širokopásmová řešení, která zvládnou masový nástup této technologie," komentuje situaci Michel Rahier, prezident divize pevných sítí společnosti Alcatel. „Díky tomu, že společnost Alcatel potřeby trhu předvídá a svá řešení uvádí dříve než konkurenti (příkladem může být  zařízení Alcatel 7301 ASAM), je schopna své vedoucí postavení na trhu DSL velmi dobře udržovat. Překročení významného milníku - 25 milionů dodaných DSL linek - je dalším důkazem, že disponujeme produkty, které plně vyhovují požadavkům našich zákazníků."

Řešení Alcatel 7300 Advanced Services Access Manager (ASAM), světově nejrozšířenější platforma širokopásmového přístupu jsou společně se zařízeními Alcatel Litespan NGDLC základními kameny dominantní pozice společnosti Alcatel na trhu DSL a jako hlavní prvky jsou instalovány v sítích více než 70 největších světových poskytovatelů přenosových služeb. Technologie DSL je nejrozšířenějším způsobem zajištění širokopásmového přístupu a společnost Alcatel, jako světová jednička v technologii DSL, má dobré předpoklady udržet si své vedoucí postavení na tomto trhu.


O skupině Dell`Oro Group
Dell`Oro Group je společnost zabývající se průzkumy trhu a specializující se na konkurenční analýzu v oboru sítí a telekomunikací. Společnost je průkopníkem myšlenky zajišťování průzkumů trhu pro daný sektor na čtvrtletní bázi a udržování tak kroku s rychlým vývojem samotných technologií. Čtvrtletní zprávy a pětileté prognózy firmy nabízejí detailní kvantitativní informace o příjmech, komplexních a/nebo jednotkových dodávkách a průměrných prodejních cenách. Další informace najdete na internetové adrese http://www.delloro.com

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům dodávat obsah po celém světě a všem druhům uživatelů. Alcatel dává svým zákazníkům možnost soustředit se na optimalizaci jimi nabízených služeb a zvýšení zisků díky svému dlouhodobému vedoucímu postavení v oblasti zařízení pro telekomunikační sítě, jakož i díky odborným znalostem v oblasti inovativních aplikací a síťových služeb. Společnost dosáhla v roce 2002 objemu prodeje 16,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

Váš názor Další článek: Zakladatelé Kazaa si půjčí vaše PC

Témata článku: DSL, Alcatel, Detailní analýza, Dominantní pozice, Dobrá optimalizace, Jednička


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 69

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor