Alcatel se stal dodavatelem řešení IPTV pro T-Com na Slovensku

Paříž, 19. dubna 2006 – Slovak Telekom, a.s., člen skupiny Deutsche Telekom a vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb na Slovensku (své produkty a služby poskytuje pod značkou T-Com), vybral společnost Alcatel jako dodavatele chystané implementace služeb IP televize (IPTV). Ta bude založena na integrovaném řešení společnosti Alcatel a softwarové platformě Microsoft TV IPTV Edition.
Alcatel se stal dodavatelem řešení IPTV pro T-Com na Slovensku

Projekt bude zahrnovat televizní vysílání a video na vyžádání. První fáze kontraktu, který by měl ověřit potenciál a reakci trhu na tuto nabídku, by měla být zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2006. S plným zprovozněním se počítá do konce letošního roku.

Společnost Alcatel dodá v rámci projektu celé integrované řešení, které zahrnuje síťovou infrastrukturu, softwarové platformy a své zkušenosti s integrací vyžadované pro poskytování prvotřídních služeb uživatelům. Alcatel je lídrem v oblasti účelově vytvořených technologických řešení a integrovaných služeb, jež umožňují operátorům snižovat náklady a komplikovanost rozsáhlých implementací.

Nabídka IPTV společnosti T-Com bude postavena na softwarové platformě Microsoft TV IPTV Edition
a uživatelům nabídne vyspělé funkce jako je velice rychlé přepínání kanálů, několik obrazových oken v hlavním obraze, osobní videorekordér s možností pohotového nahrávání a pozastavení živého televizního vysílání či video na vyžádání.

„IPTV pod značkou T-Com je novou a atraktivní službou, která zapadá do našeho dlouhodobého plánu poskytovat rozmanitý mix telefonních a multimediálních služeb přes IP,“ řekl Herbert Müller, senior výkonný viceprezident a provozní ředitel společnosti Slovak Telekom. „Slovak Telecom má moderní infrastrukturu, která se hodí pro poskytování vysokorychlostního internetu, hlasu přes IP, jednotného posílání zpráv a široké řady integrovaných aplikací.“

„V dubnu 2004 jsme začali se společností Slovak Telecom spolupracovat na rozsáhlém upgradu zastaralé analogové infrastruktury s využitím řešení Alcatel Next Generation Network (NGN), které je založeno na protokolu IP,“ řekla Monika Maurer, prezidentka společnosti Alcatel pro řešení pevných sítí. „Přidání služeb IPTV navazuje na tuto transformaci sítě a umožňuje společnosti Slovak Telekom rozšířit její hlavní oblast podnikání o kvalitní nabídku služeb videa.“

Moderní síť a nabídku služeb společnosti Slovak Telekom lze dále rozšířit o nové aplikace jako Alcatel 5900 MyOwn TV (umožňuje rodinám a jiným skupinám vytvářet vlastní televizní kanály pro sdílení domácích filmů a fotografií), Alcatel 5900 Amigo TV (umožňuje přátelům komunikovat navzájem při sledování stejného televizního programu prostřednictvím emotikonů na obrazovce, včetně zasílání zpráv) a Alcatel 5900 Communications TV (umožňuje používat televizní přistroj jako komunikační centrálu, do které mohou být navíc směrovány všechny pevné a mobilní hovory).

O společnosti Slovak Telekom
Slovak Telekom, a.s. je dynamicky se rozvíjející společnost s mnohaletou tradicí na slovenském telekomunikačním trhu. Zároveň je vedoucím poskytovatelem telekomunikačních služeb ve Slovenské republice. Společnost vlastní a provozuje telekomunikační síť, jež pokrývá celé území Slovenska, poskytuje národní a mezinárodní telefonní služby a široké portfolio datových služeb. Slovak Telekom, a.s. je lídr v poskytování širokopásmového přístupu na internet a zároveň je dynamicky se rozvíjejícím poskytovatelem služeb v oblasti zábavního internetového obsahu. Po digitalizaci sítě technologií NGN se ze společnosti Slovak Telekom, a.s. stal poskytovatel jedné z největších sítí IP NGN mezi dominantními pevnými operátory světa. Slovak Telekom, a.s. je členem mezinárodní skupiny Deutsche Telekom (Frankfurt, Amtlicher Handel: DTE/NYSE:DT). Většinovým akcionářem společnosti Slovak Telekom je Deutsche Telekom AG, který vlastní 51 procent akcií. Ministerstvo dopravy, poštovních služeb a telekomunikací Slovenské republiky vlastní 34 procent akcií a Fond národního majetku Slovenské republiky vlastní 15 procent akcií. Slovak Telekom, a.s. je také výhradním majitelem společnosti T-Mobile Slovensko, a.s., jež poskytuje služby mobilních komunikací a provozuje datové sítě. T-Mobile Slovensko, a.s. je členem skupiny T-Mobile International, jedné z největších mobilních společností světa. T-Com je obchodní značka společnosti Slovak Telekom, a.s. pro produkty a služby pevné sítě.

Slovak Telekom Group
Slovak Telekom Group tvoří mateřská společnost Slovak Telekom, a.s. a její dceřiné společnosti
T-Mobile Slovensko, a.s., RK Tower, s.r.o., RK Transmission (v likvidaci), Zoznam, s.r.o., Zoznam Mobile, s.r.o. a TBDS, a.s. Pobočky Rádiokomunikácie, o.z. a Commercial Call Centre, o.z. jsou součástí společnosti Slovak Telekom, a.s. Slovak Telekom Group je jediný poskytovatel komplexních telekomunikačních služeb na Slovensku. Svým zákazníkům nabízí služby pevné sítě, mobilní komunikační služby, přístup k internetu, internetový obsah, datové služby, prodej zákaznických telekomunikačních přístrojů, přenosové služby rádia a televize a služby komerčního kontaktního centra.

O řešeních Alcatelu pro služby triple play
Vzhledem k současné poptávce po personalizovaných a interaktivních službách pomáhá Alcatel operátorům po celém světě transformovat jejich sítě a poskytovat koncovým uživatelům nové, lepší zážitky. Řešení služeb triple play společnosti Alcatel staví na jeho vedoucí pozici v oblasti širokopásmové technologie, sítí IP, optických sítí, multimediálních a video aplikací a také integrace komplexních služeb. Koncoví uživatelé získávají jedinečné, atraktivní služby včetně videa na vyžádání, osobní televize, komunitních kanálů, online her a sdílení hudby, fotografií a domácího videa. Všechny tyto služby jsou jednoduše dostupné prostřednictvím široké řady zařízení a sítí. Alcatel v současné době pracuje na více než 35 projektech sítí pro služby triple play po celém světě pro společnosti AT&T/SBC, BellSouth, France Telecom, Swisscom, Fastweb, Chunghwa Telecom a další.
Další informace: http://www.alcatel.com/tripleplay

O společnosti Alcatel
Společnost Alcatel poskytuje telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb a podnikům komunikační řešení umožňující dodávat zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a pomáhá tak svým partnerům a zákazníkům budovat uživatelsky orientovaný svět širokopásmových služeb. Společnost dosáhla v roce 2005 objemu prodeje 13,1 miliardy EUR, zaměstnává 58.000 zaměstnanců a působí ve více než 130 zemích světa.

Témata článku: Video, Microsoft, TV program slovenské televize, Slovensko, IPTV, Tower, Osobní doprava, Internet TV, Alcatel, Komunikační aplikace, Moderní oblast, Služba, Telekomunikační síť, Slovenská televize, Televize v mobilu, Transmission, Celý svět, T-Mobil, Celá infrastruktura

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje