Alcatel-Lucent bude prodávat produkty ConSentry formou OEM

Alcatel-Lucent bude prodávat produkty ConSentry formou OEM

Společnosti Alcatel-Lucent a ConSentry Networks Inc. podepsaly dohodu, podle které bude ConSentry dodávat své produkty společnosti Alcatel-Lucent, a ta je bude prodávat pod svou značkou. Společnost VUMS DataCom je výhradním partnerem ConSentry a distributorem bezpečnostních produktů Alcatel-Lucent.

Dohoda s celosvětovou platností se týká dvou hardwarových platforem, a to LANshield Controlleru a LANshield Switche, stejně jako softwaru pro management systému InSight Command Center. Úzká spolupráce se silným partnerem by měla ConSentry přinést otevření nových trhů a příležitostí, a větší expanzi do světa.

Řešení společnosti ConSentry jsou unikátní v tom, že konsolidují funkce NAC (Network Admission Control) a přepínačů do jednoho kusu hardwaru. Jinými slovy: jedná se o jednu z mála architektur, která kombinuje zároveň kontrolu přístupu a zároveň řízení rizik. Dosavadní technologie přitom něco podobného neumožňovaly a síťová prostředí se často skládala z produktů různých dodavatelů. To se ale mění a dnešním trendem je používání komplexních řešení schopných zajistit vše: od přepínání, přes kontrolu přístupu k LAN, až po bezpečnost na hranici okrajů sítě (perimetru).

Architektura produktů ConSentry je založena na ActiveDirectory od Microsoftu, ale může využívat také ostatní běžné průmyslové standardy jako Kerberos, LDAP či Radius.

Pro úplnost dodáváme, že box ConSentry prodávaný pod hlavičkou Alcatel-Lucent se bude jmenovat OmniAccess SafeGuard.

Váš názor | Financial Times: Skype málo vydělává, eBay se ho možná zbaví

Témata článku: Bezpečnost, Switche, Commando, Command, Kerberos, Radius, Alcatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší