Alcatel dokončil fúzi s Lucentem a stal se světovou jedničku v poskytování komunikačních řešení

Praha, 1. prosince 2006 – Společnosti Alcatel a Lucent oznámily dokončení fúze a začátek společného působení jako globálního lídra v oblasti poskytování komunikačních řešení. Nový Alcatel-Lucent s jednou ze světově největších výzkumných a vývojových kapacit v oboru a nejširším portfoliem produktů v oblasti bezdrátových a pevných sítí a služeb operuje z Francie a jeho vedení sídlí v Paříži.
Alcatel dokončil fúzi s Lucentem a stal se světovou jedničku v poskytování komunikačních řešení

· Globální lídr komunikačních řešení s pobočkami ve 130 zemích světa
· Špička v oblasti pevných, bezdrátových a konvergentních širokopásmových sítích, IP technologiích, aplikacích a službách
· Ideální partner poskytovatelů služeb, státní správy a průmyslových podniků v oblasti transformace sítí
· Předběžné roční výnosy 18,6 miliardy eur, očekávaný synergický efekt 1,4 miliardy eur ročně před zdaněním během následujících tří let
· Investice 2,7 miliardy eur do výzkumu a vývoje, v němž pracuje 23 tisíc inženýrů

Akcie firmy budou obchodovány na pařížské burze Euronext a newyorské NYSE od 1. prosince 2006 pod novým společným titulem ALU. Všechny akcie Lucentu byly přeměněny na právo získat podíl ve výši 0,1952 akcie Alcatelu. V souvislosti se spojením firem vydal Alcatel 878 milionů akcií jako ekvivalent celkového počtu akcií držených dosavadními akcionáři Lucentu. Po dokončení fúze bude v oběhu zhruba 2,31 miliardy akcií společnosti Alcatel-Lucent.

 

Serge Tchuruk, který byl jmenován předsedou správní rady firmy Alcatel-Lucent, spojení komentuje takto: „Stali jsme se firmou schopnou navrhovat, budovat a řídit naprosto komplexní sítě, které konečným zákazníkům poskytnou vyspělé konvergované služby a komunikační možnosti. Alcatel-Lucent klade absolutní důraz na dokonalé provedení, inovace a poskytování špičkových služeb svým zákazníkům. Máme nejzkušenější globální servisní tým v oboru telekomunikací, disponujeme jednou z největších výzkumných, technologických a inovačních kapacit. Spojení našich firem umožňuje stát se ideálním partnerem pro transformaci sítí našich zákazníků. Jsme schopni nabídnout zcela nový druh personalizovaných a dobře vyladěných aplikací a služeb. 

 

Generální ředitelka nové společnosti Alcatel-Lucent, Patricia Russo, k tomu dodává: „Spojili jsme dvě špičkové firmy v oboru, aby se staly bezkonkurenčním lídrem. Jsme připraveni měnit způsoby, jakým se dnes komunikuje, a obohacovat tak život lidí na celém světě. Na společnost Alcatel-Lucent se mohou spolehnout poskytovatelé služeb, státní správa i podnikový sektor. Pomáháme otevírat nové trhy a příležitosti k dosahování vyšších tržeb. Spojená firma převzala to nejlepší z obou dosavadních subjektů a poskytuje smysluplná komunikační řešení, která jsou personalizována, jednoduše aplikovatelná a celosvětově dostupná. Obě firmy mají dlouhou tradici inovací a dokonalého servisu zákazníkům a to pomohlo úspěšnému dokončení jejich fúze.“

 

Globální poskytovatel komunikačních služeb

Alcatel-Lucent je se svým komplexním a diverzifikovaným portfoliem vzájemně se doplňujících produktů ideálním partnerem pro rychle se vyvíjející oblast transformace sítí. Firma je špičkovým dodavatelem v oblasti IP televize, širokopásmového přístupu, obečne IP sítí, IMS, sítí nové generace a širokého spektra sítí 3G (UMTS a CDMA). S více než 18 tisíci zaměstnanci pracujícími v oblasti služeb disponuje firma největším a nejzkušenějším globálním týmem v oboru. V oblasti tzv podnikových komunikace je Alcatel-Lucent jedničkou v Evropě a celosvětově obsluhuje 250 tisíc zákazníků z řad podniků a státních úřadů.

 

Celosvětový zásah a místní přítomnost

Alcatel-Lucent se 79 tisíci zaměstnanci má pobočky ve 130 zemích světa a mezi jeho tradiční zákazníky patří stovka největších telekomunikačních operátorů světa. Správně bude nyní společnost rozdělena do čtyř geografických regionů: Asia-Pacific, Europe & North, Europe & South a North America. Přizpůsobí se tak potřebám poskytovatelů služeb, firem a koncových zákazníků na nejrozvinutějších telekomunikačních trzích i v tzv. rychle rostoucích ekonomikách.

 

Současně vzniká pět podnikových divizí: Wireline Business Group (Skupina fixních telekomunikačních řešení), Wireless Business Group (Skupina bezdrátových řešení), Convergence Business Group (Skupina pro konvergované sítě – operátorský segment), Enterprise Business Group (Podnikové sítě a Service Business Group). Každá divize bude mít decentralizovanou regionální strukturu a bude poskytovat silnou lokální podporu zákazníkům. Některé funkce pro nově vytvořené skupiny budou zajišťovány společně, jako například globální nákup a zásobování, finance, IT, marketing, personální práce, právní služby a komunikace.

 

„I když se firemní struktura mění, jedno zůstává stejné: náš závazek být stále společností s prvotřídní firemní kulturou, jednat sociálně zodpovědně a spolupracovat se všemi akcionáři,“ říká Patricia Russo.

 

Bezkonkurenční výzkumná a inovační kapacita

Přibližně 23 ze 79 tisíc zaměstnanců společnosti Alcatel-Lucent pracuje v oblasti výzkumu a vývoje, která zahrnuje i Bell Labs s hlavním sídlem v New Jersey ve Spojených státech. Alcatel-Lucent v roce 2005 investoval do výzkumu a vývoje 2,7 miliardy eur, vlastní 25 tisíc aktivních patentů a nepřetržitě inovuje své produkty a služby tak, aby mohl být partnerem svých zákazníků při zavádění průlomových technologií. Alcatel-Lucent také vede standardizační procesy – šest set jeho expertů se účastní práce ve 130 standardizačních autoritách o celém světě.

 

Růst hodnoty akcií

Zásadní synergické efekty spojení se projeví v průběhu tří let od dokončení fúze, a to v oblasti technické podpory, zásobování a nákupu, výzkumu a vývoje, a také celosvětovým snížením počtu zaměstnanců o cca devět tisíc. Očekávaným efektem spojení Alcatel-Lucent je úspora cca 1,4 miliardy eur. Většina restrukturalizačních aktivit by měla být dokončena do 24 měsíců od spojení. V prvním roce po spojení firem je bez započítání restrukturalizačních nákladů a amortizace nehmotného majetku očekáván růst hodnoty akcií.

 

Vedení firmy

Členy 14-členné rady ředitelů společnosti Alcatel-Lucent jsou Daniel Bernard, W. Frank Blount, Jozef Cornu, Linnet Deily, Robert Denham, Edward Hagenlocker, Jean-Pierre Halbron, Karl Krapek, Daniel Lebègue, Patricia Russo, Henry Schacht, Serge Tchuruk a dva další členové, Sylvia Jay a Jean-Cyril Spinetta, kteří doposud nebyli členy vedení Alcatelu ani Lucentu. Pozorovateli v radě reprezentujícími akcionáře zaměstnaneckého fondu Employee Investment Fund jsou Jean-Pierre Desbois a Thierry de Loppinot.

Váš názor Další článek: První myš s infračerverným senzorem od Razeru pro praváky

Témata článku: New Jersey, Cyril, Jersey, Regionální televize, Pacific, Alcatel


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky