Alcatel a NextiraOne dodají OMV integrované řešení IP kontaktního centra

Sofistikované hlasové funkce zjednoduší práci také v pražských kancelářích OMV
Alcatel a NextiraOne dodají OMV integrované řešení IP kontaktního centra

Paříž, 12. února 2004 – Společnosti Alcatel (NYSE: ALA) a NextiraOne uzavřely smlouvu se společností OMV Aktiengesellschaft, přední ropnou a plynařskou společností ve střední a východní Evropě, na rozšíření jejích aplikací pro řízení vztahů se zákazníky (tzv. CRM). V rámci smlouvy společnost NextiraOne nainstaluje a bude spravovat řešení IP kontaktního centra Alcatel.

Řešení je založeno na technologiích společnosti Alcatel a její dceřinné společnosti Genesys. V případě zakázky pro OMV bude integrováno s podnikovou aplikací SAP CRM a bude sloužit ke zpracování všech příchozích objednávek firem a zákazníků, poptávajících ropné produkty a zemní plyn. Řešení bude zároveň využito i pro vlastní interní technickou podporu uvnitř skupiny OMV. V rámci smlouvy byly společnosti NextiraOne zároveň přenechány všechny podpůrné činnosti včetně správy skladu a proaktivní správy poruch prostřednictvím on-line monitorování.

 

Síťová část zařízení bude umístěna ve vídeňských a pražských lokalitách společnosti OMV, a technologií přenosu hlasu přes IP (VoIP) bude propojena s celkem 80 pracovními stanicemi. Inteligentní distribuce hovorů bude automaticky přepojovat zákazníky OMV na příslušnou skupinu podpory zákazníků a díky integraci technologie telefonního centra Genesys s podnikovým systémem SAP. Operátoři kontaktního centra tak okamžitě získají na své obrazovky veškeré údaje o volajícím tak, aby mu mohli co nejlépe a nejefektivněji vyhovět.

 

Jádro sítě tvoří dva IP komunikační servery, Alcatel OmniPCX Enterprise a aplikace kontaktního centra Alcatel IP. IP kontaktní centrum Alcatelu poskytuje OMV výhody tradičních technologií i technologií IP. Jeho snadná implementace, modulární flexibilita a dodržování starších telefonních standardů i norem IP telefonie umožňují OMV hladce integrovat řešení Alcatelu s existujícími aplikacemi e-byznysu a dosáhnout výhodných celkových nákladů.

 

„NextiraOne nás přesvědčila o svých přednostech na integraci SAPu, kterou provedla v rámci pilotní instalace. Právě to hrálo klíčovou roli v našem rozhodnutí udělit jí tuto zakázku,“ řekl Helmut Hinterleitner, ředitel telekomunikací ve společnosti OMV AG.

Řešení zajistí společnosti OMV stabilní a spolehlivou hlasovou komunikaci s možností v případě potřeby flexibilně rozšířit celý systém,“ řekl Kurt Glatz, marketingový ředitel divize Alcatel Enterprise Solutions pro východoevropské země. „Rozhodnutí OMV implementovat sofistikované hlasové funkce v celém podniku by mělo zaměstnancům ohromně zjednodušit práci a mělo by společnosti napomoci k dalšímu vzestupu.“

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům po celém světě dodávat svým zákazníkům a  zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah a služby. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a přináší tak svým zákazníkům přidanou hodnotu v oblasti širokopásmového přístupu. Společnost dosáhla v roce 2003 objemu prodeje 12,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

 

O společnosti NextiraOne

Společnost NextiraOne se sídlem v Paříži a Houstonu je předním globálním dodavatelem integrovaných řešení podnikových sítí a služeb, které zajišťují efektivní, spolehlivou obchodní komunikaci. Služby zahrnují vše od plánování a návrhu až po implementaci, podporu a správu hlasových, datových a konvergovaných komunikačních sítí. Společnost dodává nejlepší technologie své třídy od špičkových partnerů jako Alcatel, Cisco Systems, Genesys a Nortel Networks. Dále nabízí poradenství a vývoj nejrůznějších řešení od aplikací kontaktních center až po outsourcing síťové infrastruktury. Další informace jsou k dispozici na www.nextiraone.com. Společnost NextiraOne je vlastněna globální akviziční firmou Platinum Equity (www.platinumequity.com), která se specializuje na strategický provoz firem poskytujících klíčové obchodní služby a řešení podle jedinečného modelu vytváření hodnoty M&A&OSM. 

 

O společnosti OMV Aktiengesellschaft

S celkovými tržbami 7,08 miliard eur, 5 828 zaměstnanci v roce 2002 a tržní kapitalizací pohybující se okolo 2,8 miliard EUR je společnost OMV Aktiengesellschaft největším kótovaným průmyslovým koncernem v Rakousku. Coby přední ropná a plynařská společnost ve střední a východní Evropě vykonává OMV rafinérskou a marketingovou činnost ve dvanácti zemích, přičemž se drží záměru zdvojnásobit do roku 2008 svůj tržní podíl z roku 2001 na 20 procent. V oblasti explorace a výroby je OMV aktivní v šestnácti zemích na čtyřech kontinentech a plánuje zdvojnásobit svou produkci ropy a zemního plynu na 160 000 boe/d do roku 2008. V sektoru zemního plynu OMV provozuje úložná zařízení a 2 000 km potrubních sítí, dopravuje 31 miliard m3 plynu do různých zemí včetně Německa a Itálie. OMV vlastní integrované chemické a petrochemické podniky a má 25procentní podíl ve společnosti Borealis A/S, která je jedním z předních světových producentů polyolefinu. Dalšími významnými majetky OMV jsou například 50procentní podíl ve společnosti Econgas GmbH, 45% rafinérského kombinátu BAYERNOIL, 9% v maďarské společnosti MOL a 25,1procentní podíl ve společnosti Rompetrol Group, což je největší soukromá ropná společnost v Rumunsku.

 

Váš názor Další článek: IBM zveřejňuje nástroje pro vývoj autonomních aplikací

Témata článku: Komunikační aplikace, Alcatel, Houston, Porucha volajícího, Hlas volajícího, Modulární návrh, Paříž


Určitě si přečtěte

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky